2007

 
Nowe DVD Marillion - Somewhere in London DVD
Nowe DVD Marillion będzie nosić tytuł Somewhere in London i będzie zapisem z dwóch ostatnik koncertów Marillion z właściwej części trasy Somewhere Else z londyńskiego Forum.
Podójne DVD prócz koncertu będzie zawierać także kilka ciekawych dodatków. DVD ma się ukazać jeszcze w listopadzie tego roku.
 
 
Somewhere Elf - Christmas CD
Somewhere Elf tali tytuł nosi wydawnictwo Marillion jakie fani dostaną na święta od zespołu.
Warunkiem jest tylko uczestnictwo w Fan Clubie.
Płyta będzie zawierać materiał z kwietnia i września tego rokuoraz jak zawsze utwór specjalnie wyprodukowany przez zespół do tego wydawnictwa;
 
Christmas 2007 :
Somewhere Elf
Live Album
Released December 2007
Recorded April, September 2007
 
Marillion's Christmas Message
Let it Snow
The Last Century for Man
Afraid of Sunlight
Estonia
Somewhere Else
Neverland
Fantastic Place
Faith
See it Like a Baby
 
 
Marillion znów w trasie... SNOWwhere Else
Marillion jeszcze w tym roku wyrusza w kolejną trasę. tym razem będzie to trasa świąteczna SNOWwhere Else, niestety ominie Polskę.
 
Oto program trasy;
    
29 Nov Thur Glasgow       Scotland    ABC
30 Nov Fri  Manchester    England     Academy
2 Dec  Sun  Wolverhampton England     Civic     
3 Dec  Mon  Cambridge     England     The Junction     
4 Dec  Tues Cardiff       Wales       Cardiff University     
5 Dec  Wed  London        England     Forum     
7 Dec  Fri  Zoetermeer    Netherlands Boerderij     
8 Dec  Sat  Cologne       Germany     Live-Music-Hall     
9 Dec  Sun  Rijssen       Netherlands Lucky & Co     
11 Dec Tues Amsterdam     Netherlands Paradiso     
12 Dec Wed  Amsterdam     Netherlands Paradiso     
13 Dec Thur Paris         France      Elysee Montmartre    
 
 
Koncert Marillion z Polski
Doczekaliśmy się kolejnego (drugiego) wydawnictwa z trasy z Polski.
Koncert Marillion z 22 maja 2007 roku z warszawskiej Stodoły został wydany w ramach serii koncertów Front Row Club.
Album można kupować już od 27 sierpnia. wcześniej Marillion wydał na płycie Web-Free rejestracje występu z krakowskich Wianek.
 
Front Row Club Issue 38
Warsaw, May 2007
Live Album
Issue Date 27 August 2007
Recorded 22 May 2007
 
 
Friends & Family
Friends & Family to dwa wydawnictwa które ukazały się w wakacje tego roku i zą zapisem występu Marillion podczas Marillion Weekend z lutego tego roku.
Wydawnictwa jedno i dwu płytowe są naprawdę ciekawe ponieważ koncerty odbyły się podczas niecodziennej imprezy jaką jest Marillion Weekend, jeszcze przed wydaniem nowej płyty oraz zawiera wiele coverów m.in Britney Spears.
Marillion Weeken odbywa się średnio raz na 2 lata i jak dotąd wydane zostały wszystkie koncerty na CD lub DVD.
 
 
Marillion w Polsce 07!
Kolejna trasa Marillion w Polsce dobiegła końca.
Marillion zagrał 3 koncerty plus dodatkowo koncert akustyczny na krakowskim Rynku poczym pojechał dalej w trase aby do nas wrócić i zagrać jeszcze koncert w Warszawie w starej kamienicy na rogu ul. Brackiej i Złotej dla kilku szczęśliwców, koncert odbył się na zaproszenie radia Roxy FM.
 
 
06/05/2007 -  Thankyou Whoever You Are / Most Toys 
W czerwcu ukaże się kolejny singiel do płyty Somewhere Else: Thankyou Whoever You Are / Most Toys. Singiel będzie dostępny w czterech wersjach w tym także w wersji DVD zawierający fragmenty koncertu Marillion Weekend 2007.
 
Thankyou Whoever You Are /
Most Toys (Single) Released June 2007: 1CD Promotional Only
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Most Toys
Released June 2007: 1CD
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Say The Word
Released June 2007: 1CD
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Most Toys
Circular Ride
The Wound (Live)
Released June 2007: 1DVD
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Most Toys
Toxic (Live)
Thankyou Whoever You Are (Live Video)
Most Toys (Live Video)
 
 
04/05/2007 - Kraków zmiana sali!!!
Marillion w Krakowie nie wystąpi tak jak wcześniej było to planowane w Hali Wisły a w Klubie Studio. Klub Studio znajduje się na ul. Budryka 4. Szczegółowe informacje dotyczące klubu można znaleźć na stronie https://www.academica.org.pl/studio.
Zmianę Sali można usprawiedliwiać akustyką, na którą Marillion zawsze narzekał w Hali Wisły.
 
 
09/04/2007 - SOMEWHERE ELSE JUŻ W SPRZEDAŻY!!!
Nowy album Marillion Somewhere Else już w sprzedaży. Premiera zaplanowana na lany poniedziałek, przyczyniła się do tego że w niektórych sklepach jeszcze przed świętami mogliśmy zakupić 14 album Marillion.
 
„Gdzieś Indziej” taki tytuł nosi nowy album, przynosi nam muzykę, nie zwykle świeżą i znów inną. Nie zwykłe koncertowe brzmienie, zespół uzyskał dzięki nowemu producentowi którym został Michael Hunter. Już wcześniej współpracował z zespołem, m.in. podczas pracy nad albumem Marbles. Jest jednak on zupełnym przeciwieństwem Dave’a Megana, który preferuje nie zwykle szczegółowe i dopieszczone brzmienie, jakie słyszeliśmy na poprzednim albumie. Nowa płyta jest przeciwieństwem Marbles, dzięki czemu trudno jest oba dzieła porównywać. Głównym założeniem nowego producenta było uzyskanie brzmienia, które w łatwy sposób będzie można odtworzyć na koncertach. Dzięki temu uzyskaliśmy nie zwykle chwytliwe brzmienie. Potencjalnymi przebojami mogą się stać trzy pierwsze kompozycje; The Other Half, które bardzo energicznie rozpoczyna płytę, wybrany na singiel See It Like a Baby, oraz bardziej klimatyczne Thankyou Whoever You Are. Następnie mamy przerywnik w postaci utworu Most Toys, który także posiada chwytliwy motyw i rozpoczyna się kompozycja tytułowa, która może się stać jednym z największych klasyków zespołu. Sam zespół jest niezwykle dumny z tej kompozycji, uważa ją za jedną ze swoich najlepszych dzieł. Rzeczywiście utwór przynosi nam niezwykle emocjonalną i piękna muzykę. To zupełnie nowatorskie podejście do tworzenia ze strony zespołu. Kolejne kompozycje podtrzymują ten klimat, jedynie brzmiąc bardziej dynamicznie i nawet psychodelicznie. Na wyróżnienie zasługuję przede wszystkim kompozycja Last Century For Man, która szczególnie doceniona może zostać podczas koncertów. Jednocześnie wydaje się ona najbliższa brzmieniowo do poprzedniej płyty Marbles. Także poprzedzająca ją kompozycja The Wound to Marillion w najlepszym wydaniu. Całość zamyka rozładowująca napięcie kompozycja Faith, która delikatnie kończy album.
Największą zaletą płyty jest to że im częściej się ją słucha tym bardziej się podoba.
Swoje apogeum entuzjazmu fani mogą doświadczy podczas majowych koncertów.
Somewhere Else dzięki temu a także, dzięki braku wyraźnie słabych utworów może przynieść zespołowi sukces i rozpoznawalność, także za pomocą dobrej promocji płyty.
 
The Other Half
See It Like A Baby
Thankyou Whoever You Are
Most Toys
Somewhere Else
A Voice From The Past
No Such Thing
The Wound
The Last Century For Man
Faith
 
Wersja z dodatkowym DVD zawiera także nagrania live;
 
The Last Century For Man
The Wound
Thankyou Whoever You Are
 
Na oficjalnej stronie Marillion https://www.marillion.com/shop/offers/index.htm
możemy zakupić dodatkowo singiel See It Like A Baby
oraz sampler Somewhere Else zawierający jej fragmenty;
 
The Wound (Clip)
Thankyou Whoever You Are (Clip)
The Other Half (Clip)
The Last Century For Man (Clip)
Faith (Clip)
Somewhere Else (Clip)
 
Studio Album Scheduled for release 9 April 2007
 
 
11/04/2007 - Przegląd prasy/ rozmowa ze Stevem Hogarthem
Dylatacja muzyki - Rozmowa ze Stevem Hogarthem, wokalistą i autorem tekstów piosenek Marillion
 
- Co słychać w świecie Marillion?
Steve Hogarth: Wszystko w porządku. Czujemy ulgę, ponieważ skończyliśmy wreszcie nasz czternasty album. Oczywiście jednocześnie jesteśmy podekscytowani, bo to naprawdę dobra płyta. Nosi tytuł „Somewhere Else” i mam wrażenie, że rzeczywiście udało nam się dotrzeć „gdzieś indziej”. Tak więc cała nasza piątka jest w świetnym nastroju. Teraz czekamy tylko niecierpliwie na powrót do świata i granie na żywo.
 
- Wydanie nowej płyty po tak świetnym albumie jak „Marbles” musi chyba budzić obawy, czy udało się co najmniej utrzymać ten sam poziom?
S.H.: Szczerze mówiąc, odkąd jestem w zespole, zawsze mieliśmy ten problem – dorównać wcześniejszym albumom. Tak, to onieśmiela i budzi pytania: czy uda się stworzyć równie dobrą płytę? Wydaje mi się, że „Somewhere Else” to jeden z naszych najlepszych albumów. Na mojej prywatnej liście jeden z dwóch ulubionych. Byłem bardzo dumny z „Marbles” i cieszyłem się z reakcji po wydaniu tej płyty, ale teraz czekam niecierpliwie na występy przed publicznością. Myślę, że „Somewhere Else” powali fanów na kolana.
 
- Jak nagrywaliście tę płytę?
S.H.: Dość nietypowo. Zaczęliśmy pisać jesienią 2005 roku. Powstało wtedy pięć piosenek. Po Nowym Roku wróciliśmy do studia i zapragnęliśmy zmian. Odrzuciliśmy dotychczasowy materiał i zaczęliśmy tworzyć nowe kompozycje. Bodaj w kwietniu weszliśmy z nimi do studia i rozpoczęliśmy nagrania. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem przywołania weny będą codzienne spotkania połączone z nagrywaniem. Parę lat temu zainwestowaliśmy we własne studio, w którym siedzieliśmy zeszłej wiosny po 4-5 godzin, nagrywając całe sesje na zwykły sprzęt. Po pewnym czasie rejestrowaliśmy materiał profesjonalnie, na wypadek, gdybyśmy postanowili wykorzystać fragmenty jako dogrywki na płycie. I faktycznie, sporo muzyki z tych naszych spotkań trafiło na „Somewhere Else”, a jest to raczej nie spotykane. W trakcie właściwych nagrań podążaliśmy też za pomysłami z naszych roboczych sesji. Tworzenie muzyki to praktycznie proces destylacji wielu godzin grania jam sessions, kiedy przez cały czas odrzuca się różne pomysły, ale jednocześnie dochodzi do konkretnych motywów wykorzystanych jako baza do skomponowania piosenek.
 
- A jak powstają teksty?
S.H.: Na nasze spotkania zabieram laptopa, w którym zapisuję wszystkie pomysły na teksty piosenek. Są one bardziej lub mniej wykończone, ale kiedy zespół gra, staram się śpiewać to, co moim zdaniem pasuję do warstwy instrumentalnej. Zatem cały materiał powstaje tak naprawdę bardzo spontanicznie. Po pewnym czasie zaczynamy wszystko nagrywać. Nie przenosimy się nigdzie ze sprzętem, ponieważ sala prób jest jednocześnie naszym studiem nagrań.
 
- Możesz powiedzieć coś więcej o utworach na nowej płycie?
S.H.: Pierwszy utwór nosi tytuł „The Other Half”. To naprawdę mocny i energiczny kawałek. Mniej więcej w połowie ulega całkowitej przemianie, stąd jego tytuł. To piosenka o posiadaniu duchowego partnera, pokrewnej duszy. Kawałek numer dwa „See I Like A baby” pochodzi z sesji, podczas której mieliśmy ochotę na trochę szalonych latynoamerykańskich rytmów. Co prawda nie słychać w nim żadnych latynoskich wpływów, ale i tak utwór jest naprawdę odjazdowy. A słowa? Cóż, tekst jest bardzo prosty i mówi w sumie o tym, jak wyglądało by życie, gdyby człowiek zapomniał o dotychczasowych doświadczeniach i zaczął przeżywać wszystko tak, jakby doświadczył każdej rzeczy po raz pierwszy. Trzecia piosenka „Thankyou Whoever Sou Are” to utwór, który można byłoby opisać jako bardziej tradycyjny Marillion. Osobiście uważam ją w pewnym sensie za duchowego kuzyna „The Great Escape” z płyty „Brave”. W tym kawałku z fortepianem w roli głównej staram się podziękować wszystkim, którzy kiedykolwiek mi pomogli. Moją ulubioną piosenką z płyty jest tytułowa „Somewhere Else”. Może z czasem się to zmieni, ale , póki co, jestem dumny, że udało nam się stworzyć ten utwór. Inspiracją były zmiany, jakie potrafią nastąpić w życiu. Dwa lata temu rozstałem się z żoną i musiałem wymyślić sobie nowe życie: nowe miejsce i nowy sposób na to, jak żyć. W trakcie Świąt Bożego Narodzenia w 2005 roku bardzo dużo myślałem, a jednocześnie czułem się bardzo samotny, odizolowany, jakby poza całym światem. Pozbierałem te myśli, zapisałem je i później powstał z nich tekst „Somewhere Else”. Jeśli chodzi o muzykę, jest to Marillion w najlepszej formie. Uważam, że gra instrumentów jest w tym utworze po prostu cudowna. To chyba najlepsza rzecz, jaką zrobili instrumentaliście zespołu. W sumie jest na naszej nowej płycie dziesięć naprawdę dobrych i mocnych kawałków.
 
- Marillion to nie tylko zespół, ale również tysiące fanów połączonych międzypokoleniową więzią. Jak wyjaśnisz ten fenomen?
S.H.: Faktycznie, jest coś dziwnego w wierności – o ile to właściwe słowo – jaka nam towarzyszy. Ludzie, którzy nas słuchają, są bardzo wierni samej muzyce i Marillionowi jako idei. Czasami stajemy się czymś n a kształt religii, takiego trochę przestarzałego, pełnego energii hipisowskiego kultu. Nie uważam jednak, abyśmy byli najbardziej hipisowskimi ludźmi na świecie. W naszej muzyce jest dużo piękna i prostej energii, myślę że właśnie na nią ludzie reagują. Nasi fani prezentują ogromny przekrój wiekowy: od 8-9 letnich dzieci, które wysyłają do nas listy, po ludzi około 60-tki. Ale łączy ich wszystkich jedna rzecz; oddanie naszej muzyce. To naprawdę wspaniałe. I właśnie dzięki temu oddaniu i ekscytacji, dzięki przekonaniu, że nasza muzyka naprawdę do nich należy, tak licznie rozwijają się i działają prężnie fankluby Marillion. Niektóre z nich nawet, krok po kroku promują nasze występy w swoich krajach. Dzięki takim fanom, którzy dla nas pracują, mogliśmy podziękować części panów w garniturach, którzy motywowani są tylko przez zysk. Oczywiście nie ma nic złego w byciu motywowanym przez zysk, w końcu wszyscy musimy jakoś żyć, ale niektórych nie motywuje nic innego. A nie zawsze zainteresowanie robieniem pieniędzy idzie w parze z interesami zespołu, takimi jak np. granie dla właściwych ludzi we właściwym mieście i we właściwym miejscu. Bardzo staramy się mieć bliski kontakt z fanami. Zawsze kontaktujemy się z nimi bezpośrednio, regularnie piszemy do nich maile – osobiste wiadomości od zespołu, żeby wiedzieli, co planujemy i co ogólnie się u nas dzieje. Działa to trochę tak jak w wielkiej rodzinie. Z pewnością są w niej ludzie, którzy zrobili by dla nas niemal wszystko – to bardzo wzruszające. To miłe, że zawsze znajdzie się gdzieś miejsce, w którym będziemy mogli się zatrzymać.
 
Źródło; Tom Kultury 10-28 kwietnia nr 7/ 2007 Empik.
 
„…wszystko, co nas otacza, jest niewiarygodnie piękne. Ale czasami trzeba wstrząsu, żeby to dostrzec…” H - Teraz Rock nr 4/2007
 
„….na pewno mogę stwierdzić, że na „Somewhere Else” znajduje się kilka najlepszych utworów w naszej historii…” Steve Rothery - Metal Hammer nr 4/2007
 
 
10/04/2007 - Marillion w Empikach  
Podczas majowej trasy po Polsce Marillion przed każdym koncertem spotka się z fanami w salonach sieci Empik. Spotkania będą miały miejsce w Poznaniu w Empik Megastore, Warszawie na Nowym Świecie oraz na Rynku w Krakowie.
 
Podczas spotkania w Krakowie planowany jest koncert Marillion na muzycznej scenie Empiku na Rynku!, tak jak miało to miejsce podczas trasy Marbles w 2004 roku.
Scena będzie się znajdować przed salonem. Po koncercie planowane jest podpisywanie nowej płyty przez zespół w środku.
 
21 maja (poniedziałek), godz. 13.30 - Poznań
EMPiK Megastore, ul. Ratajczaka 44
 
22 maja (wtorek), godz. 16.30 - Warszawa
EMPiK Megastore, ul. Nowy Świat 15/17
 
23 maja (środa), godz. 16.30 - Kraków
EMPiK Megastore, Rynek Główny 5
 
 
08/03/2007 Marillion MySpace
Na stronie Marillion MySpace www.myspace.com/marillion można posłuchać fragmentów nowej płyty Marillion Somewhere Else.
Znajdziemy tam także starsze utwory.
 
 
28/02/2007 - Marillion Weekend 2007
Marillion Weekend jest to impreza jaką Marillion organizuje od 2002 roku. Odbywa się ona nie częściej niż raz do roku przez jeden weekend, podczas którego zespół gra trzy koncerty, które są przeplatane występami wielu gości i zaproszonych specjalnie na te okazje zespołów, którymi najczęściej są te, które towarzyszyły Marillion podczas tras koncertowych. Są także wyjątki jak np. występ zespołu Stecve’a Rotherego The Wishing Tree.
Program występów na Marillion Weekend jest bardzo różnorodny, ale uwarunkowany pewnymi wydarzeniami. W latach ubiegłych zespół wykonywał w całości album Brave, który wreszcie został sfilmowany, Afraid Of Sunlight w 2003 roku, który także został sfilmowany, a także zagrał w 2005 roku jedyny raz w całości album Marbles w jego dwu płytowej wersji.
W tym roku Marillion Weekend stał pod znakiem 10 rocznicy wydania albumu His Strange Engine oraz wydawanym w tym roku nowym albumie Somewhere Else, fani mieli jedną z pierwszych okazji wysłuchania piosenek z nowej płyty na żywo (wcześniej jedynie w klubie Koko 28 stycznia w Londynie).
Marillion Weekend dotychczas odbywał się cztero krotnie i za każdym razem fragmenty wydawane były na płytach CD lub DVD. Po raz pierwszy odbył się w roku 2002 w Brean Sands w Wielkiej Brytanii, oraz w Minehead Butlins rok później, które ukazały się na wspomnianych DVD Brave 2002 oraz Before First Light Afraid Of Sunlight 2003 a także wspaniałym cztero płytowym boksie Wish You Were Here, który nie tylko ukazuje nam koncerty Marillion, ale także jak wyglądały występy gości a nawet fanów, bo podczas Marillion Weekend, każdy może stać się częścią tego wydarzenia. Zespół także potrafił grać utwory, które były losowane z ich dorobku, dzięki czemu nie zabrakło utworów z czasów Fisha. Kolejne spotkanie nastąpiło w tym samym miejscu w 2005 roku, gdzie zespół zagrał wspomnianą wersje Marbles, wydanym na CD Marbles By The Sea, oraz dwa normalne występy, które ukazały się na jesieni zeszłego roku na albumach Smoke oraz Mirrors oraz na wydanym dopiero DVD Bootleg Butlins.
Tegoroczny Marillion Weekend odbył się pierwszy raz poza granicami ich rodzinnego kraju, w Holandii w miejscowości Port Zelande w dniach 2-4 luty. Trzy nagrania z tego wydarzenia znajdą się na dołączonej płytce DVD do albumu Somewhere Else, w jej specjalnej wersji.
Wydarzenie jakim jest bez wątpienia Marillion Weekend jest ogromnym przedsięwzięciem, który na 3 dni staje się miasteczkiem Marillion, w którym mieszkają fani z całego świata, podczas którego mogą zwiększyć swoja więź z ukochanym zespołem, poznać wspaniałych ludzi oraz przede wszystkim brać udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które nie ma swojego odpowiednika na świecie…
 
 
28/02/2007 - Something Else (DVD)
Za pośrednictwem strony www.townsend-records.co.uk/marillion można zamawiać specjalną wersje nowej płyty Marillion z dodatkową płytą DVD Something Else.
Znamy już utwory jakie się na niej znajdą:
1.The Last Century For Man 2.The Wound 3.Thankyou Whoever You Are
 
 
21/02/2007 - Marillion Tour Somewhere Else 2007
Marillion wyrusza w trasę promująca najnowszy album Somewhere Else.
Trasę rozpocznie koncert w Giblartarze 14 kwietnia jednak nowe piosenki mogliśmy już posłuchać podczas koncertu w klubie Koko w Londynie 28 stycznia, oraz podczas Marillion Weekend na początku lutego w Holandii.
Zespół zawita do naszego kraju już w maju koncertem w klubie Eskulap w Poznaniu dnia 21, dzień później w warszawskiej Stodole oraz zakończy trasę po Polsce koncertem w krakowskiej Hali Wisły 23 maja.
Europejska część trasy zakończy się dwoma koncertami w londyńskim klubie Forum 15 i 16 czerwca.
Później zespół prawdopodobnie zawita na koncerty za oceanem jednak jest już znana data występu na festiwalu w Finlandii 8 lipca.
 
Polska część trasy Somewhere Else:
 
21 maja - Poznań Klub Eskulap ul. Przybyszewskiego 39
22 maja - Warszawa Klub Stodoła ul. Batorego 10
23 maja - Kraków Hala Wisły ul. Reymonta 22
 
Europejska część trasy Somewhere Else;
 
14 Apr Sat Gibraltar Gibraltar Tercentenary Hall Tick Tack Ticket
16 Apr Mon Porto Portugal Europarque Ticket Line
17 Apr Tues Lisbon Portugal Aula Magna Ticket Line
19 Apr Thurs Madrid Spain Macumba Tick Tack Ticket
20 Apr Fri Barcelona Spain Razzmatazz Tick Tack Ticket
21 Apr Sat Montpellier France Rockstore FNAC, TicketNet
23 Apr Mon Florence Italy FLOG TicketOne, Boxol
24 Apr Tues Rome Italy Stazione Birra Listicket
26 Apr Thurs Bologna Italy Estragon Estragon Box Office
27 Apr Fri Trezzo (Milan) Italy Live Club Ticket One
28 Apr Sat Lyon France Transbordeur FNAC, TicketNet
29 Apr Sun Paris France Elysee Montmartre FNAC, TicketNet
1 May Tues Tilburg Netherlands 013 Ticket Service
2 May Wed HardenbergNetherlands Pop Podium SOLD OUT
3 May Thurs Utrecht Netherlands Vredenburg Muziekcentrum SOLD OUT
4 May Fri Hamburg Germany Markthalle HUBO.
11 May Fri Lille France Le Splendid FNAC, TicketNet
12 May Sat Liege Belgium Le Forum WiV Entertainment
13 May Sun Cologne Germany E-Werk HUBO.
14 May Mon Offenbach Germany Capitol HUBO.
16 May Wed Utrecht Netherlands Vredenburg Muziekcentrum SOLD OUT
17 May Thu Stuttgart Germany Longhorn HUBO.
18 May Fri Munich Germany Backstage HUBO.
19 May Sat Prague Czech Republic Retro Music Hall Ticket Stream
21 May Mon Poznan Poland Klub Eskulap Oskar
22 May Tues Warsaw Poland Klub Stodola Rock-Serwis
23 May Wed Krakow Poland Hala Wisla Rock-Serwis 
25 May Fri Budapest Hungary Petöfi Csarnok Ticket Express, Ticketportal
26 May Sat Bratislava Slovakia Divadlo Arena Ticket Portal
3 Jun Sun Leeds England LMUSU Available direct from Racket Records
4 Jun Mon Newcastle England Newcastle University Available direct from Racket Records 5 Jun Tues GlasgowScotland ABC Available direct from Racket Records
7 Jun Thurs Liverpool England Livepool University Guild Available direct from Racket Records
8 Jun Fri Bristol England Colston Hall Available direct from Racket Records
9 Jun Sat Portsmouth England Pyramids Centre Available direct from Racket Records
11 Jun Mon Wolverhampton England Civic Available direct from Racket Records Balcony tickets only available via Wolves Civic
12 Jun Tues Nottingham England Rock City Available direct from Racket Records
13 Jun Wed Cambridge England The Junction Available direct from Racket Records
15 Jun Fri London England Forum Available direct from Racket Records
16 Jun Sat London England Forum Available direct from Racket Records
8 Jul Sun Turku Finland Turku Festival Not on sale. More details to follow.
 
 
17/02/2007 - Marillion w Hybrydach
15 lutego (czwartek) 2007 roku o godzinie 18 Marillion w składzie Steve Hogarth oraz Steve Rothery przyjechali do Warszawy promować swoje najnowsze jak to określili na spotkaniu dziecko.
W klubie Hybrydy spotkali się z szczęśliwymi fanami którzy mieli okazje uczestniczyć w tym wydarzeniu oraz dziennikarzami na przed premierze najnowszego albumu Somewhere Else, który do sklepów ma trafić już 9 kwietnia. Na scenie spowitej niebieskim światłem zupełnie takim jak okładka płyty na niebieskiej kanapie pojawili się po chwili Steve Hogarth oraz Steve Rothery, którzy przyjechali na spotkanie po udzieleniu już kilku wywiadów dla radia i telewizji. Nie byli zbyt rozmowni jednak co tutaj było mówić każdy czekał na to jak będzie mógł usłyszeć nową płytę. Po ogólnym przedstawieniu ich oraz kilku gestów Steve’a Hogartha razem pozowali przez dwie minuty do zdjęć. Steve zaraz po tym powiedział kilka slow o nowej płycie o tym ze była ona niemal równocześnie prezentowana prócz Warszawy jeszcze tylko we Francji i Niemczech i o tym jak wielkie ona zrobiła na wszystkich wrażenie.
Gdy światło zgasło usłyszeliśmy pierwsze dźwięki oczekiwanej płyty Somewhere Else, które może się stać kolejnym arcydziełem Marillion. Jednak nie będę opisywał tutaj jakie na mnie wrażenie zrobiła ta płyta a ni jakie niesie ze sobą cechy. Premiera albumu jest przewidziana na 9 kwietnia i wszyscy będą mogli się o tym samemu przekonać, pewnie słysząc tu i tam pojedyncze utwory, a my wszyscy spotkamy się na zbliżających się koncertach Marillion w naszym kraju w maju.
Po prezentacji obaj panowie znów na chwile się pokazali na scenie by zobaczyć reakcje na twarzy zgromadzonych ludzi i znów uciekli.
Jednak nikt nie miał zamiaru iść do domu i nadal wszyscy czekali az jeszcze cos się wydarzy.
Tradycja już się stało ze członkowie zespołu Marillion po swoich występach spotykali się z fanami. Nie inaczej było i tym razem, po udzieleniu kolejnego wywiadu pojawili się znów w tłumie fanów, którzy chcieli zrobić sobie z nimi zdjęcie i wziąć autograf. Steve Hogarth był tak oblegany ze nie mógł ruszyć się nawet na metr a Rothery miał trochę więcej swobody i spokojnie można było z nim porozmawiać i zrobić zdjęcie.
Cale spotkanie było doskonałą okazja do spotkania się i w wyjątkowym towarzystwie i wyrobieniu sobie wstępnego obrazu nowej płyty Marillion, która miejmy nadzieje przyniesie zespołowi upragniony sukces na jaki zasłużyli od lat…
Płytę można już zamawiać za pośrednictwem strony jednak trafi ona do nas nie wcześniej jak 9 kwietnia 2007 roku. Warto będzie zaczekać…
niedługo fotorelacja!!!
 
 
17/02/2007 - "See It Like A Baby" - Singiel już w marcu
26 marca ukazuje się pierwszy singiel z najnowszej płyty Marillion Somewhere Else. Będzie zawierał dwa utwory, jednym znich jest tytułowy "See It Like A Baby" natomiast drugi niejest jeszcze znany.
 
 
17/02/2007 - "SOMEWHERE ELSE" 9 Kwietnia!!! TRACKLISTA
9 kwietnia ukazuje się najnowszy 14 już album Marillion. Będzie zawierał on 10 nowych utworów, plus w specjalnej wersji wydanej na DVD, 3 utwory z Marillion Weekend 2007 który odbędzie się na początku lutego, a także utwór Faith który jest już nam znany z singla Youre Gone.
28 stycznia w klubie Koko w Londynie Marillion rozpoczął swoje europejskie tourne promujące najnowszy album. Zespól w maju zawita na 3 koncerty do Polski, a już w lutym w ramach specjalnych spotkań z dziennikarzami i przed premierowymi pokazami najnowszej płyty zespół pokarze się w warszawskich Hybrydach.
Tym razem zespół zrezygnował ze sprzedaży albumu fanom przed jego premierą w specjalnej wersji, jednak już można go kupić na stronie; https://www.townsend-records.co.uk/
Somewhere Else Tracklista
 
Studio Album Scheduled for release 9 April 2007
 
The Other Half
See It Like A Baby
Thank You, Whoever You Are
Most Toys
Somewhere Else
Voice From The Past
No Such Thing
The Wound
The Last Century For Man
Faith
 
 
17/02/2007 - Steve Hogarth: "H Natural"
Także w lutym ukazuje się pierwsze DVD Steve’a Hogartha z ostatniej trasy jaką H zagrał w zeszłym roku pod szyldem H-Natural. Na 2 płytach (nagranych w 5.1 surround) znajdą się relacje z koncertów na trasie (prawdopodobnie także z koncertu w Warszawskiej Bajce z czerwca 2005 roku) wywiady, zdjęcia i wiele innych...
 
DVD 1
(Concert) Masses of Chat / Life Story A Few Words for the Dead (Spoken) You're Gone In the Ghetto Wichita Lineman Diary: Tuesday 11 September 2001, Coniston Runaway Working Town Help Famous Blue Raincoat Germ Free Adolescents The Ghost in You Victoria Station Life on Mars? Imagine Acid Rain Burning Inside You All the Young Dudes Fantastic Place It's Too Late Easter The Whole of the Moon Spirit Cloudbusting Livin' for the City Afraid of Sunlight
 
DVD 2
(Bonus Features) Natural Evolution - Sound Check / Rehearsals from The HUBS Talking Naturally (Interview)
h Natural in Paris Games in Germany Better Dreams Three Minute Boy
 
 
17/02/2007 - "Bootleg Butlins DVD"
Jak podaje oficjalna strona Marillion On-Line w połowie lutego ukazuje się nowe DVD Marillion z zapisem koncertów z dwóch wieczorów podczas Marillion Weekend 2005 w Butlins. Materiał z Butlins ukazał się już na dwóch wydawnictwach koncertowych Smoke oraz Mirrors a także na Marbles By The Sea, który jeszcze się nie doczekał wersji DVD.
 
 
 - 21 maja w Poznaniu w klubie Eskulap , 22 w Warszawie w Stodole, 23 w Krakowie w Hali Wisły Marillion na koncertach w Polsce!!!

- 9 kwietnia na rynku ukazuje się nowy album Marillion Somewhere Else. Będzie zawierał 10 premierowych piosenek w tym jedną już znaną Faith.

- 26 marca na rynku ukazuje się nowy singiel See It Like a Baby.

- także w lutym ukażą się dwa wydawnictwa DVD; Marillion Bootleg Butlins oraz z trasy H-Natural podwójne wydawnictwo.

- na luty zaplanowane są przedpremierowe pokazy nowej płyty Marillion, ma którym pokażą się także członkowie zespołu, w Polsce będzie to miało miejsce 15 lutego w warszawskich Hybrydach o godz 18.

- 2,3,4 luty Marillion Weekend w holenderskim Ouddorp.

- 28 stycznia w klubie Koko w Londynie Marillion rozpoczął europejską trasę promującą album Somewhere Else, fani mogli jednak narazie usłyszeć tylko dwie kompozycje z nowej płyty The other Half oraz Last Century Of Man

- Nowy album Marillion Somewhere Else można już zamawiać na stronie; https://www.townsend-records.co.uk/marillion

- Nowy album Marillion będzie nosił tytuł Somewhere Else.
Nowe DVD Marillion - Somewhere in London DVD
Nowe DVD Marillion będzie nosić tytuł Somewhere in London i będzie zapisem z dwóch ostatnik koncertów Marillion z właściwej części trasy Somewhere Else z londyńskiego Forum.
Podójne DVD prócz koncertu będzie zawierać także kilka ciekawych dodatków. DVD ma się ukazać jeszcze w listopadzie tego roku.
 
 
Somewhere Elf - Christmas CD
Somewhere Elf tali tytuł nosi wydawnictwo Marillion jakie fani dostaną na święta od zespołu.
Warunkiem jest tylko uczestnictwo w Fan Clubie.
Płyta będzie zawierać materiał z kwietnia i września tego rokuoraz jak zawsze utwór specjalnie wyprodukowany przez zespół do tego wydawnictwa;
 
Christmas 2007 :
Somewhere Elf
Live Album
Released December 2007
Recorded April, September 2007
 
Marillion's Christmas Message
Let it Snow
The Last Century for Man
Afraid of Sunlight
Estonia
Somewhere Else
Neverland
Fantastic Place
Faith
See it Like a Baby
 
 
Marillion znów w trasie... SNOWwhere Else
Marillion jeszcze w tym roku wyrusza w kolejną trasę. tym razem będzie to trasa świąteczna SNOWwhere Else, niestety ominie Polskę.
 
Oto program trasy;
    
29 Nov Thur Glasgow       Scotland    ABC
30 Nov Fri  Manchester    England     Academy
2 Dec  Sun  Wolverhampton England     Civic     
3 Dec  Mon  Cambridge     England     The Junction     
4 Dec  Tues Cardiff       Wales       Cardiff University     
5 Dec  Wed  London        England     Forum     
7 Dec  Fri  Zoetermeer    Netherlands Boerderij     
8 Dec  Sat  Cologne       Germany     Live-Music-Hall     
9 Dec  Sun  Rijssen       Netherlands Lucky & Co     
11 Dec Tues Amsterdam     Netherlands Paradiso     
12 Dec Wed  Amsterdam     Netherlands Paradiso     
13 Dec Thur Paris         France      Elysee Montmartre    
 
 
Koncert Marillion z Polski
Doczekaliśmy się kolejnego (drugiego) wydawnictwa z trasy z Polski.
Koncert Marillion z 22 maja 2007 roku z warszawskiej Stodoły został wydany w ramach serii koncertów Front Row Club.
Album można kupować już od 27 sierpnia. wcześniej Marillion wydał na płycie Web-Free rejestracje występu z krakowskich Wianek.
 
Front Row Club Issue 38
Warsaw, May 2007
Live Album
Issue Date 27 August 2007
Recorded 22 May 2007
 
 
Friends & Family
Friends & Family to dwa wydawnictwa które ukazały się w wakacje tego roku i zą zapisem występu Marillion podczas Marillion Weekend z lutego tego roku.
Wydawnictwa jedno i dwu płytowe są naprawdę ciekawe ponieważ koncerty odbyły się podczas niecodziennej imprezy jaką jest Marillion Weekend, jeszcze przed wydaniem nowej płyty oraz zawiera wiele coverów m.in Britney Spears.
Marillion Weeken odbywa się średnio raz na 2 lata i jak dotąd wydane zostały wszystkie koncerty na CD lub DVD.
 
 
Marillion w Polsce 07!
Kolejna trasa Marillion w Polsce dobiegła końca.
Marillion zagrał 3 koncerty plus dodatkowo koncert akustyczny na krakowskim Rynku poczym pojechał dalej w trase aby do nas wrócić i zagrać jeszcze koncert w Warszawie w starej kamienicy na rogu ul. Brackiej i Złotej dla kilku szczęśliwców, koncert odbył się na zaproszenie radia Roxy FM.
 
 
06/05/2007 -  Thankyou Whoever You Are / Most Toys 
W czerwcu ukaże się kolejny singiel do płyty Somewhere Else: Thankyou Whoever You Are / Most Toys. Singiel będzie dostępny w czterech wersjach w tym także w wersji DVD zawierający fragmenty koncertu Marillion Weekend 2007.
 
Thankyou Whoever You Are /
Most Toys (Single) Released June 2007: 1CD Promotional Only
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Most Toys
Released June 2007: 1CD
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Say The Word
Released June 2007: 1CD
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Most Toys
Circular Ride
The Wound (Live)
Released June 2007: 1DVD
 
Thankyou Whoever You Are (Edit)
Most Toys
Toxic (Live)
Thankyou Whoever You Are (Live Video)
Most Toys (Live Video)
 
 
04/05/2007 - Kraków zmiana sali!!!
Marillion w Krakowie nie wystąpi tak jak wcześniej było to planowane w Hali Wisły a w Klubie Studio. Klub Studio znajduje się na ul. Budryka 4. Szczegółowe informacje dotyczące klubu można znaleźć na stronie https://www.academica.org.pl/studio.
Zmianę Sali można usprawiedliwiać akustyką, na którą Marillion zawsze narzekał w Hali Wisły.
 
 
09/04/2007 - SOMEWHERE ELSE JUŻ W SPRZEDAŻY!!!
Nowy album Marillion Somewhere Else już w sprzedaży. Premiera zaplanowana na lany poniedziałek, przyczyniła się do tego że w niektórych sklepach jeszcze przed świętami mogliśmy zakupić 14 album Marillion.
 
„Gdzieś Indziej” taki tytuł nosi nowy album, przynosi nam muzykę, nie zwykle świeżą i znów inną. Nie zwykłe koncertowe brzmienie, zespół uzyskał dzięki nowemu producentowi którym został Michael Hunter. Już wcześniej współpracował z zespołem, m.in. podczas pracy nad albumem Marbles. Jest jednak on zupełnym przeciwieństwem Dave’a Megana, który preferuje nie zwykle szczegółowe i dopieszczone brzmienie, jakie słyszeliśmy na poprzednim albumie. Nowa płyta jest przeciwieństwem Marbles, dzięki czemu trudno jest oba dzieła porównywać. Głównym założeniem nowego producenta było uzyskanie brzmienia, które w łatwy sposób będzie można odtworzyć na koncertach. Dzięki temu uzyskaliśmy nie zwykle chwytliwe brzmienie. Potencjalnymi przebojami mogą się stać trzy pierwsze kompozycje; The Other Half, które bardzo energicznie rozpoczyna płytę, wybrany na singiel See It Like a Baby, oraz bardziej klimatyczne Thankyou Whoever You Are. Następnie mamy przerywnik w postaci utworu Most Toys, który także posiada chwytliwy motyw i rozpoczyna się kompozycja tytułowa, która może się stać jednym z największych klasyków zespołu. Sam zespół jest niezwykle dumny z tej kompozycji, uważa ją za jedną ze swoich najlepszych dzieł. Rzeczywiście utwór przynosi nam niezwykle emocjonalną i piękna muzykę. To zupełnie nowatorskie podejście do tworzenia ze strony zespołu. Kolejne kompozycje podtrzymują ten klimat, jedynie brzmiąc bardziej dynamicznie i nawet psychodelicznie. Na wyróżnienie zasługuję przede wszystkim kompozycja Last Century For Man, która szczególnie doceniona może zostać podczas koncertów. Jednocześnie wydaje się ona najbliższa brzmieniowo do poprzedniej płyty Marbles. Także poprzedzająca ją kompozycja The Wound to Marillion w najlepszym wydaniu. Całość zamyka rozładowująca napięcie kompozycja Faith, która delikatnie kończy album.
Największą zaletą płyty jest to że im częściej się ją słucha tym bardziej się podoba.
Swoje apogeum entuzjazmu fani mogą doświadczy podczas majowych koncertów.
Somewhere Else dzięki temu a także, dzięki braku wyraźnie słabych utworów może przynieść zespołowi sukces i rozpoznawalność, także za pomocą dobrej promocji płyty.
 
The Other Half
See It Like A Baby
Thankyou Whoever You Are
Most Toys
Somewhere Else
A Voice From The Past
No Such Thing
The Wound
The Last Century For Man
Faith
 
Wersja z dodatkowym DVD zawiera także nagrania live;
 
The Last Century For Man
The Wound
Thankyou Whoever You Are
 
Na oficjalnej stronie Marillion https://www.marillion.com/shop/offers/index.htm
możemy zakupić dodatkowo singiel See It Like A Baby
oraz sampler Somewhere Else zawierający jej fragmenty;
 
The Wound (Clip)
Thankyou Whoever You Are (Clip)
The Other Half (Clip)
The Last Century For Man (Clip)
Faith (Clip)
Somewhere Else (Clip)
 
Studio Album Scheduled for release 9 April 2007
 
 
11/04/2007 - Przegląd prasy/ rozmowa ze Stevem Hogarthem
Dylatacja muzyki - Rozmowa ze Stevem Hogarthem, wokalistą i autorem tekstów piosenek Marillion
 
- Co słychać w świecie Marillion?
Steve Hogarth: Wszystko w porządku. Czujemy ulgę, ponieważ skończyliśmy wreszcie nasz czternasty album. Oczywiście jednocześnie jesteśmy podekscytowani, bo to naprawdę dobra płyta. Nosi tytuł „Somewhere Else” i mam wrażenie, że rzeczywiście udało nam się dotrzeć „gdzieś indziej”. Tak więc cała nasza piątka jest w świetnym nastroju. Teraz czekamy tylko niecierpliwie na powrót do świata i granie na żywo.
 
- Wydanie nowej płyty po tak świetnym albumie jak „Marbles” musi chyba budzić obawy, czy udało się co najmniej utrzymać ten sam poziom?
S.H.: Szczerze mówiąc, odkąd jestem w zespole, zawsze mieliśmy ten problem – dorównać wcześniejszym albumom. Tak, to onieśmiela i budzi pytania: czy uda się stworzyć równie dobrą płytę? Wydaje mi się, że „Somewhere Else” to jeden z naszych najlepszych albumów. Na mojej prywatnej liście jeden z dwóch ulubionych. Byłem bardzo dumny z „Marbles” i cieszyłem się z reakcji po wydaniu tej płyty, ale teraz czekam niecierpliwie na występy przed publicznością. Myślę, że „Somewhere Else” powali fanów na kolana.
 
- Jak nagrywaliście tę płytę?
S.H.: Dość nietypowo. Zaczęliśmy pisać jesienią 2005 roku. Powstało wtedy pięć piosenek. Po Nowym Roku wróciliśmy do studia i zapragnęliśmy zmian. Odrzuciliśmy dotychczasowy materiał i zaczęliśmy tworzyć nowe kompozycje. Bodaj w kwietniu weszliśmy z nimi do studia i rozpoczęliśmy nagrania. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem przywołania weny będą codzienne spotkania połączone z nagrywaniem. Parę lat temu zainwestowaliśmy we własne studio, w którym siedzieliśmy zeszłej wiosny po 4-5 godzin, nagrywając całe sesje na zwykły sprzęt. Po pewnym czasie rejestrowaliśmy materiał profesjonalnie, na wypadek, gdybyśmy postanowili wykorzystać fragmenty jako dogrywki na płycie. I faktycznie, sporo muzyki z tych naszych spotkań trafiło na „Somewhere Else”, a jest to raczej nie spotykane. W trakcie właściwych nagrań podążaliśmy też za pomysłami z naszych roboczych sesji. Tworzenie muzyki to praktycznie proces destylacji wielu godzin grania jam sessions, kiedy przez cały czas odrzuca się różne pomysły, ale jednocześnie dochodzi do konkretnych motywów wykorzystanych jako baza do skomponowania piosenek.
 
- A jak powstają teksty?
S.H.: Na nasze spotkania zabieram laptopa, w którym zapisuję wszystkie pomysły na teksty piosenek. Są one bardziej lub mniej wykończone, ale kiedy zespół gra, staram się śpiewać to, co moim zdaniem pasuję do warstwy instrumentalnej. Zatem cały materiał powstaje tak naprawdę bardzo spontanicznie. Po pewnym czasie zaczynamy wszystko nagrywać. Nie przenosimy się nigdzie ze sprzętem, ponieważ sala prób jest jednocześnie naszym studiem nagrań.
 
- Możesz powiedzieć coś więcej o utworach na nowej płycie?
S.H.: Pierwszy utwór nosi tytuł „The Other Half”. To naprawdę mocny i energiczny kawałek. Mniej więcej w połowie ulega całkowitej przemianie, stąd jego tytuł. To piosenka o posiadaniu duchowego partnera, pokrewnej duszy. Kawałek numer dwa „See I Like A baby” pochodzi z sesji, podczas której mieliśmy ochotę na trochę szalonych latynoamerykańskich rytmów. Co prawda nie słychać w nim żadnych latynoskich wpływów, ale i tak utwór jest naprawdę odjazdowy. A słowa? Cóż, tekst jest bardzo prosty i mówi w sumie o tym, jak wyglądało by życie, gdyby człowiek zapomniał o dotychczasowych doświadczeniach i zaczął przeżywać wszystko tak, jakby doświadczył każdej rzeczy po raz pierwszy. Trzecia piosenka „Thankyou Whoever Sou Are” to utwór, który można byłoby opisać jako bardziej tradycyjny Marillion. Osobiście uważam ją w pewnym sensie za duchowego kuzyna „The Great Escape” z płyty „Brave”. W tym kawałku z fortepianem w roli głównej staram się podziękować wszystkim, którzy kiedykolwiek mi pomogli. Moją ulubioną piosenką z płyty jest tytułowa „Somewhere Else”. Może z czasem się to zmieni, ale , póki co, jestem dumny, że udało nam się stworzyć ten utwór. Inspiracją były zmiany, jakie potrafią nastąpić w życiu. Dwa lata temu rozstałem się z żoną i musiałem wymyślić sobie nowe życie: nowe miejsce i nowy sposób na to, jak żyć. W trakcie Świąt Bożego Narodzenia w 2005 roku bardzo dużo myślałem, a jednocześnie czułem się bardzo samotny, odizolowany, jakby poza całym światem. Pozbierałem te myśli, zapisałem je i później powstał z nich tekst „Somewhere Else”. Jeśli chodzi o muzykę, jest to Marillion w najlepszej formie. Uważam, że gra instrumentów jest w tym utworze po prostu cudowna. To chyba najlepsza rzecz, jaką zrobili instrumentaliście zespołu. W sumie jest na naszej nowej płycie dziesięć naprawdę dobrych i mocnych kawałków.
 
- Marillion to nie tylko zespół, ale również tysiące fanów połączonych międzypokoleniową więzią. Jak wyjaśnisz ten fenomen?
S.H.: Faktycznie, jest coś dziwnego w wierności – o ile to właściwe słowo – jaka nam towarzyszy. Ludzie, którzy nas słuchają, są bardzo wierni samej muzyce i Marillionowi jako idei. Czasami stajemy się czymś n a kształt religii, takiego trochę przestarzałego, pełnego energii hipisowskiego kultu. Nie uważam jednak, abyśmy byli najbardziej hipisowskimi ludźmi na świecie. W naszej muzyce jest dużo piękna i prostej energii, myślę że właśnie na nią ludzie reagują. Nasi fani prezentują ogromny przekrój wiekowy: od 8-9 letnich dzieci, które wysyłają do nas listy, po ludzi około 60-tki. Ale łączy ich wszystkich jedna rzecz; oddanie naszej muzyce. To naprawdę wspaniałe. I właśnie dzięki temu oddaniu i ekscytacji, dzięki przekonaniu, że nasza muzyka naprawdę do nich należy, tak licznie rozwijają się i działają prężnie fankluby Marillion. Niektóre z nich nawet, krok po kroku promują nasze występy w swoich krajach. Dzięki takim fanom, którzy dla nas pracują, mogliśmy podziękować części panów w garniturach, którzy motywowani są tylko przez zysk. Oczywiście nie ma nic złego w byciu motywowanym przez zysk, w końcu wszyscy musimy jakoś żyć, ale niektórych nie motywuje nic innego. A nie zawsze zainteresowanie robieniem pieniędzy idzie w parze z interesami zespołu, takimi jak np. granie dla właściwych ludzi we właściwym mieście i we właściwym miejscu. Bardzo staramy się mieć bliski kontakt z fanami. Zawsze kontaktujemy się z nimi bezpośrednio, regularnie piszemy do nich maile – osobiste wiadomości od zespołu, żeby wiedzieli, co planujemy i co ogólnie się u nas dzieje. Działa to trochę tak jak w wielkiej rodzinie. Z pewnością są w niej ludzie, którzy zrobili by dla nas niemal wszystko – to bardzo wzruszające. To miłe, że zawsze znajdzie się gdzieś miejsce, w którym będziemy mogli się zatrzymać.
 
Źródło; Tom Kultury 10-28 kwietnia nr 7/ 2007 Empik.
 
„…wszystko, co nas otacza, jest niewiarygodnie piękne. Ale czasami trzeba wstrząsu, żeby to dostrzec…” H - Teraz Rock nr 4/2007
 
„….na pewno mogę stwierdzić, że na „Somewhere Else” znajduje się kilka najlepszych utworów w naszej historii…” Steve Rothery - Metal Hammer nr 4/2007
 
 
10/04/2007 - Marillion w Empikach  
Podczas majowej trasy po Polsce Marillion przed każdym koncertem spotka się z fanami w salonach sieci Empik. Spotkania będą miały miejsce w Poznaniu w Empik Megastore, Warszawie na Nowym Świecie oraz na Rynku w Krakowie.
 
Podczas spotkania w Krakowie planowany jest koncert Marillion na muzycznej scenie Empiku na Rynku!, tak jak miało to miejsce podczas trasy Marbles w 2004 roku.
Scena będzie się znajdować przed salonem. Po koncercie planowane jest podpisywanie nowej płyty przez zespół w środku.
 
21 maja (poniedziałek), godz. 13.30 - Poznań
EMPiK Megastore, ul. Ratajczaka 44
 
22 maja (wtorek), godz. 16.30 - Warszawa
EMPiK Megastore, ul. Nowy Świat 15/17
 
23 maja (środa), godz. 16.30 - Kraków
EMPiK Megastore, Rynek Główny 5
 
 
08/03/2007 Marillion MySpace
Na stronie Marillion MySpace www.myspace.com/marillion można posłuchać fragmentów nowej płyty Marillion Somewhere Else.
Znajdziemy tam także starsze utwory.
 
 
28/02/2007 - Marillion Weekend 2007
Marillion Weekend jest to impreza jaką Marillion organizuje od 2002 roku. Odbywa się ona nie częściej niż raz do roku przez jeden weekend, podczas którego zespół gra trzy koncerty, które są przeplatane występami wielu gości i zaproszonych specjalnie na te okazje zespołów, którymi najczęściej są te, które towarzyszyły Marillion podczas tras koncertowych. Są także wyjątki jak np. występ zespołu Stecve’a Rotherego The Wishing Tree.
Program występów na Marillion Weekend jest bardzo różnorodny, ale uwarunkowany pewnymi wydarzeniami. W latach ubiegłych zespół wykonywał w całości album Brave, który wreszcie został sfilmowany, Afraid Of Sunlight w 2003 roku, który także został sfilmowany, a także zagrał w 2005 roku jedyny raz w całości album Marbles w jego dwu płytowej wersji.
W tym roku Marillion Weekend stał pod znakiem 10 rocznicy wydania albumu His Strange Engine oraz wydawanym w tym roku nowym albumie Somewhere Else, fani mieli jedną z pierwszych okazji wysłuchania piosenek z nowej płyty na żywo (wcześniej jedynie w klubie Koko 28 stycznia w Londynie).
Marillion Weekend dotychczas odbywał się cztero krotnie i za każdym razem fragmenty wydawane były na płytach CD lub DVD. Po raz pierwszy odbył się w roku 2002 w Brean Sands w Wielkiej Brytanii, oraz w Minehead Butlins rok później, które ukazały się na wspomnianych DVD Brave 2002 oraz Before First Light Afraid Of Sunlight 2003 a także wspaniałym cztero płytowym boksie Wish You Were Here, który nie tylko ukazuje nam koncerty Marillion, ale także jak wyglądały występy gości a nawet fanów, bo podczas Marillion Weekend, każdy może stać się częścią tego wydarzenia. Zespół także potrafił grać utwory, które były losowane z ich dorobku, dzięki czemu nie zabrakło utworów z czasów Fisha. Kolejne spotkanie nastąpiło w tym samym miejscu w 2005 roku, gdzie zespół zagrał wspomnianą wersje Marbles, wydanym na CD Marbles By The Sea, oraz dwa normalne występy, które ukazały się na jesieni zeszłego roku na albumach Smoke oraz Mirrors oraz na wydanym dopiero DVD Bootleg Butlins.
Tegoroczny Marillion Weekend odbył się pierwszy raz poza granicami ich rodzinnego kraju, w Holandii w miejscowości Port Zelande w dniach 2-4 luty. Trzy nagrania z tego wydarzenia znajdą się na dołączonej płytce DVD do albumu Somewhere Else, w jej specjalnej wersji.
Wydarzenie jakim jest bez wątpienia Marillion Weekend jest ogromnym przedsięwzięciem, który na 3 dni staje się miasteczkiem Marillion, w którym mieszkają fani z całego świata, podczas którego mogą zwiększyć swoja więź z ukochanym zespołem, poznać wspaniałych ludzi oraz przede wszystkim brać udział w tym niezwykłym wydarzeniu, które nie ma swojego odpowiednika na świecie…
 
 
28/02/2007 - Something Else (DVD)
Za pośrednictwem strony www.townsend-records.co.uk/marillion można zamawiać specjalną wersje nowej płyty Marillion z dodatkową płytą DVD Something Else.
Znamy już utwory jakie się na niej znajdą:
1.The Last Century For Man 2.The Wound 3.Thankyou Whoever You Are
 
 
21/02/2007 - Marillion Tour Somewhere Else 2007
Marillion wyrusza w trasę promująca najnowszy album Somewhere Else.
Trasę rozpocznie koncert w Giblartarze 14 kwietnia jednak nowe piosenki mogliśmy już posłuchać podczas koncertu w klubie Koko w Londynie 28 stycznia, oraz podczas Marillion Weekend na początku lutego w Holandii.
Zespół zawita do naszego kraju już w maju koncertem w klubie Eskulap w Poznaniu dnia 21, dzień później w warszawskiej Stodole oraz zakończy trasę po Polsce koncertem w krakowskiej Hali Wisły 23 maja.
Europejska część trasy zakończy się dwoma koncertami w londyńskim klubie Forum 15 i 16 czerwca.
Później zespół prawdopodobnie zawita na koncerty za oceanem jednak jest już znana data występu na festiwalu w Finlandii 8 lipca.
 
Polska część trasy Somewhere Else:
 
21 maja - Poznań Klub Eskulap ul. Przybyszewskiego 39
22 maja - Warszawa Klub Stodoła ul. Batorego 10
23 maja - Kraków Hala Wisły ul. Reymonta 22
 
Europejska część trasy Somewhere Else;
 
14 Apr Sat Gibraltar Gibraltar Tercentenary Hall Tick Tack Ticket
16 Apr Mon Porto Portugal Europarque Ticket Line
17 Apr Tues Lisbon Portugal Aula Magna Ticket Line
19 Apr Thurs Madrid Spain Macumba Tick Tack Ticket
20 Apr Fri Barcelona Spain Razzmatazz Tick Tack Ticket
21 Apr Sat Montpellier France Rockstore FNAC, TicketNet
23 Apr Mon Florence Italy FLOG TicketOne, Boxol
24 Apr Tues Rome Italy Stazione Birra Listicket
26 Apr Thurs Bologna Italy Estragon Estragon Box Office
27 Apr Fri Trezzo (Milan) Italy Live Club Ticket One
28 Apr Sat Lyon France Transbordeur FNAC, TicketNet
29 Apr Sun Paris France Elysee Montmartre FNAC, TicketNet
1 May Tues Tilburg Netherlands 013 Ticket Service
2 May Wed HardenbergNetherlands Pop Podium SOLD OUT
3 May Thurs Utrecht Netherlands Vredenburg Muziekcentrum SOLD OUT
4 May Fri Hamburg Germany Markthalle HUBO.
11 May Fri Lille France Le Splendid FNAC, TicketNet
12 May Sat Liege Belgium Le Forum WiV Entertainment
13 May Sun Cologne Germany E-Werk HUBO.
14 May Mon Offenbach Germany Capitol HUBO.
16 May Wed Utrecht Netherlands Vredenburg Muziekcentrum SOLD OUT
17 May Thu Stuttgart Germany Longhorn HUBO.
18 May Fri Munich Germany Backstage HUBO.
19 May Sat Prague Czech Republic Retro Music Hall Ticket Stream
21 May Mon Poznan Poland Klub Eskulap Oskar
22 May Tues Warsaw Poland Klub Stodola Rock-Serwis
23 May Wed Krakow Poland Hala Wisla Rock-Serwis 
25 May Fri Budapest Hungary Petöfi Csarnok Ticket Express, Ticketportal
26 May Sat Bratislava Slovakia Divadlo Arena Ticket Portal
3 Jun Sun Leeds England LMUSU Available direct from Racket Records
4 Jun Mon Newcastle England Newcastle University Available direct from Racket Records 5 Jun Tues GlasgowScotland ABC Available direct from Racket Records
7 Jun Thurs Liverpool England Livepool University Guild Available direct from Racket Records
8 Jun Fri Bristol England Colston Hall Available direct from Racket Records
9 Jun Sat Portsmouth England Pyramids Centre Available direct from Racket Records
11 Jun Mon Wolverhampton England Civic Available direct from Racket Records Balcony tickets only available via Wolves Civic
12 Jun Tues Nottingham England Rock City Available direct from Racket Records
13 Jun Wed Cambridge England The Junction Available direct from Racket Records
15 Jun Fri London England Forum Available direct from Racket Records
16 Jun Sat London England Forum Available direct from Racket Records
8 Jul Sun Turku Finland Turku Festival Not on sale. More details to follow.
 
 
17/02/2007 - Marillion w Hybrydach
15 lutego (czwartek) 2007 roku o godzinie 18 Marillion w składzie Steve Hogarth oraz Steve Rothery przyjechali do Warszawy promować swoje najnowsze jak to określili na spotkaniu dziecko.
W klubie Hybrydy spotkali się z szczęśliwymi fanami którzy mieli okazje uczestniczyć w tym wydarzeniu oraz dziennikarzami na przed premierze najnowszego albumu Somewhere Else, który do sklepów ma trafić już 9 kwietnia. Na scenie spowitej niebieskim światłem zupełnie takim jak okładka płyty na niebieskiej kanapie pojawili się po chwili Steve Hogarth oraz Steve Rothery, którzy przyjechali na spotkanie po udzieleniu już kilku wywiadów dla radia i telewizji. Nie byli zbyt rozmowni jednak co tutaj było mówić każdy czekał na to jak będzie mógł usłyszeć nową płytę. Po ogólnym przedstawieniu ich oraz kilku gestów Steve’a Hogartha razem pozowali przez dwie minuty do zdjęć. Steve zaraz po tym powiedział kilka slow o nowej płycie o tym ze była ona niemal równocześnie prezentowana prócz Warszawy jeszcze tylko we Francji i Niemczech i o tym jak wielkie ona zrobiła na wszystkich wrażenie.
Gdy światło zgasło usłyszeliśmy pierwsze dźwięki oczekiwanej płyty Somewhere Else, które może się stać kolejnym arcydziełem Marillion. Jednak nie będę opisywał tutaj jakie na mnie wrażenie zrobiła ta płyta a ni jakie niesie ze sobą cechy. Premiera albumu jest przewidziana na 9 kwietnia i wszyscy będą mogli się o tym samemu przekonać, pewnie słysząc tu i tam pojedyncze utwory, a my wszyscy spotkamy się na zbliżających się koncertach Marillion w naszym kraju w maju.
Po prezentacji obaj panowie znów na chwile się pokazali na scenie by zobaczyć reakcje na twarzy zgromadzonych ludzi i znów uciekli.
Jednak nikt nie miał zamiaru iść do domu i nadal wszyscy czekali az jeszcze cos się wydarzy.
Tradycja już się stało ze członkowie zespołu Marillion po swoich występach spotykali się z fanami. Nie inaczej było i tym razem, po udzieleniu kolejnego wywiadu pojawili się znów w tłumie fanów, którzy chcieli zrobić sobie z nimi zdjęcie i wziąć autograf. Steve Hogarth był tak oblegany ze nie mógł ruszyć się nawet na metr a Rothery miał trochę więcej swobody i spokojnie można było z nim porozmawiać i zrobić zdjęcie.
Cale spotkanie było doskonałą okazja do spotkania się i w wyjątkowym towarzystwie i wyrobieniu sobie wstępnego obrazu nowej płyty Marillion, która miejmy nadzieje przyniesie zespołowi upragniony sukces na jaki zasłużyli od lat…
Płytę można już zamawiać za pośrednictwem strony jednak trafi ona do nas nie wcześniej jak 9 kwietnia 2007 roku. Warto będzie zaczekać…
niedługo fotorelacja!!!
 
 
17/02/2007 - "See It Like A Baby" - Singiel już w marcu
26 marca ukazuje się pierwszy singiel z najnowszej płyty Marillion Somewhere Else. Będzie zawierał dwa utwory, jednym znich jest tytułowy "See It Like A Baby" natomiast drugi niejest jeszcze znany.
 
 
17/02/2007 - "SOMEWHERE ELSE" 9 Kwietnia!!! TRACKLISTA
9 kwietnia ukazuje się najnowszy 14 już album Marillion. Będzie zawierał on 10 nowych utworów, plus w specjalnej wersji wydanej na DVD, 3 utwory z Marillion Weekend 2007 który odbędzie się na początku lutego, a także utwór Faith który jest już nam znany z singla Youre Gone.
28 stycznia w klubie Koko w Londynie Marillion rozpoczął swoje europejskie tourne promujące najnowszy album. Zespól w maju zawita na 3 koncerty do Polski, a już w lutym w ramach specjalnych spotkań z dziennikarzami i przed premierowymi pokazami najnowszej płyty zespół pokarze się w warszawskich Hybrydach.
Tym razem zespół zrezygnował ze sprzedaży albumu fanom przed jego premierą w specjalnej wersji, jednak już można go kupić na stronie; https://www.townsend-records.co.uk/
Somewhere Else Tracklista
 
Studio Album Scheduled for release 9 April 2007
 
The Other Half
See It Like A Baby
Thank You, Whoever You Are
Most Toys
Somewhere Else
Voice From The Past
No Such Thing
The Wound
The Last Century For Man
Faith
 
 
17/02/2007 - Steve Hogarth: "H Natural"
Także w lutym ukazuje się pierwsze DVD Steve’a Hogartha z ostatniej trasy jaką H zagrał w zeszłym roku pod szyldem H-Natural. Na 2 płytach (nagranych w 5.1 surround) znajdą się relacje z koncertów na trasie (prawdopodobnie także z koncertu w Warszawskiej Bajce z czerwca 2005 roku) wywiady, zdjęcia i wiele innych...
 
DVD 1
(Concert) Masses of Chat / Life Story A Few Words for the Dead (Spoken) You're Gone In the Ghetto Wichita Lineman Diary: Tuesday 11 September 2001, Coniston Runaway Working Town Help Famous Blue Raincoat Germ Free Adolescents The Ghost in You Victoria Station Life on Mars? Imagine Acid Rain Burning Inside You All the Young Dudes Fantastic Place It's Too Late Easter The Whole of the Moon Spirit Cloudbusting Livin' for the City Afraid of Sunlight
 
DVD 2
(Bonus Features) Natural Evolution - Sound Check / Rehearsals from The HUBS Talking Naturally (Interview)
h Natural in Paris Games in Germany Better Dreams Three Minute Boy
 
 
17/02/2007 - "Bootleg Butlins DVD"
Jak podaje oficjalna strona Marillion On-Line w połowie lutego ukazuje się nowe DVD Marillion z zapisem koncertów z dwóch wieczorów podczas Marillion Weekend 2005 w Butlins. Materiał z Butlins ukazał się już na dwóch wydawnictwach koncertowych Smoke oraz Mirrors a także na Marbles By The Sea, który jeszcze się nie doczekał wersji DVD.
 
 
 - 21 maja w Poznaniu w klubie Eskulap , 22 w Warszawie w Stodole, 23 w Krakowie w Hali Wisły Marillion na koncertach w Polsce!!!

- 9 kwietnia na rynku ukazuje się nowy album Marillion Somewhere Else. Będzie zawierał 10 premierowych piosenek w tym jedną już znaną Faith.

- 26 marca na rynku ukazuje się nowy singiel See It Like a Baby.

- także w lutym ukażą się dwa wydawnictwa DVD; Marillion Bootleg Butlins oraz z trasy H-Natural podwójne wydawnictwo.

- na luty zaplanowane są przedpremierowe pokazy nowej płyty Marillion, ma którym pokażą się także członkowie zespołu, w Polsce będzie to miało miejsce 15 lutego w warszawskich Hybrydach o godz 18.

- 2,3,4 luty Marillion Weekend w holenderskim Ouddorp.

- 28 stycznia w klubie Koko w Londynie Marillion rozpoczął europejską trasę promującą album Somewhere Else, fani mogli jednak narazie usłyszeć tylko dwie kompozycje z nowej płyty The other Half oraz Last Century Of Man

- Nowy album Marillion Somewhere Else można już zamawiać na stronie; https://www.townsend-records.co.uk/marillion

- Nowy album Marillion będzie nosił tytuł Somewhere Else.