Marillion: (od lewej) Mark Kelly, Ian Mosley, Steve Hogarth, Steve Rothery, Pete Trewavas

f.e.a.r. (fuck everyone and run) ukazał się 23 września 2016 roku

1. El Dorado (16:45) (i) Long-Shadowed Sun (ii) The Gold (iii) Demolished Lives (iv) F E a R (v) The Grandchildren of Apes 2. Living in F E a R (6:25) 3. The Leavers (19:07) (i) Wake up in Music (ii) The Remainers (iii) Vapour Trails in the Sky (iv) The Jumble of Days (v) One Tonight 4. White Paper (7:18) 5. The New Kings (16:45) (i) F**k Everyone and Run (ii) Russia's Locked Doors (iii) A Scary Sky (iv) Why Is Nothing Ever True? 6. Tomorrow's New Country (1:47) Total: 68:10
1. El Dorado (16:45) (i) Long-Shadowed Sun (ii) The Gold (iii) Demolished Lives (iv) F E a R (v) The Grandchildren of Apes 2. Living in F E a R (6:25) 3. The Leavers (19:07) (i) Wake up in Music (ii) The Remainers (iii) Vapour Trails in the Sky (iv) The Jumble of Days (v) One Tonight 4. White Paper (7:18) 5. The New Kings (16:45) (i) F**k Everyone and Run (ii) Russia's Locked Doors (iii) A Scary Sky (iv) Why Is Nothing Ever True? 6. Tomorrow's New Country (1:47) Total: 68:10
 
marillion
Być może nie słyszałeś o zespole Marillion, ale bezpośrednio lub pośrednio prawie na pewno poczułeś wpływ jednej z najlepiej strzeżonych tajemnic Wielkiej Brytanii.
Dziś każdy muzyk, artysta, pisarz lub początkujący przedsiębiorca może szybko stworzyć kampanię crowdfundingową z wykorzystaniem uznanych firm takich jak PledgeMusic i Kickstarter. Oczywiście nie zawsze tak było i wcześniej artyści potrzebujący finansowania i ekspozycji mieli niewielki wybór, jak tylko podpisać swoje prawa w często wyzyskujących i jednostronnych transakcjach biznesowych. Można argumentować, że każdy artysta jest dziś winien Marillion dług wdzięczności, ponieważ teraz jest również inny sposób.
Już pod koniec lat dziewięćdziesiątych fani Marillion sponsorowali całą trasę po Stanach Zjednoczonych, odpowiadając na ogłoszenie zamieszczone w nowopowstałym Internecie, przekazując 60 000 USD. W 1997 roku zespół zareagował tworząc własną stronę internetową (pierwszą stronę rock 'n' roll w Wielkiej Brytanii) i rozpoczął to, co miało zmienić krajobraz muzyczny. Przy wsparciu swoich zapalonych fanów, Marillion omijał konwencjonalny przemysł muzyczny, przejął kontrolę nad swoją przyszłością i wykuł własną ścieżkę, nazywając swój album marillion.com, raz na zawsze wyganiając widmo nacisku i wpływów wytwórni fonograficznej. Marillion założył własną wytwórnię płytową o trafnym nazwie Intact. W ten sposób zespół uwolnił się, by wyprodukować najlepszą muzykę w swojej karierze.
W 2001 roku album Anoraknophobia był świadkiem przełomowego kroku jaki podjął Marillion, prosząc fanów, by zamówili album w przedsprzedaży na 12 miesięcy przed premierą. Każdy, kto to zrobi, otrzyma specjalnie zapakowaną płytę CD, która będzie zawierać ich nazwisko na liście "podziękowań". Zarejestrowało się niesamowite 12 000 osób, pomagając nie tylko sfinansować nagranie, ale także stworzyć budżet na uruchomienie albumu. W ten sposób zespół wymyślił "Crowdfunding". Nie było to jednorazowe wydarzenie, a zespół sfinansował w tym czasie szereg albumów. Finansowany z tłumu model biznesowy został od tego czasu przyjęty na całym świecie, by sfinansować muzykę, film i sztukę, które w przeciwnym razie mogłyby nigdy nie powstać.
Muzyka Marillion jest z natury trudna do zaszufladkowania, ale być może można ją w przybliżeniu opisać jako muzycznie eksperymentalny, emocjonalny rock, dopełniony przez prowokujące, pełne emocji teksty. Potężna i wzruszająca mieszanka, która dla tych, którzy się z nią zapoznają, wywołuje niezwykłe doznania. Ich globalna baza fanów jest imponująca i bardzo zaangażowana, a fani często podróżują tysiące mil, aby wziąć udział w koncertach. Nic dziwnego, że zespół był dobrze przygotowany do wykorzystania tej wiary i zaufania, aby zapewnić alternatywny sposób działania.
Po ponad trzydziestu latach zespół nie wykazuje oznak spowolnienia, a nowe pokolenia młodych fanów odkrywają muzykę dla siebie. A jest tego mnóstwo. Z katalogiem 18 albumów, pisząc muzykę opartą na nie jednym gatunku, Marillion można uznać za progresywny nie tylko muzycznie, ale w niemal każdym sensie.
Zespół ewoluował w dynamiczną i międzynarodową siłę muzyczną. Dla tych, którzy już kochają Marillion, zespół jest czymś wyjątkowym. Dla niewtajemniczonych jest to potencjalny romans, który czeka, aby się wydarzyć.
23 września 2016 r. Marillion wydał swój 18 album studyjny, Fuck Everyone And Run (F E A R), który otrzymał wiele świetnych recenzji. We wrześniu 2017 r. Marillion otrzymał nagrodę UK Prog Awards w kategorii "Zespół Roku".
Od czasu wydania ostatniego albumu, zespół intensywnie koncertuje, między innymi grając w słynnej Royal Albert Hall w Wielkiej Brytanii czy Japonii. Będzie kontynuował tę trasę w 2018 roku, m.in odwiedzając takie kraje jak USA, Wielka Brytania, Holandia, Niemcy i wiele jeszcze innych.
marillion
Być może nie słyszałeś o zespole Marillion, ale bezpośrednio lub pośrednio prawie na pewno odczułeś wpływ jednej z najlepiej strzeżonych tajemnic sceny muzycznej Wielkiej Brytanii.
Obecnie każdy muzyk, artysta, pisarz lub początkujący przedsiębiorca może szybko stworzyć kampanię crowdfundingową, wykorzystując którąś z uznanych firm, takich jak PledgeMusic czy Kickstarter. Rzecz jasna nie zawsze tak było i artyści poszukujący sposobów odkrycia bądź sfinansowania swych projektów mieli niewielki wybór, ograniczający się do podpisania często niekorzystnej dla siebie umowy, prowadzącej do zrzeczenia się części praw czy wręcz wyzysku. Można przyjąć, że każdy artysta ma wobec grupy Marillion pewien dług wdzięczności, ponieważ obecnie istnieje także inny sposób.
Już pod koniec lat dziewięćdziesiątych fani zasponsorowali Marillion trasę po Stanach Zjednoczonych, przekazując grupie 60 tysięcy dolarów w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w nowo powstałym Internecie. W 1997 roku zespół stworzył własną stronę internetową (pierwszą rock’n’rollową stronę w Wielkiej Brytanii) i rozpoczął coś, co miało na zawsze zmienić scenę muzyczną. Przy wsparciu zapalonych fanów Marillion ominął konwencjonalny przemysł fonograficzny, przejął kontrolę nad swoją przyszłością i poszedł własną drogą. Kolejny album grupa zatytułowała marillion.com i raz na zawsze przegoniła widmo nacisku i wpływów wytwórni fonograficznej. Zespół założył własną wytwórnię płytową o trafnej nazwie Intact („Nietknięty”). W ten sposób zespół uwolnił się, by wyprodukować najlepszą muzykę w karierze.
W 2001 roku za sprawą albumu Anoraknophobia Marillion dokonał przełomowego kroku, prosząc fanów, by zamówili w przedsprzedaży album na dwanaście miesięcy przed jego premierą. Każdy, kto to zrobi, miał otrzymać płytę w specjalnym opakowaniu, które na liście „podziękowań” będzie zawierało ich nazwisko. Zarejestrowała się niezwykła wtedy liczba dwunastu tysięcy osób, które pomogły nie tylko sfinansować nagranie, ale także stworzyć budżet na reklamę albumu. W ten sposób zespół wymyślił „crowdfunding” (formę finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność). Nie było to jednorazowe wydarzenie; w ten sposób zespół sfinansował szereg albumów. Model biznesowy „crowdfundingu” został od tego czasu przyjęty na całym świecie, by finansować muzykę, film i sztukę, które w przeciwnym razie nigdy by nie powstały.
Muzyka Marillion jest z racji swej natury trudna do zaszufladkowania, ale można ją w przybliżeniu opisać jako „eksperymentalny muzycznie emocjonalny rock” dopełniony przez inspirujące, uduchowione teksty – potężna i poruszająca mieszanka, która wśród tych, którzy jej doznają, wywołuje niezwykłe oddanie. Liczba fanów Marillion na całym świecie jest imponująca i są oni bardzo zaangażowani, często podróżując tysiące kilometrów, by wziąć udział w koncertach. Nic dziwnego, że zespół był dobrze przygotowany, by wykorzystać pokładaną w nim wiarę i zaufanie, aby zapewnić alternatywny sposób działania w przemyśle muzycznym.
Po ponad trzydziestu latach zespół nie zwalnia, a nowe pokolenia młodych fanów odkrywają muzykę Marillion dla siebie. A jest jej mnóstwo. Z katalogiem liczącym 18 albumów, muzyką opartą na wielu gatunkach, Marillion można uznać za zespół progresywny nie tylko muzycznie, ale niemal w każdym sensie.
Zespół ewoluował w dynamiczną i międzynarodową muzyczną siłę. Dla tych, którzy kochają Marillion, zespół jest czymś wyjątkowym. Dla niewtajemniczonych to potencjalny romans, który czeka, by się przydarzyć.
23 września 2016 roku grupa wydała osiemnasty album studyjny, Fuck Everyone And Run (F E A R), który otrzymał wiele świetnych recenzji. We wrześniu 2017 roku Marillion otrzymał nagrodę UK Prog Awards w kategorii „Zespół roku”.
Od wydania ostatniego albumu zespół intensywnie koncertuje, grając między innymi w słynnej Royal Albert Hall w Wielkiej Brytanii oraz w Japonii. Marillion będzie kontynuował tę trasę w 2018 roku, odwiedzając m.in. USA, Wielką Brytanię, Holandię, Niemcy i wiele innych krajów.