2010

 
 
 
M-Tube DVD Sampler 
Marillion wydał kolejny sampler tym razem z materiałem video zawierającym nagrania z wydawnictw: Somewhere in London, Out of Season, This Strange Convention, czy wreszcie z ostatnio wydanego Live from Cadogan Hall. Są to ostatnie najważniejsze wydawnictwa video Marillion.
Ten rok był dość obfity w wydawnictwa, blisko 12 plus wydane na 2CD High Voltage Festival, nie licząc nagrań Download, chociażby ze Słupska. Tylko w 2009 oraz w 2002 Marillion wydał podobną ilość płyt. A należy także nie zapominać o wydawnictwach Steve'a Hogartha oraz Transatlantic. Wydawnictwo "M-Tube DVD Sampler" jest najprawdopodobniej już ostatnim w tym roku, oczywiście licząc już " Ding Dong Loreley on High.."
     
 
Marillion z Deep Purple
Marillion także powoli już kończy trasę z Deep Purple. Zagrali już 8 z 13 koncertów, jest przyjmowany bardzo ciepło a sam zespół przez godzinę gra największe swoje klasyki zaczynając od Neverland po Kayleigh kończąc:
 
The Invisible Man
King
Easter
The Great Escape
Cover My Eyes
Slainte Mhath
Hooks In You
Kayleigh
Neverland
    
12 listopada natomiast Marillion zagrał specjalny koncert na Web Holland z okazji okrągłej rocznicy powstania Fan Clubu:
 
Patronaat- Haarlem - Holland
(Web Holland Warm Up Show)
 
The Invisible Man
Kayleigh
King
Gazpacho
Easter
Beautiful
Afraid Of Sunlight
The Great Escape
Neverland
You're Gone
Cover My Eyes
Hooks In You
The Release
This Strange Engine
 
 
Web Christmas DVD 2010
Na święta w ramach Web Christmas Free DVD (lub CD), Fani w tym roku dostaną zapis koncertu na DVD z Festiwalu w Loreley! " Ding Dong Loreley on High.." Jest to już drugie DVD z tej serii, rok wcześniej Fani dostali zapis koncertu z Colonii z trasy Happiness is the Road, która wcześniej ukazała się na płycie CD Happiness is the Cologne.
Można było się spodziewać, że to właśnie zapis tego koncertu ukaże się na święta, ponieważ jako jedyny nie ukazał się w formacie Downloads, a zebrał znakomite recenzje. Jednak fakt że jest to zapis na DVD jest dużą niespodzianką i gratką dla Fanów. Tym bardziej że jest to występ tuż po wizycie Marillion w naszym Kraju, gdzie zagrali świetny koncert i program niewiele się od niego różnił.
 
 
Live From Cadogan hall - już w sprzedaży
W końcu ukazuje się zapowiadane wydawnictwo koncertowe na Blu-ray, DVD oraz CD rejestrujące występ Marillion w ramach trasy Less is More 2009, który dobył się w Cadogan Hall 7 grudnia.
Wydawnictwo jest już dostępne od zaraz w postaci 2DVD oraz 2CD. Wersja na Blu-ray jest w postaci pre-order i dostarczona będzie na 100% przed świętami. Na tej wersji dodatkowo mamy nagrane w najwyższej jakości dźwięku i obrazu także niepublikowane nagrania z sesji do Less is More oraz wszystkie odcinki Racket TV.
Wersja ta zostanie wydana w systemie PAL, region: 0 co pozwoli na odtwarzanie jej w: Wielkiej Brytanii, Europie, Nowej Zelandii, Australii, Afryce oraz Azji z wyłączeniem Japonii. Natomiast wersja DVD zostanie wydana tylko w formacie NTSC co pozwoli na odtwarzanie jej na całym świecie.
Wersja Blu-ray oraz DVD jest wydana w specjalnym kartonowym opakowaniu z połyskiem, natomiast wersja CD w standardowym plastikowym. 
 
 
Transatlantic "Whirld Tour 2010"  DVD/CD
Ukazało się wydawnictwo Transatlantic "Whirld Tour 2010" dostępny w trzech wersjach: Limited Edition 2DVD/ 3CD Mediabook Collectors Version, 2DVD Kingsize Jewelcase Version, oraz 3CD Standard Jewelcase Version. Jest to zapis koncertu z ostatniej trasy Transatlantic, jaka odbyła się na wiosnę tego roku, kiedy Transatlantic zagrał także w poznańskiej Arenie. Niezwykłe blisko 3,5 godzinne spektakle zawierające nowy materiał jak także starsze kawałki, dokument z trasy oraz wywiady. Podczas koncertu 21 maja w Londons Shepherd's Bush Empire a gosciem był sam Steve Hackett z Genesis.
 
 
Live from Cadogan Hall/video/H-Natural nowe daty koncertów
Na początku listopada będzie można zakupić nowe DVD i Blu-Ray Marillion z koncertem z trasy Less is More Tour, który odbył się w Cadogan Hall w Londynie. Szykuje się niezwykłe wydawnictwo, które może przebić wydany wcześniej materiał zarejestrowany na DVD Christmas in the Chapel. 1 października 200 szczęśliwców uczestniczyło w specjalnym pokazie organizowanym przez Web UK Fan Club. Jeszcze przed ukazaniem się tego wydawnictwa, powinny się pojawić pierwsze zwiastuny materiału na oficjalnej stronie Marillion Youtube.
Podczas trasy Less is More Marillion zagrał dwa wieczory w Cadogan Hall 6 oraz 7 grudnia. Te specjalne występy zawierały następujący program:
 
sunday 6 december 2009      
Cadogan Hall - London - UK
 
Go!
Interior Lulu
Out Of This World
Wrapped Up In Time
The Space
Hard As Love
Quartz
If My Heart Were A Ball
It's Not Your Fault
Memory Of Water
This Is The 21st Century
No One Can
Beautiful
Train
You're Gone
80 Days
Gazpacho
Easter
Three Minute Boy
 
monday 7 december 2009     
Cadogan Hall - London - UK
 
Go!
Interior Lulu
Out Of This World
Wrapped Up In Time
The Space
Hard As Love
Quartz
If My Heart Were A Ball
It's Not Your Fault
Memory Of Water
This Is The 21st Century
No One Can
Beautiful
Train
You're Gone
80 Days
Gazpacho
Answering Machine
Estonia
Easter
Three Minute Boy
 
Steve Hogarth zaplanował także dwa specjalne świąteczne koncerty,które można powiedzieć już tradycyjnie w tym okresie roku odbędą się w Liverpoolu oraz w Londynie:
 
18 Dec Liverpool St Brides Church
19 Dec London The Garage
 
 
Montreal Live CDs
Marillion wydał kolejne wydawnictwa z Weekendu 2009. Tym razem materiał zawiera zapis koncertów z dwóch nocy Saturday and Sunday w Montrealu (Kanada) na podwójnych wydawnictwach. Koncerty odbyły się 4 i 5 kwietnia.
Materiał  różni się jednak od tego z Weekendu w Holandii
 
 
Charlotta Download!  Loreley, Los Trios Marillos
Na stronie Marillion można zakupić w formacie Download koncert z Doliny Charlotty k. Słupska!!!
14 sierpnia Marillion odwiedził Polskę na fantastycznym koncercie. Koncert musiał się Muzykom podobać, ponieważ jest to dopiero drugi koncert z wakacyjnej trasy wydany w ten sposób! Lista utworów prezentowała się następująco: The Invisible Man, Cover My Eyes, Slainte Mhath, King, Fantastic Place, This Strange Engine, Afraid Of Sunlight, The Great Escape, Neverland, This Town/ 100 Nights.
 
Natomiast 4 września odbył się ostatni koncert w ramach Summer Festivals 2010 na  Night Of The Prog Festival w Loreley - Germany. Marillion zaprezentował następujące utwory:
Slainte Mhath
King
Fantastic Place
Out Of This World
This Strange Engine
Afraid Of Sunlight
The Great Escape
Asylum Satellite #1
The Invisible Man
Neverland
Don't Hurt Yourself
This Town
100 Nights
Easter
 
23 października w L'Espace - Champagne au Mont d'Or we Francji zagra Los Trios Marillios, czyli Steve Hogarth, Steve Rothery i Pete Trewavas.
 
 
Trzeci Marillion Weekend w 2011 roku!
Z powodu olbrzymiego zainteresowania jakim cieszy się Marillion Weekend 2011 (ten w Holandii został już dawno wyprzedany a kolejne 300 osób czeka w kolejce, oraz Weekend w Kanadzie, który sprzedaje się bardzo szybko!), Marillion postanowił zorganizować TRZECI! Marillion Weekend w Anglii.
Odbędzie się w dniach 6/7/8 maja 2011 w The Assembly in Leamington. Wzorowany będzie na tym Kanadyjskim, czyli będzie można zakupić bilet tylko na wszystkie trzy występy, bez noclegu i wszystkich dodatków jak m.in. sesji zdjęciowej z zespołem. Biletów jest 900 a sprzedawane będą od października.
Zespół planuje także kolejną trasę pod koniec 2011 lub na początku 2012 roku, która ma promować już nowy album!
 
 
Charlotta, Loreley, Berlin, Dublin
Steve Hogarth wypowiadał się bardzo entuzjastycznie o Polskich Fanach z Charlotty. Spacerując wokół amfiteatru przed koncertem spotkał wielu fantastycznych, entuzjastycznie nastawionych i uprzejmych Fanów. Sam koncert również był fantastyczny i ma nadzieję że jeszcze wrócą do Charlotty. Kolejna szansa na zobaczenie Marillion jest na Festiwalu Loreley w Niemczech 4 września. Dla Polskich Fanów także ciekawie może wyglądać koncert w Berlinie przed występem Deep Purple 22 listopada. Marillion zagra tylko 1h, ale odległość z Polski jest bardzo niewielka i bardzo łatwy dojazd. Natomiast 6 listopada w Dublinie w Irlandii w Crawdaddy zagra Steve Hogarth w ramach H Natural.
 
 
Marillion zagrał w Dolinie Charlotty w Polsce
Koncert Marillion w Dolinie Charlotty już za nami. W pięknie położonym kompleksie SPA, położonym w Dolinie Charlotty koło Słupska odbył się już czwarty Festival Legend Rocka. 14 sierpnia w drugim dniu, drugiej części festiwalu odbył się koncert Marillion.
Zanim jednak to nastąpiło obejrzeliśmy całkiem nieźle zapowiadający się młody zespół z Biłgoraju Disperse, który został wyjątkowo dobrze przyjęty, aż sami muzycy nie dowierzali że ich muzyka może się podobać. Szczególnie podobała się gra gitarzysty oraz dźwięki keyboardu.
Po Disperse zagrali razem na scenie Maggie Bell, Dave Kelly & British Blues Quartet, których bluesowe granie pulsowało jak krew w żyłach i przyniosło niezwykle dużą dawkę energii. Koncerty rozpoczęły się o godzinie 19:00, przerwy trwały około 20 minut podczas których można było skosztować dań z grilla i napić się piwa.
 
O godzinie 22:40 na scenie pojawił się wreszcie Marillion. Zaczęli wspaniale od The Invisible Man. Steve Hogarth wyszedł tradycyjnie o lasce w okularach i w garniturze. Następnie niezwykle energiczna dla fanów dawka w postaci Cover My Eyes i uwaga; Slainte Mhant, który śpiewał niemal każdy a Steve biegał po całej scenie.
Między sceną a fanami była wysypana żwirkiem przestrzeń po której Steve mógł jeszcze bardziej i wyraźniej nawiązać kontakt z fanami. Czasem siadał na podeście, czasem biegał, skakał a nawet podczas utworu The Great Escape rzucił się na fanów w tłum i został dość gwałtownie wciągnięty przez ochronę. Steve był tego dnia w bardzo dobrej formie. 
Udowodniły to kolejne utwory; King z mocną końcówką i tradycyjną różową gitarą Steve'a Hogartha, Fantastic Place, który tym razem nawiązał do pięknej Doliny Charlotty, This Strange Strange Engine, który uciszył, wyciszył i nawrócił pijanych pseudo fanów, którzy starali się zakłócić odbiór koncertu, Afraid of Sunlight, wreszcie wspaniale zagrany The Great Escape. Dokładnie od momentu gdy Steve Hogarth rzucił się na tłum słychać było zamiast pojedynczych głosów "Fish", wszyscy krzyczeli "Steve Hogart" i "Marillion".
Publiczność była tego wieczoru bardzo żywa. Zresztą sam amfiteatr położony na wzgórzu robi ciekawe wrażenie olbrzymiego tłum. Na koncert przybyło blisko 3000 fanów z całej Polski. Byli zarówno wierni fani, jak i całkiem przypadkowi, jednak koncert zrobił olbrzymie wrażenie na wszystkich. 
Ostatnim utworem podstawowej części był Neverland. Cały koncert był efektowny i soczysty. Dźwięk mimo otwartej przestrzeni wspaniały. Dodatkowo wrażenie robiły telebimy, które głównie pokazywały na przemian zbliżenia twarzy lub instrumentów muzyków, co wyglądało niemal jak teledysk do koncertu.
Koncert zamknęła suita This Town, 100 Night i blisko o godzinie 00:10 zakończył się półtorej godzinny występ. Po koncercie część fanów przeszła do otwartego na początku roku Rock Pubu w głównym budynku Hotelu SPA, gdzie mogli spotkać muzyków. Marillion w Dolnie gościł od piątku a Steve Hogarth usiadł nawet z boku podczas pozostałych koncertowi czytał książkę ale fani go zauważyli...
 
14 sierpnia 2010      , Legends Of Rock Festival
Dolina Charlotty, Słupsk - Poland
 
The Invisible Man
Cover My Eyes
Slainte Mhath
King
Fantastic Place
This Strange Engine
Afraid Of Sunlight
The Great Escape
Neverland
This Town
100 Nights
 
Ciekawy wywiad ze Stevem Hogarthem: https://muzyka.interia.pl/raport/muzyczne-lato-2010/rock/news/marillion-i-polski-entuzjazm,1516503,7046
 
 
The Assembly - Leamington - UK - download
Nowy zapis koncertu Marillion z 23 lipca 2010 roku z festiwalu w Assembly, Leamington dostępny jest w wersji download na oficjalnej stronie Marillion; https://www.marillion.com/shop/music/live2010.htm
 
oto track lista;  
The Invisible Man,
Cover My Eyes,
Slainte Mhath,
King,
This Strange Engine,
Afraid Of Sunlight,
The Great Escape,
Neverland,
This Town/ 100 Nights,
The Other Half,
Three Minute Boy,
Happiness Is The Road.
 
 
keep the noise down' - download sampler - 1CD/Reedycja DVD A Piss-Up in a Brewery
Marillion wydał w ramach "Marillion Download Sampler" płytę 1CD; 'keep the noise down' zawierającą próbkę z udostępnionych wcześniej koncertów z akustycznej trasy Less is More.
Zestawienie zawiera dziesięć utworów, pochodzących z dziesięciu różnych koncertów z; Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegi, Francji i Holandii.
Jak zawsze w przypadku tego typu wydawnictw mamy bardzo atrakcyjną cenę; https://www.marillion.com/music/racket/keep.htm
 
Released 9 July 2010
Recorded Oct - Dec 2009
 
Hard As Love (Holland 11 Oct 2009)
This is the 21st Century (Norway 25 Oct 2009)
Memory of Water (Holland 10 Oct 2009)
You're Gone (Germany 16 Oct 2009)
Beautiful (France 14 Oct 2009)
Out of this World (Ireland 3 Dec 2009)
Quartz (Spain 13 Nov 2009)
Gazpacho (UK 29 Nov 2009)
Wrapped up in Time (UK 28 Nov 2009)
The Space (Germany 17 Oct 2009)
 
Marillion wznowił w limitowanej liczbie egzemplarzy jedno z najbardziej nie osiągalnych DVD "A Piss-Up ina a Brewry, które jest pierwszym i jak do tej pory jedynym zapisem video pełnego koncertu akustycznego, który odbył  się w restauracji/pubie. Reedycja dodatkowo zawiera akustyczną wersję utworu "Map Of The World". Przy zakupie można dostać jedynie za jednego funta inne DVD Marillion; "Colour And Sounds", które jest bogatym dokumentem z wyjątkowej trasy Marbles 2004, są tam także fragmenty z Polski, gdzie zespół m.in. nagrywał teledysk.
 
 
Marillion na wakacyjnych festiwalach w Hiszpanii i Italii - setlisty
Na tegorocznych wakacyjnych festiwalach, na których tej pory wystąpił Marillion, czyli w Hiszpanii i w Włoszech, zaprezentował następującą set listę;
 
Monday 14 June 2010: Rock in Rio- Madrid - Spain
 
Cover My Eyes
Slainte Mhath
King
Afraid Of Sunlight
Uninvited Guest
Hooks In You
This Town
100 Nights
Neverland
Happiness Is The Road
 
Saturday 26 June 2010: ExProg- Mogliano Veneto- Italy
The Space
The Other Half
Cover My Eyes
Slainte Mhath
King
The Party
The Uninvited Guest
Afraid Of Sunlight
Hooks In You
This Town/ The Rakes Progress/
100 Nights
Neverland
This Strange Engine
Happiness Is The Road
 
 
H - Downloads
Steve Hogarth zarejestrował wszystkie trzy urodzinowe koncerty w ramach H-Natural i można je ściągnąć na stronie Marillion; https://www.marillion.com/music/solo/h-selection.htm. 
W ramach poprzednich tras Steve na podobnej zasadzie rejestrował koncerty, które także udostępnił za pośrednictwem swojej strony; https://www.h-tunes.com/allshows.php
 
 
Marillion Weekend w Holandii wyprzedany!!
To dość niespotykane, ale zaledwie po niespełna dwóch miesiącach sprzedaży impreza mimo że odbędzie się na wiosnę 2011 roku i dla wielu z Fanów będzie to wyjazd za granicę,ale bilety zostały już wyprzedane.
Większość z Fanów, którzy zakupili bilety najczęściej jeszcze nie wiedza kto dokładnie pojedzie i opłacają jedynie kaucje w wysokości 80 Funtów.Dlatego wielce prawdopodobne jest to że zwolnią się jakieś miejsca. Warto wpisać się na listę rezerwową.
W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na Marillion Weekend w Montrealu. Ciekawe jest to tym bardziej że na ostatni Marillion Weekend można było zakupić bilety jeszcze tuż przed imprezą.
 
 
Nowe DVD i Blu-ray Marillion pod koniec roku!
Marillion na koniec roku planuje wydanie specjalnego wydawnictwa DVD oraz Blu-ray z zapisem koncertu z; London's Cadogan Hall, w ramach trasy Less is More.
Wyjątkowa trasa akustyczna z udziałem pełnego składu Marillion, zostanie wydana w najwyższej jakości dźwięku. Z tej okazji Marillion planuje specjalny pokaz filmu, który odbędzie się w kinie w Wolverhampton w Anglii 1 października.
Wstęp tylko dla 200 osób, tylko dla członków Web UK (każdy ma szansę nim być, wystarczy wykupić roczny abonament członkowski dostępny na stronie: www.theweb-uk.com). Dodatkowo należy wysłać swoje zainteresowanie do 31 lipca na adres; cinema@marillion.com, podając swoje dane.
Z tego grona zostaną wylosowani szczęśliwcy, którzy będą mogli tam być. Bilety będą imienne i przypisane tylko do tych osób. Jeden bilet na jendo zgłoszenie, dla jednej osoby. Transport na własną rękę.
 
 
Transatlantic: 3x3 LP !!!
Transatlantic przygotował nie lada gratkę dla Fanów. Właśnie ukazały się 3 potrójne wydawnictwa LP. Dotyczy to trzech nagranych jak dotąd w dorobku Transatlantic studyjnych albumów.
Albumy wydane zostały właśnie w wersji vinylowej na trzech dyskach każdy. Gratką dla fanów jest także fakt że na trzecim dysku znajdują się bonusowe płyty limitowanych edycji albumów, które dziś są wyczerpane i bardzo drogie z drugiej ręki.
Cena także nie jest porażająca uwzględniając fakt zarówno rzadkości wydawnictwa, jak również ilości płyt w wydaniu, czyli 25 Funtów każdy. Nie ma informacji o liczbie egzemplarzy.
zapraszamy na stronę; www.marillion.co.uk
 
 
Happy Birthday
14 czerwca urodziny obchodzi Ian Mosley. Tego dnia Ian świętować będzie wraz z Marillion na Festiwalu w Madrycie "Rock In Rio Madrid".
Natomiast dopiero co urodziny obchodził także Steve Hogarth. 14 maja Steve w dniu urodzin zagrał specjalny koncert w Londynie w ramach H-Natural. Był to niezwykły koncert, ponieważ Fani mogli zakupić i przyjść w specjalnych koszulkach; H Natural 'Birthday' Tour T-shirt.
 
Urodziny pozostałych członków Marillion;
Steve Rothery; 25 listopad (2010: dzień przerwy na trasie po Niemczech jako support Deep Purple)
Mark Kelly; 9 kwietnia
Pete Trewavas; 15 stycznia
 
 
Live CD  'High Voltage' festival
25 lipca Marillion zagra na Festivalu High Voltage w Londynie. Z tej okazji przygotowywany jest specjalny zapis tego koncertu.
Ukaże się na płycie CD, którą już można zamawiać w cenie £20.00 na stronie; https://www.concertlive.co.uk/tour.php?id=97
 
 
Nowy album koncertowy Steve'a Hogartha  - "Natural Selection" już w sprzedaży!
Steve Hogarth wydał płytę "Natural Selection". Zawiera ona nagrania z występów jakie odbyły się między lutym a lipcem 2006 roku.
W tym czasie Steve zagrał także w Polsce. Czy znajduje się choć jeden utwór z niezapomnianego występu w Bajce?. Możemy się o tym dowiedzieć zamawiając płytę.
Płytę można już zamawiać od 17 maja 2010 roku, a więc od dziś na stronie; https://www.marillion.com/music/solo/h-selection.htm . 
 
Track List:
Working Town
Wichita Lineman
When I Meet God
Better Dreams
Estonia
Famous Blue Raincoat
Fantastic Place
Waiting To Happen
The Model
No-One Can
Alone Again In The Lap Of Luxury
The Deep Water
Victoria Station
Easter
You're Gone
 
Steve do tej pory wydał jeden album solowy "H-Ice Creum Genius", do którego został wydany singiel "You Dinosaur Thing"oraz dwu płytowy album koncertowy "Live Spirit Live Body" z poprzedzoną epką "The Cage" (jednak na koncertach towarzyszył Stevowi zespół), następnie dwa wydawnictwa DVD; H-Natural oraz Naked int the Chapel. Właśnie takiego albumu tylko brakowało w jego dotychczasowym dorobku. Chyba że doczekamy się jeszcze wersji studyjnej, gdzie Steve prócz śpiewu będzie tylko grac na fortepianie. Pamiętać także należy o czasach gdy Steve występował w takich zespołach jak Europeans czy How We Live. Szczególnie album drugiego zespołu zaśługuje na uwagę.
 
 
Transatlantic zagrał w Poznaniu
6 maja 2010 roku po raz pierwszy w historii zagrała w Polsce supergrupa Transatlantic, w której na basie gra Pete Trewavas. Koncert odbył się w poznańskiej Arenie, przy dość skromnej publiczności.
Zespół jednak jak zwykle pokazał pełną klasę i zagrał blisko 2,5 godzinny koncert. Poniżej prezentujemy listę utworów.
 
Lista utówrów:
Część I
1. The Whirlwind
 
Część II
2. All Of The Above
3. We All Need Some Light
4. Duel With The Devil
 
***
 
5. Bridge Across Forever
6. Stranger In Your Soul 
 
W Polsce odbył się właśnie kolejny mega wyjątkowy koncert, który podobnie jak równie wyjątkowe występy Steve'a Hogartha w 2009 roku w Warszawie oraz w  Krakowie, nie zgromadziły odpowiedniej liczby widowni.
Te sale powinny pękać w szwach. Może sala była zbyt duża, co przy popularności nie tylko Marillion, ale także Dream Theater w Polsce wydaje się trudne do zrozumienia, a może miejsce było nie odpowiednie (w Warszawie wszyscy mieli by lepszy dojazd z całej Polski a i w samej Warszawie mieszka więcej ludzi)?
 
Po występach Steve'a Hogartha w Polsce, Marillion już nie przyjechał na trasie Less is More (mamy czego żałować). Dostaliśmy kolejną szansę i przyjechał Transatlantic.. na szczęście jeszcze przed tym koncertem potwierdzony został koncert Marillion w Dolinie Charlotty 14 sierpnia 2010, tam frekwencja musi dopisać!
 
 
H -  "Natural Selection" 
Steve Hogarth planuje wydanie albumu koncertowego "Natural Selection", który będzie zawierał najlepsze momenty z dotychczasowych występów pod szyldem H-Natural (Steve wystąpił trzy razy w Polsce; w Warszawskiej Bajce w 2006 roku oraz w Warszawie i Krakowie w 2009 roku). Na stronie https://www.stevehogarth.com/  można wpisać się do księgi gości i zaproponować utwór, którego waszym zdaniem nie może zabraknąć, jeśli ten utwór słyszało się na żywo np. w Polsce to tym lepiej! Steve Hogarth przygotowuje się także do swoich urodzinowych występów także pod szyldem H-Natural, które odbędą się;
 
Steve hogarth - 'h in his birthday suit' live shows
Date     City             Venue     
14 May  London, UK
15 May  Liverpool, UK
16 May  Sheffield, UK
 
 
Marillion Weekend 2011 już 10 maja można rezerwować!!!
Już wiemy! Następny Marillion Weekend odbędzie się w 2011 roku w Holandii oraz w Kanadzie, czyli tak samo jak miało to miejsce w zeszłym roku.
25-28 marca 2011 roku, Holandia, Port Zelande oraz 8-10 kwietnia 2011 roku, Kanada, Montreal. 
Tym razem Marillion zaprezentuje cały album Holidays in Eden, oraz wiele niespodzianek, o których dopiero się dowiemy.
Jedno może być pewne, że na pewno jeden z tych wieczorów będzie jak zwykle zarejestrowany audio lub video i wydany podobnie jak ma to miejsce teraz za sprawą nowych wydawnictw audio i video z ostatniego Marillion Weekend 2009.
W specjalnej rubryce Marillion Weekend 2011 będziemy kompletować wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia i postaramy się Wam pomóc i Was namówić na uczestnictwo w tym niezwykłym wydarzeniu.
Jeśli uważasz się za najwierniejszego Fana Marillion, musisz tam być!
Rezerwacja online rozpoczyna się 10 maja 2010 o godz. 12:00 czasu brytyjskiego. Można także wygrać wejściówki VIP. Dostępne pokoje w Holandii to 2,4,6,8,12 osobowe w wersji standard i deluxe, liczba ograniczona! W Kanadzie Marillion Weekend jest bez zakwaterowania.
Zapraszamy na stronę; https://www.marillionweekend.com/
 
 
'Out of season' Deluxe Box Set  3DVD!
Potrójne wydawnictwo DVD rejestrujące zapis trzech koncertów w ramach Marillion Weekend 2009 szykuje Marillion. Wydawnictwo będzie można już lada moment zamawiać po przez stronę www.marillion.co.uk.
Rok temu minęło 30 lat od powstania zespołu i to wydawnictwo nie tylko zawiera cały odegrany pierwszy album ze stevem Hogarthem; Seasons End, ale praktycznie piosenki ze wszystkich wydanych studyjnych albumów Marillion! 16 kamer, 47 piosenek!
 
 
Marillion The Official Bootleg Box Set Vol 2 - Koncert z Polski z  Sali Kongresowej z 1994 roku z trasy Brave!!!
uż w kwietniu ukaże się 8 płytowy Box Marillion Archive live The Official Bootleg Box Set Vol 2.
Będzie to druga część wydawnictwa zatytułowanego Early Years’, Marillion’s Official Bootleg Box Set 1982-1987.
Druga cześć będzie zawierać koncerty z okresy 89-94, czyli czasów Steve'a Hogartha i EMI.
Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwszego wydawnictwa, będzie można je zakupić w przedsprzedaży i otrzymać limitowanej ilości obrazek z autografami oryginalnego składu (tylko 1000 pierwszych kopii).
Za pierwszym razem obok Steve'a Rotherego, Marka Kellyego, Pete'a Trawevasa, Iana Mosleya, znajdował się także autograf Fisha. Tym razem będzie Steve'a Hogartha.
Wspaniała wiadomość dla Polskich Fanów, na dwóch płytach z ośmiu znajdzie się koncert z trasy Brave z Sali Kongresowaej w Warszawie!
 
 
Marillion Weekend 2009 Live CDs
Już mozna zamawiac dwa nowe wydawnictwa koncertowe Marillion, rejestrujace zapis koncertu z Marillion Weekend 2009. Wydawnictwo Tumbling Down the Years 2 CD oraz Size Matters także 2 CD. Wydawnictwa ukażą się w kwietniu 2010 roku. Jest to zapis dwóch z trzech dni Marillion Weekend. Prawdopodobnie trzeci dzień, w którym Marillion odegrał utwory z Seasond End ukaże się na DVD.
 
 
Marillion w Polsce 14 sierpnia 2010 potwierdzone, bilety już w sprzedaży!!!
Już potwierdzone! 14 sierpnia 2010 r. na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty k. Słupska zagra zespół Marillion.
Bilety do nabycia już na stronach www.ticketpro.pl oraz www.ticketonline.com/pl a także w salonach sprzedaży. Ceny w przedsprzedaży to 80zł a w dniu koncertu 100zł.
 
Amfiteatr w Dolinie Charlotty to malowniczo położony obiekt na zboczu, nad jeziorem w sąsiedztwie hotelu SPA. Miejsc w Hotelu brak.
 
1. FESTIWAL LEGEND ROCKA
HAMBURG BLUES BAND, KEN HENSLEY & LIVE FIRE, DAVID CROSS, OMEGA, RESEKCJA, WHITE ROOM
 
DOLINA CHARLOTTY, SŁUPSK
09.07.2010 - Resekcja, Hamburg Blues Band: Chrils Farlow & Clem Clempson (ex-Colosseum), Ken Hensley (Uriah Heep) & Live Fire
10.07.2010 - White Room, David Cross (ex-King Crimson), Omega
 
2. FESTIWAL LEGEND ROCKA
MARILLION, PROCOL HARUM, ARTHUR BROWN, ERICK BURDON, MAGGIE BELL (z DAVEM KELLY oraz THE BRITISH BLUES QUINTET), NICK SIMPER, KRUK, DISPERSE, PASSION FRUIT, QUIDAM
 
DOLINA CHARLOTTY, SŁUPSK
13.08.2010 - Kruk, Arthur Brown, Erick Burdon
14.08.2010 - Disperse, Maggie Bell, Marillion
15.08.2010 - Passion Fruit, Quidam, Nick Simper & Nasty Habits, Procol Harum
 
 
Marillion z Deep Purple, H-Natural, Transatlantic w Polsce!; koncerty, koncerty, koncerty!
W 2010 roku szykuje nam się wielka koncertowa uczta z udziałem Marillion i solowych projektów. Dopiero co mogliśmy pójśc na koncert The Wishing Tree, a w w 2010 roku możemy zobaczyć wielką trasę koncertową Transatlantic po Ameryce Północnej i Europie,w tym pierwszy raz w Polsce! w Poznańskiej Arenie Transatlantic zagra 6 maja.
Marillion dokończy trasę Less is More (niestety nadal nie trafi do Polski), oraz zagra na na niemieckej trasie Deep Purple jako support na jesieni tego roku. Wcześniej jak co roku odwiedzi letnie festiwale.
Steve Hogarth zagra 3 koncerty w ramach H-Natural (jeden już wyprzedany),a oto plan;
 
marillion - festivals 2010   
Date / City / Venue 
14.  Jun   Madrid, Spain  
26.  Jun   Mogliano Veneto, Italy
23.  Jul    Leamington, England
25.  Jul    London, England     
14. Aug   Dolina Charlotty, Poland 
04. Sept  Loreley, Germany    
 
marillion - acoustic shows 2010....Less is more
Date / City / Venue
27 Mar  Lousada, Portugal     
26 Jun  Mogliano Veneto, Italy
 
marillion - on tour with 'deep purple'
Date / City / Venue
13 Nov  Trier, Germany     
14 Nov  Frieburg, Germany     
16 Nov  Mannheim, Germany     
18 Nov  Memmingen, Germany     
19 Nov  Munchen, Germany     
20 Nov  Nurnberg, Germany     
22 Nov  Berlin, Germany     
23 Nov  Rostock, Germany     
24 Nov  Braunschweig, Germany     
26 Nov  Oldenburg,  Germany
27 Nov  Hamburg, Germany
28 Nov  Essen, Germany
30 Nov  Stuttgart, Germany
 
Steve hogarth - 'h in his birthday suit' live shows
Date / City / Venue     
14 May  London, UK
15 May  Liverpool, UK
16 May  Sheffield, UK
 
Transatlantic 'whirld' tour - live dates 2010     
Date  / City  /  Venue
17 April  Downey, CA , USA
18 April  San Francisco, CA, USA
20 April  Chicago, IL, USA
21 April  Montreal, QUE, Canada
23 April  New York City, NY, USA
24 April  Philadelphia, PA, USA
4 May    Frankfurt, Germany
5 May    Hamburg, Germany
6 May    Poznan, Poland
7 May    Berlin, Germany
8 May    Cologne, Germany
9 May    Stuttgart, Germany    
10 May   Alzette, Luxembourg
13 May   Madrid, Spain
14 May   Barcelona, Spain     
15 May   Lyon, France
17 May   Milan, Italy
18 May   Pratteln, Switzerland
19 May   Paris, France
20 May   Tilburg, Holland
21 May   London, England
22 May   Manchester, England
24 Jul   London,  England High Voltage Festival
 
 
M-Tube DVD Sampler 
Marillion wydał kolejny sampler tym razem z materiałem video zawierającym nagrania z wydawnictw: Somewhere in London, Out of Season, This Strange Convention, czy wreszcie z ostatnio wydanego Live from Cadogan Hall. Są to ostatnie najważniejsze wydawnictwa video Marillion.
Ten rok był dość obfity w wydawnictwa, blisko 12 plus wydane na 2CD High Voltage Festival, nie licząc nagrań Download, chociażby ze Słupska. Tylko w 2009 oraz w 2002 Marillion wydał podobną ilość płyt. A należy także nie zapominać o wydawnictwach Steve'a Hogartha oraz Transatlantic. Wydawnictwo "M-Tube DVD Sampler" jest najprawdopodobniej już ostatnim w tym roku, oczywiście licząc już " Ding Dong Loreley on High.."
     
 
Marillion z Deep Purple
Marillion także powoli już kończy trasę z Deep Purple. Zagrali już 8 z 13 koncertów, jest przyjmowany bardzo ciepło a sam zespół przez godzinę gra największe swoje klasyki zaczynając od Neverland po Kayleigh kończąc:
 
The Invisible Man
King
Easter
The Great Escape
Cover My Eyes
Slainte Mhath
Hooks In You
Kayleigh
Neverland
    
12 listopada natomiast Marillion zagrał specjalny koncert na Web Holland z okazji okrągłej rocznicy powstania Fan Clubu:
 
Patronaat- Haarlem - Holland
(Web Holland Warm Up Show)
 
The Invisible Man
Kayleigh
King
Gazpacho
Easter
Beautiful
Afraid Of Sunlight
The Great Escape
Neverland
You're Gone
Cover My Eyes
Hooks In You
The Release
This Strange Engine
 
 
Web Christmas DVD 2010
Na święta w ramach Web Christmas Free DVD (lub CD), Fani w tym roku dostaną zapis koncertu na DVD z Festiwalu w Loreley! " Ding Dong Loreley on High.." Jest to już drugie DVD z tej serii, rok wcześniej Fani dostali zapis koncertu z Colonii z trasy Happiness is the Road, która wcześniej ukazała się na płycie CD Happiness is the Cologne.
Można było się spodziewać, że to właśnie zapis tego koncertu ukaże się na święta, ponieważ jako jedyny nie ukazał się w formacie Downloads, a zebrał znakomite recenzje. Jednak fakt że jest to zapis na DVD jest dużą niespodzianką i gratką dla Fanów. Tym bardziej że jest to występ tuż po wizycie Marillion w naszym Kraju, gdzie zagrali świetny koncert i program niewiele się od niego różnił.
 
 
Live From Cadogan hall - już w sprzedaży
W końcu ukazuje się zapowiadane wydawnictwo koncertowe na Blu-ray, DVD oraz CD rejestrujące występ Marillion w ramach trasy Less is More 2009, który dobył się w Cadogan Hall 7 grudnia.
Wydawnictwo jest już dostępne od zaraz w postaci 2DVD oraz 2CD. Wersja na Blu-ray jest w postaci pre-order i dostarczona będzie na 100% przed świętami. Na tej wersji dodatkowo mamy nagrane w najwyższej jakości dźwięku i obrazu także niepublikowane nagrania z sesji do Less is More oraz wszystkie odcinki Racket TV.
Wersja ta zostanie wydana w systemie PAL, region: 0 co pozwoli na odtwarzanie jej w: Wielkiej Brytanii, Europie, Nowej Zelandii, Australii, Afryce oraz Azji z wyłączeniem Japonii. Natomiast wersja DVD zostanie wydana tylko w formacie NTSC co pozwoli na odtwarzanie jej na całym świecie.
Wersja Blu-ray oraz DVD jest wydana w specjalnym kartonowym opakowaniu z połyskiem, natomiast wersja CD w standardowym plastikowym. 
 
 
Transatlantic "Whirld Tour 2010"  DVD/CD
Ukazało się wydawnictwo Transatlantic "Whirld Tour 2010" dostępny w trzech wersjach: Limited Edition 2DVD/ 3CD Mediabook Collectors Version, 2DVD Kingsize Jewelcase Version, oraz 3CD Standard Jewelcase Version. Jest to zapis koncertu z ostatniej trasy Transatlantic, jaka odbyła się na wiosnę tego roku, kiedy Transatlantic zagrał także w poznańskiej Arenie. Niezwykłe blisko 3,5 godzinne spektakle zawierające nowy materiał jak także starsze kawałki, dokument z trasy oraz wywiady. Podczas koncertu 21 maja w Londons Shepherd's Bush Empire a gosciem był sam Steve Hackett z Genesis.
 
 
Live from Cadogan Hall/video/H-Natural nowe daty koncertów
Na początku listopada będzie można zakupić nowe DVD i Blu-Ray Marillion z koncertem z trasy Less is More Tour, który odbył się w Cadogan Hall w Londynie. Szykuje się niezwykłe wydawnictwo, które może przebić wydany wcześniej materiał zarejestrowany na DVD Christmas in the Chapel. 1 października 200 szczęśliwców uczestniczyło w specjalnym pokazie organizowanym przez Web UK Fan Club. Jeszcze przed ukazaniem się tego wydawnictwa, powinny się pojawić pierwsze zwiastuny materiału na oficjalnej stronie Marillion Youtube.
Podczas trasy Less is More Marillion zagrał dwa wieczory w Cadogan Hall 6 oraz 7 grudnia. Te specjalne występy zawierały następujący program:
 
sunday 6 december 2009      
Cadogan Hall - London - UK
 
Go!
Interior Lulu
Out Of This World
Wrapped Up In Time
The Space
Hard As Love
Quartz
If My Heart Were A Ball
It's Not Your Fault
Memory Of Water
This Is The 21st Century
No One Can
Beautiful
Train
You're Gone
80 Days
Gazpacho
Easter
Three Minute Boy
 
monday 7 december 2009     
Cadogan Hall - London - UK
 
Go!
Interior Lulu
Out Of This World
Wrapped Up In Time
The Space
Hard As Love
Quartz
If My Heart Were A Ball
It's Not Your Fault
Memory Of Water
This Is The 21st Century
No One Can
Beautiful
Train
You're Gone
80 Days
Gazpacho
Answering Machine
Estonia
Easter
Three Minute Boy
 
Steve Hogarth zaplanował także dwa specjalne świąteczne koncerty,które można powiedzieć już tradycyjnie w tym okresie roku odbędą się w Liverpoolu oraz w Londynie:
 
18 Dec Liverpool St Brides Church
19 Dec London The Garage
 
 
Montreal Live CDs
Marillion wydał kolejne wydawnictwa z Weekendu 2009. Tym razem materiał zawiera zapis koncertów z dwóch nocy Saturday and Sunday w Montrealu (Kanada) na podwójnych wydawnictwach. Koncerty odbyły się 4 i 5 kwietnia.
Materiał  różni się jednak od tego z Weekendu w Holandii
 
 
Charlotta Download!  Loreley, Los Trios Marillos
Na stronie Marillion można zakupić w formacie Download koncert z Doliny Charlotty k. Słupska!!!
14 sierpnia Marillion odwiedził Polskę na fantastycznym koncercie. Koncert musiał się Muzykom podobać, ponieważ jest to dopiero drugi koncert z wakacyjnej trasy wydany w ten sposób! Lista utworów prezentowała się następująco: The Invisible Man, Cover My Eyes, Slainte Mhath, King, Fantastic Place, This Strange Engine, Afraid Of Sunlight, The Great Escape, Neverland, This Town/ 100 Nights.
 
Natomiast 4 września odbył się ostatni koncert w ramach Summer Festivals 2010 na  Night Of The Prog Festival w Loreley - Germany. Marillion zaprezentował następujące utwory:
Slainte Mhath
King
Fantastic Place
Out Of This World
This Strange Engine
Afraid Of Sunlight
The Great Escape
Asylum Satellite #1
The Invisible Man
Neverland
Don't Hurt Yourself
This Town
100 Nights
Easter
 
23 października w L'Espace - Champagne au Mont d'Or we Francji zagra Los Trios Marillios, czyli Steve Hogarth, Steve Rothery i Pete Trewavas.
 
 
Trzeci Marillion Weekend w 2011 roku!
Z powodu olbrzymiego zainteresowania jakim cieszy się Marillion Weekend 2011 (ten w Holandii został już dawno wyprzedany a kolejne 300 osób czeka w kolejce, oraz Weekend w Kanadzie, który sprzedaje się bardzo szybko!), Marillion postanowił zorganizować TRZECI! Marillion Weekend w Anglii.
Odbędzie się w dniach 6/7/8 maja 2011 w The Assembly in Leamington. Wzorowany będzie na tym Kanadyjskim, czyli będzie można zakupić bilet tylko na wszystkie trzy występy, bez noclegu i wszystkich dodatków jak m.in. sesji zdjęciowej z zespołem. Biletów jest 900 a sprzedawane będą od października.
Zespół planuje także kolejną trasę pod koniec 2011 lub na początku 2012 roku, która ma promować już nowy album!
 
 
Charlotta, Loreley, Berlin, Dublin
Steve Hogarth wypowiadał się bardzo entuzjastycznie o Polskich Fanach z Charlotty. Spacerując wokół amfiteatru przed koncertem spotkał wielu fantastycznych, entuzjastycznie nastawionych i uprzejmych Fanów. Sam koncert również był fantastyczny i ma nadzieję że jeszcze wrócą do Charlotty. Kolejna szansa na zobaczenie Marillion jest na Festiwalu Loreley w Niemczech 4 września. Dla Polskich Fanów także ciekawie może wyglądać koncert w Berlinie przed występem Deep Purple 22 listopada. Marillion zagra tylko 1h, ale odległość z Polski jest bardzo niewielka i bardzo łatwy dojazd. Natomiast 6 listopada w Dublinie w Irlandii w Crawdaddy zagra Steve Hogarth w ramach H Natural.
 
 
Marillion zagrał w Dolinie Charlotty w Polsce
Koncert Marillion w Dolinie Charlotty już za nami. W pięknie położonym kompleksie SPA, położonym w Dolinie Charlotty koło Słupska odbył się już czwarty Festival Legend Rocka. 14 sierpnia w drugim dniu, drugiej części festiwalu odbył się koncert Marillion.
Zanim jednak to nastąpiło obejrzeliśmy całkiem nieźle zapowiadający się młody zespół z Biłgoraju Disperse, który został wyjątkowo dobrze przyjęty, aż sami muzycy nie dowierzali że ich muzyka może się podobać. Szczególnie podobała się gra gitarzysty oraz dźwięki keyboardu.
Po Disperse zagrali razem na scenie Maggie Bell, Dave Kelly & British Blues Quartet, których bluesowe granie pulsowało jak krew w żyłach i przyniosło niezwykle dużą dawkę energii. Koncerty rozpoczęły się o godzinie 19:00, przerwy trwały około 20 minut podczas których można było skosztować dań z grilla i napić się piwa.
 
O godzinie 22:40 na scenie pojawił się wreszcie Marillion. Zaczęli wspaniale od The Invisible Man. Steve Hogarth wyszedł tradycyjnie o lasce w okularach i w garniturze. Następnie niezwykle energiczna dla fanów dawka w postaci Cover My Eyes i uwaga; Slainte Mhant, który śpiewał niemal każdy a Steve biegał po całej scenie.
Między sceną a fanami była wysypana żwirkiem przestrzeń po której Steve mógł jeszcze bardziej i wyraźniej nawiązać kontakt z fanami. Czasem siadał na podeście, czasem biegał, skakał a nawet podczas utworu The Great Escape rzucił się na fanów w tłum i został dość gwałtownie wciągnięty przez ochronę. Steve był tego dnia w bardzo dobrej formie. 
Udowodniły to kolejne utwory; King z mocną końcówką i tradycyjną różową gitarą Steve'a Hogartha, Fantastic Place, który tym razem nawiązał do pięknej Doliny Charlotty, This Strange Strange Engine, który uciszył, wyciszył i nawrócił pijanych pseudo fanów, którzy starali się zakłócić odbiór koncertu, Afraid of Sunlight, wreszcie wspaniale zagrany The Great Escape. Dokładnie od momentu gdy Steve Hogarth rzucił się na tłum słychać było zamiast pojedynczych głosów "Fish", wszyscy krzyczeli "Steve Hogart" i "Marillion".
Publiczność była tego wieczoru bardzo żywa. Zresztą sam amfiteatr położony na wzgórzu robi ciekawe wrażenie olbrzymiego tłum. Na koncert przybyło blisko 3000 fanów z całej Polski. Byli zarówno wierni fani, jak i całkiem przypadkowi, jednak koncert zrobił olbrzymie wrażenie na wszystkich. 
Ostatnim utworem podstawowej części był Neverland. Cały koncert był efektowny i soczysty. Dźwięk mimo otwartej przestrzeni wspaniały. Dodatkowo wrażenie robiły telebimy, które głównie pokazywały na przemian zbliżenia twarzy lub instrumentów muzyków, co wyglądało niemal jak teledysk do koncertu.
Koncert zamknęła suita This Town, 100 Night i blisko o godzinie 00:10 zakończył się półtorej godzinny występ. Po koncercie część fanów przeszła do otwartego na początku roku Rock Pubu w głównym budynku Hotelu SPA, gdzie mogli spotkać muzyków. Marillion w Dolnie gościł od piątku a Steve Hogarth usiadł nawet z boku podczas pozostałych koncertowi czytał książkę ale fani go zauważyli...
 
14 sierpnia 2010      , Legends Of Rock Festival
Dolina Charlotty, Słupsk - Poland
 
The Invisible Man
Cover My Eyes
Slainte Mhath
King
Fantastic Place
This Strange Engine
Afraid Of Sunlight
The Great Escape
Neverland
This Town
100 Nights
 
Ciekawy wywiad ze Stevem Hogarthem: https://muzyka.interia.pl/raport/muzyczne-lato-2010/rock/news/marillion-i-polski-entuzjazm,1516503,7046
 
 
The Assembly - Leamington - UK - download
Nowy zapis koncertu Marillion z 23 lipca 2010 roku z festiwalu w Assembly, Leamington dostępny jest w wersji download na oficjalnej stronie Marillion; https://www.marillion.com/shop/music/live2010.htm
 
oto track lista;  
The Invisible Man,
Cover My Eyes,
Slainte Mhath,
King,
This Strange Engine,
Afraid Of Sunlight,
The Great Escape,
Neverland,
This Town/ 100 Nights,
The Other Half,
Three Minute Boy,
Happiness Is The Road.
 
 
keep the noise down' - download sampler - 1CD/Reedycja DVD A Piss-Up in a Brewery
Marillion wydał w ramach "Marillion Download Sampler" płytę 1CD; 'keep the noise down' zawierającą próbkę z udostępnionych wcześniej koncertów z akustycznej trasy Less is More.
Zestawienie zawiera dziesięć utworów, pochodzących z dziesięciu różnych koncertów z; Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegi, Francji i Holandii.
Jak zawsze w przypadku tego typu wydawnictw mamy bardzo atrakcyjną cenę; https://www.marillion.com/music/racket/keep.htm
 
Released 9 July 2010
Recorded Oct - Dec 2009
 
Hard As Love (Holland 11 Oct 2009)
This is the 21st Century (Norway 25 Oct 2009)
Memory of Water (Holland 10 Oct 2009)
You're Gone (Germany 16 Oct 2009)
Beautiful (France 14 Oct 2009)
Out of this World (Ireland 3 Dec 2009)
Quartz (Spain 13 Nov 2009)
Gazpacho (UK 29 Nov 2009)
Wrapped up in Time (UK 28 Nov 2009)
The Space (Germany 17 Oct 2009)
 
Marillion wznowił w limitowanej liczbie egzemplarzy jedno z najbardziej nie osiągalnych DVD "A Piss-Up ina a Brewry, które jest pierwszym i jak do tej pory jedynym zapisem video pełnego koncertu akustycznego, który odbył  się w restauracji/pubie. Reedycja dodatkowo zawiera akustyczną wersję utworu "Map Of The World". Przy zakupie można dostać jedynie za jednego funta inne DVD Marillion; "Colour And Sounds", które jest bogatym dokumentem z wyjątkowej trasy Marbles 2004, są tam także fragmenty z Polski, gdzie zespół m.in. nagrywał teledysk.
 
 
Marillion na wakacyjnych festiwalach w Hiszpanii i Italii - setlisty
Na tegorocznych wakacyjnych festiwalach, na których tej pory wystąpił Marillion, czyli w Hiszpanii i w Włoszech, zaprezentował następującą set listę;
 
Monday 14 June 2010: Rock in Rio- Madrid - Spain
 
Cover My Eyes
Slainte Mhath
King
Afraid Of Sunlight
Uninvited Guest
Hooks In You
This Town
100 Nights
Neverland
Happiness Is The Road
 
Saturday 26 June 2010: ExProg- Mogliano Veneto- Italy
The Space
The Other Half
Cover My Eyes
Slainte Mhath
King
The Party
The Uninvited Guest
Afraid Of Sunlight
Hooks In You
This Town/ The Rakes Progress/
100 Nights
Neverland
This Strange Engine
Happiness Is The Road
 
 
H - Downloads
Steve Hogarth zarejestrował wszystkie trzy urodzinowe koncerty w ramach H-Natural i można je ściągnąć na stronie Marillion; https://www.marillion.com/music/solo/h-selection.htm. 
W ramach poprzednich tras Steve na podobnej zasadzie rejestrował koncerty, które także udostępnił za pośrednictwem swojej strony; https://www.h-tunes.com/allshows.php
 
 
Marillion Weekend w Holandii wyprzedany!!
To dość niespotykane, ale zaledwie po niespełna dwóch miesiącach sprzedaży impreza mimo że odbędzie się na wiosnę 2011 roku i dla wielu z Fanów będzie to wyjazd za granicę,ale bilety zostały już wyprzedane.
Większość z Fanów, którzy zakupili bilety najczęściej jeszcze nie wiedza kto dokładnie pojedzie i opłacają jedynie kaucje w wysokości 80 Funtów.Dlatego wielce prawdopodobne jest to że zwolnią się jakieś miejsca. Warto wpisać się na listę rezerwową.
W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na Marillion Weekend w Montrealu. Ciekawe jest to tym bardziej że na ostatni Marillion Weekend można było zakupić bilety jeszcze tuż przed imprezą.
 
 
Nowe DVD i Blu-ray Marillion pod koniec roku!
Marillion na koniec roku planuje wydanie specjalnego wydawnictwa DVD oraz Blu-ray z zapisem koncertu z; London's Cadogan Hall, w ramach trasy Less is More.
Wyjątkowa trasa akustyczna z udziałem pełnego składu Marillion, zostanie wydana w najwyższej jakości dźwięku. Z tej okazji Marillion planuje specjalny pokaz filmu, który odbędzie się w kinie w Wolverhampton w Anglii 1 października.
Wstęp tylko dla 200 osób, tylko dla członków Web UK (każdy ma szansę nim być, wystarczy wykupić roczny abonament członkowski dostępny na stronie: www.theweb-uk.com). Dodatkowo należy wysłać swoje zainteresowanie do 31 lipca na adres; cinema@marillion.com, podając swoje dane.
Z tego grona zostaną wylosowani szczęśliwcy, którzy będą mogli tam być. Bilety będą imienne i przypisane tylko do tych osób. Jeden bilet na jendo zgłoszenie, dla jednej osoby. Transport na własną rękę.
 
 
Transatlantic: 3x3 LP !!!
Transatlantic przygotował nie lada gratkę dla Fanów. Właśnie ukazały się 3 potrójne wydawnictwa LP. Dotyczy to trzech nagranych jak dotąd w dorobku Transatlantic studyjnych albumów.
Albumy wydane zostały właśnie w wersji vinylowej na trzech dyskach każdy. Gratką dla fanów jest także fakt że na trzecim dysku znajdują się bonusowe płyty limitowanych edycji albumów, które dziś są wyczerpane i bardzo drogie z drugiej ręki.
Cena także nie jest porażająca uwzględniając fakt zarówno rzadkości wydawnictwa, jak również ilości płyt w wydaniu, czyli 25 Funtów każdy. Nie ma informacji o liczbie egzemplarzy.
zapraszamy na stronę; www.marillion.co.uk
 
 
Happy Birthday
14 czerwca urodziny obchodzi Ian Mosley. Tego dnia Ian świętować będzie wraz z Marillion na Festiwalu w Madrycie "Rock In Rio Madrid".
Natomiast dopiero co urodziny obchodził także Steve Hogarth. 14 maja Steve w dniu urodzin zagrał specjalny koncert w Londynie w ramach H-Natural. Był to niezwykły koncert, ponieważ Fani mogli zakupić i przyjść w specjalnych koszulkach; H Natural 'Birthday' Tour T-shirt.
 
Urodziny pozostałych członków Marillion;
Steve Rothery; 25 listopad (2010: dzień przerwy na trasie po Niemczech jako support Deep Purple)
Mark Kelly; 9 kwietnia
Pete Trewavas; 15 stycznia
 
 
Live CD  'High Voltage' festival
25 lipca Marillion zagra na Festivalu High Voltage w Londynie. Z tej okazji przygotowywany jest specjalny zapis tego koncertu.
Ukaże się na płycie CD, którą już można zamawiać w cenie £20.00 na stronie; https://www.concertlive.co.uk/tour.php?id=97
 
 
Nowy album koncertowy Steve'a Hogartha  - "Natural Selection" już w sprzedaży!
Steve Hogarth wydał płytę "Natural Selection". Zawiera ona nagrania z występów jakie odbyły się między lutym a lipcem 2006 roku.
W tym czasie Steve zagrał także w Polsce. Czy znajduje się choć jeden utwór z niezapomnianego występu w Bajce?. Możemy się o tym dowiedzieć zamawiając płytę.
Płytę można już zamawiać od 17 maja 2010 roku, a więc od dziś na stronie; https://www.marillion.com/music/solo/h-selection.htm . 
 
Track List:
Working Town
Wichita Lineman
When I Meet God
Better Dreams
Estonia
Famous Blue Raincoat
Fantastic Place
Waiting To Happen
The Model
No-One Can
Alone Again In The Lap Of Luxury
The Deep Water
Victoria Station
Easter
You're Gone
 
Steve do tej pory wydał jeden album solowy "H-Ice Creum Genius", do którego został wydany singiel "You Dinosaur Thing"oraz dwu płytowy album koncertowy "Live Spirit Live Body" z poprzedzoną epką "The Cage" (jednak na koncertach towarzyszył Stevowi zespół), następnie dwa wydawnictwa DVD; H-Natural oraz Naked int the Chapel. Właśnie takiego albumu tylko brakowało w jego dotychczasowym dorobku. Chyba że doczekamy się jeszcze wersji studyjnej, gdzie Steve prócz śpiewu będzie tylko grac na fortepianie. Pamiętać także należy o czasach gdy Steve występował w takich zespołach jak Europeans czy How We Live. Szczególnie album drugiego zespołu zaśługuje na uwagę.
 
 
Transatlantic zagrał w Poznaniu
6 maja 2010 roku po raz pierwszy w historii zagrała w Polsce supergrupa Transatlantic, w której na basie gra Pete Trewavas. Koncert odbył się w poznańskiej Arenie, przy dość skromnej publiczności.
Zespół jednak jak zwykle pokazał pełną klasę i zagrał blisko 2,5 godzinny koncert. Poniżej prezentujemy listę utworów.
 
Lista utówrów:
Część I
1. The Whirlwind
 
Część II
2. All Of The Above
3. We All Need Some Light
4. Duel With The Devil
 
***
 
5. Bridge Across Forever
6. Stranger In Your Soul 
 
W Polsce odbył się właśnie kolejny mega wyjątkowy koncert, który podobnie jak równie wyjątkowe występy Steve'a Hogartha w 2009 roku w Warszawie oraz w  Krakowie, nie zgromadziły odpowiedniej liczby widowni.
Te sale powinny pękać w szwach. Może sala była zbyt duża, co przy popularności nie tylko Marillion, ale także Dream Theater w Polsce wydaje się trudne do zrozumienia, a może miejsce było nie odpowiednie (w Warszawie wszyscy mieli by lepszy dojazd z całej Polski a i w samej Warszawie mieszka więcej ludzi)?
 
Po występach Steve'a Hogartha w Polsce, Marillion już nie przyjechał na trasie Less is More (mamy czego żałować). Dostaliśmy kolejną szansę i przyjechał Transatlantic.. na szczęście jeszcze przed tym koncertem potwierdzony został koncert Marillion w Dolinie Charlotty 14 sierpnia 2010, tam frekwencja musi dopisać!
 
 
H -  "Natural Selection" 
Steve Hogarth planuje wydanie albumu koncertowego "Natural Selection", który będzie zawierał najlepsze momenty z dotychczasowych występów pod szyldem H-Natural (Steve wystąpił trzy razy w Polsce; w Warszawskiej Bajce w 2006 roku oraz w Warszawie i Krakowie w 2009 roku). Na stronie https://www.stevehogarth.com/  można wpisać się do księgi gości i zaproponować utwór, którego waszym zdaniem nie może zabraknąć, jeśli ten utwór słyszało się na żywo np. w Polsce to tym lepiej! Steve Hogarth przygotowuje się także do swoich urodzinowych występów także pod szyldem H-Natural, które odbędą się;
 
Steve hogarth - 'h in his birthday suit' live shows
Date     City             Venue     
14 May  London, UK
15 May  Liverpool, UK
16 May  Sheffield, UK
 
 
Marillion Weekend 2011 już 10 maja można rezerwować!!!
Już wiemy! Następny Marillion Weekend odbędzie się w 2011 roku w Holandii oraz w Kanadzie, czyli tak samo jak miało to miejsce w zeszłym roku.
25-28 marca 2011 roku, Holandia, Port Zelande oraz 8-10 kwietnia 2011 roku, Kanada, Montreal. 
Tym razem Marillion zaprezentuje cały album Holidays in Eden, oraz wiele niespodzianek, o których dopiero się dowiemy.
Jedno może być pewne, że na pewno jeden z tych wieczorów będzie jak zwykle zarejestrowany audio lub video i wydany podobnie jak ma to miejsce teraz za sprawą nowych wydawnictw audio i video z ostatniego Marillion Weekend 2009.
W specjalnej rubryce Marillion Weekend 2011 będziemy kompletować wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia i postaramy się Wam pomóc i Was namówić na uczestnictwo w tym niezwykłym wydarzeniu.
Jeśli uważasz się za najwierniejszego Fana Marillion, musisz tam być!
Rezerwacja online rozpoczyna się 10 maja 2010 o godz. 12:00 czasu brytyjskiego. Można także wygrać wejściówki VIP. Dostępne pokoje w Holandii to 2,4,6,8,12 osobowe w wersji standard i deluxe, liczba ograniczona! W Kanadzie Marillion Weekend jest bez zakwaterowania.
Zapraszamy na stronę; https://www.marillionweekend.com/
 
 
'Out of season' Deluxe Box Set  3DVD!
Potrójne wydawnictwo DVD rejestrujące zapis trzech koncertów w ramach Marillion Weekend 2009 szykuje Marillion. Wydawnictwo będzie można już lada moment zamawiać po przez stronę www.marillion.co.uk.
Rok temu minęło 30 lat od powstania zespołu i to wydawnictwo nie tylko zawiera cały odegrany pierwszy album ze stevem Hogarthem; Seasons End, ale praktycznie piosenki ze wszystkich wydanych studyjnych albumów Marillion! 16 kamer, 47 piosenek!
 
 
Marillion The Official Bootleg Box Set Vol 2 - Koncert z Polski z  Sali Kongresowej z 1994 roku z trasy Brave!!!
uż w kwietniu ukaże się 8 płytowy Box Marillion Archive live The Official Bootleg Box Set Vol 2.
Będzie to druga część wydawnictwa zatytułowanego Early Years’, Marillion’s Official Bootleg Box Set 1982-1987.
Druga cześć będzie zawierać koncerty z okresy 89-94, czyli czasów Steve'a Hogartha i EMI.
Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwszego wydawnictwa, będzie można je zakupić w przedsprzedaży i otrzymać limitowanej ilości obrazek z autografami oryginalnego składu (tylko 1000 pierwszych kopii).
Za pierwszym razem obok Steve'a Rotherego, Marka Kellyego, Pete'a Trawevasa, Iana Mosleya, znajdował się także autograf Fisha. Tym razem będzie Steve'a Hogartha.
Wspaniała wiadomość dla Polskich Fanów, na dwóch płytach z ośmiu znajdzie się koncert z trasy Brave z Sali Kongresowaej w Warszawie!
 
 
Marillion Weekend 2009 Live CDs
Już mozna zamawiac dwa nowe wydawnictwa koncertowe Marillion, rejestrujace zapis koncertu z Marillion Weekend 2009. Wydawnictwo Tumbling Down the Years 2 CD oraz Size Matters także 2 CD. Wydawnictwa ukażą się w kwietniu 2010 roku. Jest to zapis dwóch z trzech dni Marillion Weekend. Prawdopodobnie trzeci dzień, w którym Marillion odegrał utwory z Seasond End ukaże się na DVD.
 
 
Marillion w Polsce 14 sierpnia 2010 potwierdzone, bilety już w sprzedaży!!!
Już potwierdzone! 14 sierpnia 2010 r. na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty k. Słupska zagra zespół Marillion.
Bilety do nabycia już na stronach www.ticketpro.pl oraz www.ticketonline.com/pl a także w salonach sprzedaży. Ceny w przedsprzedaży to 80zł a w dniu koncertu 100zł.
 
Amfiteatr w Dolinie Charlotty to malowniczo położony obiekt na zboczu, nad jeziorem w sąsiedztwie hotelu SPA. Miejsc w Hotelu brak.
 
1. FESTIWAL LEGEND ROCKA
HAMBURG BLUES BAND, KEN HENSLEY & LIVE FIRE, DAVID CROSS, OMEGA, RESEKCJA, WHITE ROOM
 
DOLINA CHARLOTTY, SŁUPSK
09.07.2010 - Resekcja, Hamburg Blues Band: Chrils Farlow & Clem Clempson (ex-Colosseum), Ken Hensley (Uriah Heep) & Live Fire
10.07.2010 - White Room, David Cross (ex-King Crimson), Omega
 
2. FESTIWAL LEGEND ROCKA
MARILLION, PROCOL HARUM, ARTHUR BROWN, ERICK BURDON, MAGGIE BELL (z DAVEM KELLY oraz THE BRITISH BLUES QUINTET), NICK SIMPER, KRUK, DISPERSE, PASSION FRUIT, QUIDAM
 
DOLINA CHARLOTTY, SŁUPSK
13.08.2010 - Kruk, Arthur Brown, Erick Burdon
14.08.2010 - Disperse, Maggie Bell, Marillion
15.08.2010 - Passion Fruit, Quidam, Nick Simper & Nasty Habits, Procol Harum
 
 
Marillion z Deep Purple, H-Natural, Transatlantic w Polsce!; koncerty, koncerty, koncerty!
W 2010 roku szykuje nam się wielka koncertowa uczta z udziałem Marillion i solowych projektów. Dopiero co mogliśmy pójśc na koncert The Wishing Tree, a w w 2010 roku możemy zobaczyć wielką trasę koncertową Transatlantic po Ameryce Północnej i Europie,w tym pierwszy raz w Polsce! w Poznańskiej Arenie Transatlantic zagra 6 maja.
Marillion dokończy trasę Less is More (niestety nadal nie trafi do Polski), oraz zagra na na niemieckej trasie Deep Purple jako support na jesieni tego roku. Wcześniej jak co roku odwiedzi letnie festiwale.
Steve Hogarth zagra 3 koncerty w ramach H-Natural (jeden już wyprzedany),a oto plan;
 
marillion - festivals 2010   
Date / City / Venue 
14.  Jun   Madrid, Spain  
26.  Jun   Mogliano Veneto, Italy
23.  Jul    Leamington, England
25.  Jul    London, England     
14. Aug   Dolina Charlotty, Poland 
04. Sept  Loreley, Germany    
 
marillion - acoustic shows 2010....Less is more
Date / City / Venue
27 Mar  Lousada, Portugal     
26 Jun  Mogliano Veneto, Italy
 
marillion - on tour with 'deep purple'
Date / City / Venue
13 Nov  Trier, Germany     
14 Nov  Frieburg, Germany     
16 Nov  Mannheim, Germany     
18 Nov  Memmingen, Germany     
19 Nov  Munchen, Germany     
20 Nov  Nurnberg, Germany     
22 Nov  Berlin, Germany     
23 Nov  Rostock, Germany     
24 Nov  Braunschweig, Germany     
26 Nov  Oldenburg,  Germany
27 Nov  Hamburg, Germany
28 Nov  Essen, Germany
30 Nov  Stuttgart, Germany
 
Steve hogarth - 'h in his birthday suit' live shows
Date / City / Venue     
14 May  London, UK
15 May  Liverpool, UK
16 May  Sheffield, UK
 
Transatlantic 'whirld' tour - live dates 2010     
Date  / City  /  Venue
17 April  Downey, CA , USA
18 April  San Francisco, CA, USA
20 April  Chicago, IL, USA
21 April  Montreal, QUE, Canada
23 April  New York City, NY, USA
24 April  Philadelphia, PA, USA
4 May    Frankfurt, Germany
5 May    Hamburg, Germany
6 May    Poznan, Poland
7 May    Berlin, Germany
8 May    Cologne, Germany
9 May    Stuttgart, Germany    
10 May   Alzette, Luxembourg
13 May   Madrid, Spain
14 May   Barcelona, Spain     
15 May   Lyon, France
17 May   Milan, Italy
18 May   Pratteln, Switzerland
19 May   Paris, France
20 May   Tilburg, Holland
21 May   London, England
22 May   Manchester, England
24 Jul   London,  England High Voltage Festival