2011

 
Marillion w Trasie
Marillion w ostatnim czasie sporo koncertuje w zachodniej Europie. Najpierw zagrał 12 koncertów na przemian z zespołem Saga. Średnio grali 11-13 utworów podczas jednego koncertu, natomiast podczas całej mini trasy po Niemczech i Szwajcarii zagrali utwory:
 
Splintering Heart
Cover My Eyes
King
Somewhere Else
Fantastic Place
Asylum Satellite #1
You’re Gone
Man Of a Thousand Faces
Kayleigh
Neverland
Invisible Man
 
The Release
Afraid Of Sunlight
Slainte Mhath
Hooks In You
Between You & Me
The Great Escape
Sugar Mice
Three Minute Boy
Cannibal Surf Babe
 
niemal na każdym koncercie zaskakiwali jedną nową w setliście piosenką, raz było to The Release, innym razem Slainte Mhath, Hooks in You czy Cannibal Surf Babe, a jeszcze innym razem Sugar Mice.
Mimo tylko 1,5 godzinnego show, setlista wygląda bardzo atrakcyjnie, szczególnie jeśli ktoś był na kilku koncertach.
Pierwszy koncert tej trasy zagrali 11 listopada, natomiast ostatni 26 listopada.
Już 28 listopada Marillion rozpoczął kolejną mini trasę Marillion Christmas Tour. Do tej pory zagrali dwa koncerty, trzeci aktualnie jeszcze trwa w Hadze. Pierwszy koncert w Amsterdamskim Paradiso wyglądał następująco:
 
Splintering Heart
Cover My Eyes
King
Asylum Satellite #1
Sugar Mice
Cannibal Surf Babe
Somewhere Else
You’re Gone
Afraid Of Sunlight
Man Of a Thousand Faces
Fantastic Place
The Great Escape
Between You & Me
Neverland
Invisible Man
Three Minute Boy
 
Piekna setlista, choć wydaje się mało świąteczna. Następnego dnia Marillion zagrał w Tilburgu i setlista praktycznie niczym się nie różni od tej z trasy z Sagą po Niemczech...
Po trzech koncertach w Holandii, Marillion zagra trzy koncerty w UK, w Manchester, Birmingham, a finalny koncert odbędzie się 14 grudnia w Londynie.
 
Po tej trasie, jeszcze przed świętami Steve Hogarth solo wystąpi 17 grudnia w Liverpoolu, 18 grudnia w Londynie, oraz dodał nową datę; 21 stycznia 2012 w Paryżu w Le Divan du Monde.
 
Marillion już planuje trasy promujące nowy album studyjny, nad  którym jeszcze pracują. Ogłoszono już trasę po USA i Kanadzie (Marillion ostatni raz zagrał trase po Ameryce Północnej w 2004 roku). Marillion North American Tour 2012 odbędzie się od 10 czerwca do 29 czerwca, czyli wtedy gdy u nas będzie EURO 2012.
Następna planowana trasa odbędzie się po Ameryce Południowej (Marillion ostatni raz zagrał trase po Ameryce Południowej w 1997 roku). Marillion South America 2012 planowana jest na październik. Marillion zagra koncerty w Argentynie, Brazylii, Chile, Wenezueli, Meksyku oraz w Kolumbii. Dokładne miejsca oraz liczba koncertów będzie podana wkrótce.
Trasa po Europie jeszcze nie jest ustalona, ale można się domyślać że będzie gdzieś między lipcem a wrześniem lub wiosną...
 
Marillion również przygotowuje się powoli do imprezy Marillion Weekend 2013, który według planu ma się odbyć w trzech krajach; UK -  luty 2013, Holandia - początek marca 2013, oraz Kanada - koniec marca 2013. Prawdopodobnie zapisy ruszą wiosną 2012.
 
 
Marillion Best.Live 2CD
Marillion wydał koncertową składankę Best.Live, która zawiera najlepsze fragment wydanych w latach 2003-11 wydawnictw koncertowych przez Racket Records. Album już dostępny od 16 listopada.
 
 
Marillion Christmas 2011 DVD! - 2004 Live at the German Space Day
Już trzeci raz z rzędu Marillion przygotował dla swoich Fan Klubowiczów na święta DVD. Tym razem dostaniemy archiwalny koncert, który odbył się na Cologne-Bonn Airport podczas tzw. German Space Day w 2004 roku. Marillion promował album "Marbles" a koncert odbył się 18 września.
Fani płytę powinni dostać w okolicach miokołajek 6 grudnia.
 
Aby dostać płytę, należy wykupić abonament roczny w The Web UK, lub ewentualnie w innym oficjalnym Fan Klubie: w Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii czy Skandynawii.
 
 
Edison's Children - "In The Last Waking Moments"
Edison's Children to nowy projekt Ptete Trewavasa i Ericka Blacwooda. Album nosi tytuł: In "The Last Waking Moments". Na albumie gościnnie wystąpili m.in. Ian Mosley w "The Awakening" i "Slow Burn", całość zmiksowali Robin Boult znany współpracy z Fishem, oraz z albumu "Acoustic Industry" wspólnego z Petem, i Mike Hunter, który stworzył utwór River z czasów albumu Brave Marillion. Na płycie wystąpił również Mark Kelly, który dodał swój głos w utworze: "The Aweking". W stworzeniu albumu pomagał również Steve Rothery.
Przy zamówieniu albumu 11.11.11, Fani dostają w prezencie specjalną koszulkę, oraz zostaną wpisani do wkładki albumu. Album ma swoją premierę 18.11.11 i będzie dostępny w wersjach; Download, na CD, Download & CD, oraz w pakiecie; Download/CD/T-shirt/Poster.
 
01. Dusk 6:53
02. Fracture 6:05
  - Fallout (of the 1st Kind)
  - The Last Refrain
03. Spiraling 4:18
04. The "Other" Other Dimension 7:06
  - Across The Plains
05. Outerspaced 3:15
06. In The First Waking Moments :45
07. A Million Miles Away 6:26 (I Wish I Had A Time Machine...)
08. Fallout (of the 2nd Kind) 4:15
09. In The Last Waking Moments 7:36
10. Lifeline 3:24
11. Fallout (of the 3rd Kind) 4:08
12. The Awakening 16:46
  - Slow Burn
13. Fallout (of the 4th Kind) 1:46
 
 
Wspólne zdjęcie Polskich Fanów Marillion
Jeżeli chcesz być na tym zdjęciu i do nas dołączyć, wyślij nam swoje zdjęcie w koszulce Marillion!
adres: invisibleman-pcm@wp.pl
W ostatnim Magazynie The Web, jest zestawienie jak w poszczególnych krajach i miastach Marillion jest popularny na Facebooku. Gdzie Marillion ma najwięcej Fanów na Facebooku. W śród krajów Polska zajęła 4 miejsce na świecie po UK, USA i Niemczech. Natomiast wśród miast, zwyciężyła Warszawa! wyprzedzając Londyn i Madryt (po tyle samo) i Rzym...
 
 
Holidays In Eden Live 2011 - 2CD
Przy okazji wydawnictwa Holdays In Zelande 5DVD ukazuje się piątkowy wieczór również na CD. Wydawnictwo Holidays In Eden Live 2011 zawiera pełne odegranie tego albumu przy okazji 20 rocznicy jego wydania podczas Marillion Weekend 2011 w Holandii.
Prócz utworów z albumu mamy także: How Can It Hurt oraz A Collection z tego samego okresu oraz Man Of A Thousand Faces i The Invisible Man jako dopełnienie koncertu.
Całość wydana na 2 CD dostępna od dziś w przedsprzedaży, a wysyłana od 7 listopada.
 
 
Marillion w Ameryce Północnej - Tour 2012
Miasto:  Data: Miejsce:
USA - Washington DC 10.06.2012 9:30 Club
USA - New York City 12.06.2012 Irving Plaza
USA - New York City 13.06.2012 Irving Plaza
USA - Philadelphia    15.06.2012 TLA
USA - Boston 16.06.2012 Paradise Rock Club
CANADA - Quebec 18.06.2012 Imperial
CANADA - Montreal 19.06.2012 L'Olympia
CANADA - Toronto 20.06.2012 The Opera House
USA - Chicago 22.06.2012 Park West
USA - Chicago 23.06.2012 Park West
USA - Los Angeles 27.06.2012 House Of Blues
USA - Los Angeles 28.06.2012 House Of Blues
USA - San Francisco 29.06.2012 The Fillmore
 
Marillion potwierdził już listę koncertów jakie zagra w ramach trasy po Ameryce Północnej w 2012 roku. Zagrają 10 koncerów w USA oraz 3 w Kanadzie. W miastach takich jak New York City, Chicago czy Los angeles zagrają po dwa razy, ale jak obiecali setlisty na tych koncertach będą się różnić od siebie. Marillion ostatnim razem zawitał do Ameryki Północnej na regularnej trasie w 2004 roku promując album Marbles. W przyszłym roku promować będą nowy 17 album studyjny i jak mają nadzieję ukaże się już on podczas amerykańskiej trasy.
Więcej szczegółów dotyczących trasy oraz biletów na stronie www.marillion.com:
 
 
'Holidays In Zelande' 5 DVD Deluxe Box Set
Już można zamawiać najnowsze DVD Marillion: "Holidays in Zelande" z tegorocznego, najlepszego jak do tej pory Marillion Weekend w Holandii.
Docelowo wydawnictwo będzie zawierać 5 płyt DVD!: pierwsza, z piątkowego wieczoru ukazuje się 7 listopada i będzie można ją zakupić wraz z opakowaniem w formie - box deluxe. Następnie na początku roku będzie można domówić już same kolejne dwie płyty z sobotniego wieczoru, oraz w okolicy połowy roku 2012 ostatnie dwie płyty z niedzieli.
Osoby, które zakupią to wydawnictwo, dostaną zniżkę na planowane w okolicy września 2012 wydanie tego wydawnictwa w formacie Blu-ray.
Każdej dacie premiery poszczególnych wieczorów na DVD będzie towarzyszyć również premiera na CD.
 
 
DeeExpus : The King Of Number 33 (Mark Kelly)
Już można zamawiać drugi album zespołu DeeExpus. Grający melodyczny rock progresywny zespół zachwycił swoim debiutanckim albumem: Half Way Home. Teraz powraca z nowym albumem: The King Of Number 33, na którym gościnnie wystąpił Mark Kelly! Jest to nie lada gratka, gdyż Marka możemy niezwykle rzadko spotkać na innych niż Marillion albumach.
Na uwagę zasługuje zwłaszcza utwór tytułowy, który ma ponad 27 minut. Płyta ma swoją światową premierę 5 grudnia:
 
Me and My Downfall (7:09)
Maybe September (7:39)         
Marty and the Magic Moose (4:41)
The King of Number 33 (26:47)
i - Pauper's Parade
ii - Accession
iii - The Physician and the Traitor
iv - The Hunt
v - Never Ending Elysium
vi - Rex Mortuus Est Memo
 
 
Steve Hogarth wystąpił w Hiszpanii
teve Hoharth 15 października zagrał koncert w ramach projektu H-Natural w Valencji w Teatro Flumen.
Teraz Marillion rusza na trasę po Niemczech z Marillion i występować będą na zmianę z zespołem Saga, następnie rusza Świąteczna trasa Marillion po Holandii i UK a Steve'a będzie można jeszcze zobaczyć na koniec na dwóch solowych występach w Londynie i Liverpoolu.
 
 
September News
Port Zelande 2011 na DVD i Blu-ray:
7 listopada ukaże się na DVD pierwsza z nocy Marillion Weekend 2011 w Holandii. Tego wieczora Marillion zaprezentował album Holidays in Eden. Wydawnictwo będzie zawierać na razie 1 płyę DVD oraz opakowanie na wszyskie 3 płyty. Pozostałe dwie zostaną dosłane w połowie 2012 roku, już w zwykłych kopertach. Cena za każdą płytę wyniesie 10£ plus koszty wysyłki. Marillion Weekend w Port Zelande, był nagrywany kamerami HD a więc zostanie całość wydana również na Blu-ray w październiku 2012 roku. Osoby, które wcześniej zakupią to wydawnictwo na DVD, dostaną rabat na płytę Blu-ray. Ścieszki audio z tej imprezy powinny się pojawiać w tym samym czasie co DVD.
 
EMI wyda na LP 8 pierwszych albumów Marillion:
Chodzą także słuchy o ponownym wydaniu na płytach Vinyl, wszystkich pierwszych 8 albumów studyjnych Marillion, również Brave i Afraid of Sunlight, które dziś są najtrudniej dostępne. Zajmie się tym EMI.
Miejmy nadzieję że Madfish wyda rónież na tym samym nośniku albumy od This Strange Engine do Anoraknophobia.
 
Trasa po USA:
Prawdopodobnie światowe tourne Marillion w 2012 roku promujące nowy album odwiedzi pierwszy raz od 8 lat Amerykę Północną.
 
Trawevas / Blacwood:
Pete Trewavas w przerwie podczas nagrań nowego albumu Marillion oraz Eric Blackwood wspólnie w USA pracowali nad niezwykłym albumem, który ukazać ma się 31 października 2011 roku. Jego niezwykłość ma polegać na tym że wszystkie partie instrumentów nagrali sami we dwójkę. Jak to wyszło dowiemy się, gdy ukaże się album "In The Last Waking Moments..."
Pojawiają się także informacje że muzyka tych dwóch Panów jak i Marillion miała by się ukazać jako soundtrack o czym Panowie rozmawiają z producentem Hudsun Film Group.
 
hBarbieri:
Natomiast Steve Hogarth z Ritchardem Barbierim (Porcupine Tree, H-Band), nagrywali kolejne ścieżki do projektu "Bulgarian" hBarbieri. Jak wiadomo zbliżają się dwa występy Stevena w październiku oraz grudniu.
 
DotCom:
W najbliższym czasie również lekki lifting ma przejść strona Marillion www.marillion.com
 
 
H - 3 nowe nagrania live
Steve Hogarth udostępnił w formacie 320 Kbps MP3 Audio Download trzy swoje występy: z 21 maja 2011 Sala Music Hall - Barcelona, Gloria - Cologne z 8 stycznia 2011, oraz z klubu Blue Note - Milan z 12 grudnia 2010.
 
 
Zróbmy to samo, ale na większą skalę!
Fani Marillion w Australii zebrali się pod słynną Operą w Sydney do wspólnego zdjęcia, które wysłali w Świat...:
Wzorem Australijskich Fanów, zróbmy to samo w Polsce! Zbierzmy się w większych miastach Polski;
w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku/Sopocie/Gdyni, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Kielcach, Radomiu, Szczecinie, Białymstoku, Olsztynie, Częstochowie, Zakopanem...
W miejscu, które jest związane z Marillion (np. miejsce gdzie wystąpił Marillion, gdzie spotkał się z Fanami, lub przebywał). Są wakacje, można się zorganizować i spotkać w wyjątkowym miejscu; w górach, na szlaku, nad jeziorami czy morzem. W miejscach, które są wizytówką danych miast, przy znanych budynkach, zabytkach...
Pokażmy ilu nas jest!, pokażmy jaka Polska jest piękna!
W Warszawie proponuję spotkanie i wspólne zdjęcie na schodach pod Salą Kongresową w PKiN od Emilii Plater (gdzie wystąpił Marillion podczas Brave Tour '94). Termin do ustalenia.
 
Akcja trwa do końca września, zdjęcia publikujcie na Facebooku, przesyłajcie innym, niech Marillion Nas zobaczy!
 
 
Herzberg Festival - setlista / H-Natural 2011
16 lipca Marillion wystąpił na Herzberg Festival w Niemczech. Zaprezentował bardzo bogaty materiał:
 
Invisible Man
Asylum Satellite #1
Fantastic Place
Cannibal Surf Babe
You're Gone
Estonia
Afraid Of Sunlight
Beautiful
King
Kayleigh
Between You and Me
Neverland
Happiness Is The Road
 
W tym roku Marillion wystąpi jeszcze na serii koncertów z zespołem Saga także w Niemczech oraz na świątecznych koncertach w Holandii i UK.
Natomiast koncert 30 listopada w Leeuwarden - WTC w Holandii został odwołany i przeniesiony do Den Haag - Het Paard i odbędzie się także 30 listopada.
 
Steve Hogarth podał daty dwóch kolejnych występów solowych|:
 
15 października Walencja - Hiszpania
18 grudnia Londyn - UK
Natomiast 22 lipca w klubie Bordeline w Londynie zagra jako support Pete & Robin i zaprezentują materiał ze swojego projektu Acoustic Industry.
 
Nowych dat oraz nowej płyty spodziewajmy się w 2012 roku.
 
 
Somewhere In London 2DVD Deluxe Edition
4 lipca ukazuje się na nowo wydawnictwo DVD Somewhere In London zawierający koncert z Londynu trasy Somewhere Else 2007. Koncert wyreżyserowany przez Tima Sidwella, zmiksowany przez Michaela Huntera, nagrany w stereo oraz 5.1 surround sound.
Wydanie deluxe, w formie Digi-book, 36 stronicowa książeczka, zupełnie nowa grafika zaprojektowana przez Carla Glovera (poprzednie wydanie oraz sam projekt okładki był mało atrakcyjny).
 
 
Marillion.com deluxe edition
27 czerwca ukaże się kolejna reedycja od Madfish. Tym razem będzie to album Marillion.com. Reedycja będzie podobnie jak wcześniej wydane zawierać 36 stronicową książeczkę, pudełko w kształcie książki oraz oryginalne nie publikowane ilustracje Carla Glovera.
 
Na stronie www.marillionweekend.com można zobaczyć kilka bardzo ciekawych zdjęć ze wszystkich trzech Marillion Weekendów 2011.
 
Marillion także prosił swoich Fanów o przesyłanie nagrań video z Marillion Weekend na ich skrzynkę co może wiązać się z ich publikacją w przyszłości.
 
 
Somewhere Else - limited double Vinyl Edition 
11 lipca na podwójnej płycie Vinyl ukaże się po raz pierwszy album Marillion Somewhere Else. Będzie zawierał zmienioną kolejność piosenek oraz dodatkowe nagrania w wersji live. Jest to już czwarte wydawnictwo Madfish (wytwórnia Snapper) z katalogu Marillion.
Płytę można już zamawiać jako pre-order na stronie https://www.burningshed.com/store/madfish/
 
 
Pete Trewavas & Robin Boult Acoustic Industry / Marillion nowe daty koncertów
Kilka dni temu ukazał się akustyczny album projektu Pete Trewavas'a oraz Robina Boulta (znany z współpracy z Fishem). Pete i Robin przyjaźnią się od bardzo dawna, grali już razem w zespole Manatus, w którym Pete zadebiutował.
Mieliśmy okazje zapoznać się z ich materiałem na żywo podczas Marillion Weekend 2011 w Holandii. Płyta zawiera pięć utworów i została wydana pod tytułem Acoustic Industry:
 
Lazybones
Suburb
Serious Stupid
Waiting
Django
 
W koncertowym kalendarzu Marillion pojawiły się trzy kolejne daty ich świątecznej trasy w grudniu po UK:
 
12 grudnia - Manchester Academy - Manchester
13 grudnia - HMV Institute - Birmingham
14 grudnia - HMV Forum - London
 
 
Assembly Leamington Spa - MW
Trzeci i ostatni Marillion Weekend w tym roku, który odbył się w Assembly Leamington Spa już za nami. Oto list utworów:
 
Piątek:
Splintering Heart
Cover My Eyes (Pain and Heaven)
The Party
No One Can
Holidays in Eden
Dry Land
Waiting to Happen
This Town
The Rakes Progress
100 Nights
 
A Collection
How Can it Hurt
Beautiful
 
Man of a Thousand Faces
Memory of Water (Big Beat Version)
 
The Invisible Man
 
Sobota:
Asylum Satellite #1
Born to Run
Cannibal Surf Babe
Deserve
Especially True
Fantastic Place
Grendel
 
Gazpacho
Half the World
Second part
Jigsaw (Crowd on vocals)
King
Last Century For Man
Marbles III
No Such Thing
The Only Unforgivable Thing
Pseudo Silk Kimono
Quartz
The Release
Sugar Mice
Three Minute Boy
 
Under the Sun
Voice From The Past
The Wound
Senses Working Overtime (XTC cover) (with Dave Gregory)
You're Gone
Black Dog / Separated Out / Kashmir (Led Zeppelin cover)
 
Niedziela:
Mad/The Opium Den/The Slide/Standing in the Swing
Hard as Love
Afraid of Sunlight
One Fine Day
Easter
Go!
Brave
Between You and Me
Out of This World
Estonia
Neverland
 
Ocean Cloud
 
This Strange Engine
 
Happiness Is the Road
 
 
Support Band / Christmas Shows 2011
Ukazały się dwie płyty zespołów, które supportowały Marillion podczas ostatniego Weekendu w Holandii. Na uwagę zasługuje szczególnie płyta: SUN DOMINGO Songs For End Times (digipak), na której pojawili się znakomici goście m.in. Steve Hogarth, Adrian Belew, John Wesley. Druga płyta to Tin Spirits: Wired To Earth. Obie można zakupić za pośrednictwem strony Marillion, jak również w polskich sklepach. 
 
W listopadzie natomiast Marillion zagra 3 koncerty w ramach Christmas Shows 2011. Odbędą się w Holandii:
28 listopad - Amsterdam - Paradiso
29 listopad - Tilburg - 013
30 listopad - Leeuwarden - WTC
 
bilety w sprzedaży od 7 maja
 
Sundomingo - Songs For End Times:
The Last Sunrise
Bound By These Rings
For Only You
Anymore
It's Happening Now
Mad Maze
Call
Till Then We Wait
Find A Way Out
Meditation
Love Is All Around You
It's Happening Now
    
Tin Spirits - Wired To Earth:
1.Glimmer
2. ...and go
i, This Fearless Minute
ii, The Burn
iii, ...and it ends
3. Back In NYC
4. Broken
i, Mr Second Chance
ii, Better Place
iii, Can't Find Out
5. Breathe Shallow
i, Chasing Shadows
ii, Come To Light
 
 
Marillion 2 pierwsze reedycje digibook
Ukazały się 2 z planowanych 10 reedycji studyjnych płyt Marillion w formie DigiBook. Na początek Marbles i Somewhere Else. Świetnie wydane płyty ucieszą Fanów, szczególnie że w wersji specjalnej lub deluxe ukazały się tylko: Anoraknophobia, Marbles i Happiness is the Road. Sklepowa wersja Anoraknophobia dawała jednak dużo do życzenia. Płyty sukcesywnie będą pojawiać się w sklepach. Można już je gdzieniegdzie znaleźć.
 
 
MARBLES (VINYL EDITION 2011) - wreszcie!
Marillion 25 kwietnia wydaje na podwójnej płycie Vinyl swoje arcydzieło Marbles. Płytę można już zamawiać na stronie Marillion.
Prawdopodobnie ilość zamówionych wcześniej płyt wpłynie na ostateczny nakład tego wydawnictwa. Nie wykluczone że tym razem może to zapoczątkować wydaniem także innych albumów studyjnych.
 
Marillion wreszcie zrobił coś z patologią jaka miała miejsce na aukcjach ebay. Wydany wcześniej już Marbles Vinyl w 2006 roku z nakładem 500 sztuk numerowanych na białym vinylu osiągały na aukcjach zawrotne sumy od 1000zł w górę. Wydanie Marbles ponownie w większym nakładzie nie tylko ocali Fanów przed kolosalnym wydatkiem aby uzupełnić swoją kolekcję ale także pozwoli unormować szalone ceny ustalane przez sprzedających na ebayu.
 
 
Przytoczna Info - "Zlot Fanów Marillion"
W serwisie internetowym Gminy Przytoczna pojawił się ciekawy news o zlocie Fanów Marillion, który jest planowany na początku października 2011 roku:
 
"Bardzo ciekawa impreza szykuje się w październiku tego roku w Folwarku Helena w naszej gminie. W dniach 07-09.10.2011 odbędzie się tam zlot fanów brytyjskiego zespołu Marillion, zespołu legendy rocka progresywnego, niegdyś z wokalistą Fishem, dziś z Hogarthem. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Bartłomiej Orzeł.
 
- Pod koniec marca byłem na imprezie zwanej "Marillion Weekend" w Holandii - mówi Bartłomiej Orzeł - Było to trzydniowe spotkanie dla ponad 3 tys. osób. Odbyły się trzy długie koncerty poprzedzone suportami i wiele imprez towarzyszących. Oczywiście, największą radość dało nam przebywanie z muzykami z zespołu Marillion. Ich dostępność i otwarta postawa wobec fanów była niesamowita. Na spotkaniu było wielu Polaków i wpadłem na pomysł zorganizowania zlotu fanów w Polsce. Będzie to pierwsza taka impreza u nas w kraju. Nie będzie co prawda zespołu, ale weekend z muzyka Marillion, wspólne oglądanie koncertów, samodzielne muzykowanie i wiele innych atrakcji pozwoli na zintegrowanie się polskich fanów co ma zaowocować założeniem oficjalnego fanklubu "Marillion WEB Polska". W programie nie zabraknie również możliwości zwiedzenia atrakcji turystycznej naszej gminy czy powiatu. Mam już wiele zgłoszeń od Polaków z całego kraju, a także z Francji czy Norwegii. Wszystkie te osoby chcą aktywnie włączyć się w organizację spotkania. Wiem również, że wiele osób z Przytocznej słuchało niegdyś Marillionu. Jeżeli chcą odświeżyć pamięć i zapoznać się z nowymi albumami, serdecznie zapraszam. Kto wie, marzy mi się, że na kolejny zlot uda nam się zaprosić kogoś z muzyków Marillion...
Poniżej kilka fotek z Marillion Weekend 2011 w Port Zelande w Holandii."
 
 
'Live In Montreal' 3DVD Live Set
Podczas Marillion Weekend w Montrealu 2011 ukazało się jeszcze jedno wydawnictwo: Live in Montreal 3DVD Live Set, które jest zapisem video wydanych wcześniej Live in Montreal / Friday / Saturday / Sunday. Blisko 3h muzyki. Dostępne tylko w NTSC.
 
 
Zlot Polskich Fanów Marillion!
W dniach 7-9 października 2011 odbędzie się założycielskie spotkanie Marillion Web Poland. Pięknie położone gospodarstwo agroturystyczne: Folwark Helena (miejsce może jeszcze ulec zmianie) z mnóstwem atrakcji (każdy uczestnik może zgłosić swoje pomysły), m.in. projekcje koncertów, wspólne muzykowanie, słuchanie Marillion, jazda jeepami, jazda konna, ognisko, grill... Każdy uczestnik otrzyma koszulkę okolicznościową. Ilość miejsc ograniczona, tylko 40. Koszt to 320zł od osoby w skład czego wchodzi; nocleg, wyżywienie, atrakcje.
Zapraszamy Wszystkich Fanów Marillion!
 
 
Montreal Kanada: Marillion Weekend 2011, Friday Night 2009
Marillion zakończył Weekend w Montrealu (Kanada), gdzie odbył się drugi z trzech tegorocznych Marillion Weekend. Z tej okazji ukazała się już w sprzedaży płyta z zapisem piątkowego wieczoru z poprzedniej edycji. Marillion w 2009 roku zagrał pierwszy raz taką imprezę za oceanem. Różni się jednak ona od tej w Holandii, ponieważ odbywa się ona w zwykłej ale pięknej sali koncertowej, bez zakwaterowania i dodatkowych atrakcji.
 
 
Friday Night: 2003 2007 2009
Już można zamawiać 3 nowe wydawnictwa Marillion Live: Friday Night czyli:
 
Afraid Of Sunlight (Live 2003)
This Strange Engine (Live 2007)
Seasons End (Live 2009)
 
Są to piątkowe wieczory z trzech weekendów: 2003, 2007 oraz 2009. Przy zakupie trzech płyt dostajemy limitowanej ilości box na te wydawnictwa.
Czekamy jeszcze na wydany już piątkowy wieczór z Montrealu 2009. Aktualnie tam właśnie w najbliższy weekend odbywa się Marillion Weekend 2011. Prawdopodobnie po tej imprezie będzie ono dostępne w ogólnej sprzedaży za pośrednictwem Marillion.com
 
 
Marillion Weekend, Port Zelande 2011 za nami!
Marillion Weekend 2011 w Port Zelande już za nami. Działo się na prawdę dużo, mogliśmy przeżyć niezwykłą za każdym razem inaczej opowiedzianą historię po wspaniałym dorobku Marillion, czego przykładem jest poniższa lista.
 
25-28 Marca 2011
 
PIĄTEK: 
zakwaterowanie w domkach od 15:00
19:15 Royal Cartel
20:30 Holidays in Eden: 
Splintering Heart
Cover My Eyes
The Party
No One Can
Waiting To Happen
Holidays In Eden
Dry Land
This Town
The Rakes Progress
100 Nights
How Can It Hurt
 
A Collection
Man of a Thousand Faces
 
The Invisible Man
 
23:30 Lucy's Rock 'Disco'
23:30 Stephanie's Prog 'Disco'
 
W piątek większość Fanów zakwaterowała się w swoich pokojach wcześniej lub ledwo zdążyła na główny koncert (tak jak ja). Droga do Holandii była długa i zatłoczona. Tego dnia Marillion zaproponował już tradycyjnie odegranie w całości jednego z albumów. Wiadomo było od początku że ta konwencja dedykowana była Holiday's in Eden, która ukazała się już 20 lat temu.
Za wielką białą kurtyną na której wyświetlane były fragmenty teledysków oraz symboli z Holiday's rozpoczęły się początkowe dźwięki Splintering  Heart. Nagle, gdy nastąpiła odsłona, nad sceną górował zawieszony na stelażu od reflektorów Steve Hogarth, który delikatnie opadał na scenę. Dodatkowego smaku dodały wybuchy przed sceną w decydującym momencie. Tłum oszalał. Był to najlepiej przyjęty utwór tego wieczoru i zagrany w sposób najbardziej efektowny podczas całego Weekendu.
Następnie dostaliśmy w trochę innej kolejności niż na albumie pozostałe utwory z Holidays, gdzie na uwagę zasługuje zdecydowanie utwór tytułowy, który wspaniale brzmi na koncertach, niestety niezwykle nie zbyt często, a smaku dodał dźwięk przelatującego samolotu nad sceną.
Z okresu tej płyty dostaliśmy także A Collection oraz How Cant It Hurt. Na koniec dwa utwory z zupełnie innego okresu: Akustyczny Man of a Thousand Faces oraz nowoczesny The Invisible Man.
Piątkowy koncert był krótki, miał nas przygotować na istne szaleństwo w następnych dwóch dniach.
 
SOBOTA:
 
*9:00 Poranny bieg na ok 10km po Center Parks w towarzystwie Marka Kellyego oraz Pete'a. Zapisy były wcześniej przez internet, ale każdy mógł się dołączyć.
 
11:00 International Web Fan Club Event
14:00 Marillioke - karaoke
14:00 Marillion Quiz
16:30 Jo McCafferty
18:30 Pete and Rob's Musical Whimsy
19:15 Sundomingo
20:30 A-Z:
Asylum Satellite #1
Born To Run
Cannibal Surf Babe
Deserve
Especially True
Fantastic Place
Gazpacho
Half the World
Intermission
Jigsaw
King
Last Century for Man
Marbles 1
No Such Thing
The Only Unforgivable Thing
Pseudo Silk Kimono
Quartz
The Release
Sugar Mice (wspaniała owacja)
Three Minute Boy (szał Fanów)
 
Under the Sun
Voice From the Past
The Wound
XTC – Senses Working Overtime (with Dave Gregory)
 
You’re Gone
Zeparated Out (+ Led Zeppelin’s Rock n Roll & Kashmir)
 
23:45 Party Time
23:45 The Chill Zone
 
Sobota zaczęła się od porannego zabawnego biegu z głównego placu w towarzystwie Marka i Pete'a. Biegliśmy prawie godzinę, między domkami i na pobliskich polach. Grupa bardzo się rozciągnęła ale każdy dobrze się bawił. Zabawne było także to że nie mogliśmy znaleźć otwartej furtki z ośrodka.
O godzinie 11:00 w pasażu handlowym prezentowały się regionalne Fan Cluby. Następnie można było sprawdzić swoje umiejętności wokalne w Marillioke, czyli po prostu karaoke. Następnie pierwsza odsłona Marillion Quiz i Swap The Bank, której finał odbył się następnego dnia. Marillion odpowiadał na pytania, grał na żywo, brali też w tym udział wybrani Fani.
Następnie rozpoczęły się pierwsze koncerty, supporty oraz wystąpił Pete wraz z Robinem Boultem, z którym Pete się od dawna przyjaźni a sam Robin udzielał się na solowych płytach Fisha.
Wreszcie głównym wydarzeniem był występ Marillion. Tym razem postanowili zagrać utwory od A do Z i nie zabrakło niespodzianek. Właściwie cały koncert obfitował w niespodzianki oraz utwory, które Marillion nie prezentuje zbyt często. Zaczęli od Asylum Satelite #1, ale już następnym był wspaniały bluesowy Born To Run z płyty Radiation.
Cannibal Surf Baby, Deserve, Espencialy True - te nazwy mówią same za siebie. Co ciekawe podczas Marillion Weekend dostaliśmy obszerne fragmenty Afraid of Sunlight (nie zagrali tylko Afraid of Sunrise - ale Steve proponował go Fanóm następnego dnia!), oraz Somehere Else.
Po utworze Half The World, nastąpiła tajemnicza przerwa. Po niej na scenie pojawił się zespół bez Steve'a, przyszła pora na literkę J i zagrali instrumentalną wersję Jigsaw!. Co ciekawe Steve Rothery zagrał także początek Grendel.
Na scenę wrócił Steve i Marillion zagrał chyba najgłośniejszą końcówkę King w swojej historii. Następną perełką był utwór na O, czyli Only Unforgivable Thing, którego zespół praktycznie nie wykonywał na żywo, z wyjątkiem Marillion Weekend 2005, gdzie odegrał pełną wersję Marbles. Sam utwór mógłby się równać z Fantastic Place, którego także nie zabrakło tego wieczoru.
Nagle kolejny fragment z czasów Fisha i Pseudo Silk Kimono, które zabrzmiało wspaniale a dodatkiem były zielone lasery, które Marilllion użył pierwszy raz podczas tego Weekendu (wróciły następnego dnia). Gdy już Fani wiedzieli że ten koncert jest wyjątkowy, dostali jeszcze lepsze utwory; Quartz, którego zespół już jakiś czas nie wykonywał, wspaniale brzmiący na żywo The Release, chyba najmocniejszy moment wieczoru Sugar Mice, gdzie cała hala śpiewała razem a podwójne specjalne owacje zebrał Steve Rothery za wspaniałą solówkę. Kolejny utwór to Three Minute Boy, gdzie w momencie, gdy Steve śpiewa Scream, Fani oszaleli i krzyczeli najgłośniej jak się dało aż dwa razy musieli przerwać piosenkę.
Rozpoczęły się bisy i w pewnym momencie na scenę wszedł Dave Gregory i zagrali wspaniale Senses Working Overtime z repertuaru XTC. Literka Y to oczywiście Youre Gone, natomiast gdy już wszyscy myśleli że to koniec, ponieważ Marillion nie ma utworu na Z i nagle dostali Zeparated Out, czyli specjalną wersję Separatet Out, który jest jednym z najbardziej koncertowych otworów w całej twórczości Marillion.
Koncert trwał chyba 3h, był wspaniały. 
 
NIEDZIELA:
 
14:30 Marillion Quiz Final, Swap The Band and Band Q&A Session
The Party
  Gary Foale - Bass
  Luiz Gustavo Amorim Melo Avim - Keys
Quartz
  Alessandro Carmassi - Vocals
Kayleigh
  Carl Wragg - Guitar
Deserve
  Aril Broter - Drums
  Marchin Sosnowski - Sax
Cannibal Surf Babe
 
19:00 Tin Spirits
20:30 The Glow Must Go On:
Afraid Of Sunlight
The Other Half
One Fine Day
Beautiful
Beyond You
Goodbye to All That / Hard As Love (L=M version)
Brave
Go!
Easter
The Great Escape
Out Of This World
Between You And Me
Memory Of Water (Big Beat Mix)
Neverland
 
This Strange Engine
 
Happiness Is The Road
 
23:45 Market Dome and Adventure Factories
 
Niedzielne atrakcje rozpoczęły się trochę później (pewnie przez zmianę czasu na letni..). O 14:00 Fani zebrali się w głównej hali (Main Hall) na finale Quiz oraz Swap The Band, gdzie Marillion także wystąpił.
Niedzielny koncert miał dość tajemniczą nazwę; The Glow Must Go On. Trudno było się domyśleć co tym razem  Marillion przygotował dla nas. Koncert polegał na tym że Steve proponował do wyboru Fanom dwie piosenki a oni za pomocą świecących pałeczek oraz głośnej reakcji, głosowali który utwór Marillion ma zagrać.
I tak zaczęli od Afraid of Sunlight, następnie The Other Half. Fani wybrali One Fine Day, Beautiful oraz Beyond You. Nagle bez głosowania na scenie pojawił się Steve, przebrany za księdza i zagrali najmocniejszy moment całego niedzielnego występu; Goodbye to All That / Hard As Love (przepleciona z wersją z Less is More) oraz Brave. Niesamowicie w tym albumie pulsuje perkusja, wspaniale sprawdza się to na koncertach.
Było to duże zaskoczenie, chociaż w poprzednich dniach Marillion nie zagrał tylko utworów właśnie z Brave i wiadome było, że to jeszcze przed nami. Fani wybrali Go!, kolejny ciekawy i mało grany utwór (w Polsce nigdy go nie zagrali). Steve zapytał Fanów czy wolą Easter czy The Great Escape. Fani nie dali za wygraną, co prawda Steve zaczął od Easter ale musiał zaśpiewać takze The Great Escape.
Estonia przegrała z Out of This World, gdzie podobnie jak na trasie Happiness is the Road wyświetlany był film z wypadkiem Donalda Campbella, któremu ten utwór jest dedykowany. Marillion zagrał kolejny trwały punkt wieczoru w postaci remiksowej wersji Memory of Water, z płyty Positive Light z okresu Radiation. Bardzo ciekawa wersja. Neverland zakończył główną część wieczoru. Mimo że grali go w ostatnich latach nazbyt często to tego wieczoru zabrzmiał on wyjątkowo świeżo i wspaniale dopełnił wieczór.
Pierwszy bis to wygrana This Strange Engine z Ocean Cloud. Wybór był trudny ale dobrze się stało, ten utwór brzmiał niemal jak Brave. Zespół po blisko 15 minutowym utworze z szedł ze sceny. Wrócił Mark i powiedział że tym razem nie mamy wyboru i zagrali na pożegnanie, na powrót do domu Happiness is the Road, który tradycyjnie śpiewała cała sala a to jak to wyglądało to najlepiej opiszą zdjęcia i filmy.
Zespół wrócił jeszcze w komplecie i ukłonił się publiczności. Marillion Weekend się skończył, jeszcze tylko zabawa w klubie do 2:00.
 
Zagrali nie mal wszystkie najlepsze piosenki, niczego tym razem nie brakowało.
Całosć była filmowana i nagrywana z myslą o wydaniu na DVD i CD
Podczas Marillion Weekend można było także odwiedzić Muzeum Marillion
 
Podczas Weekendu Fani mogli jako pierwsi zakupić nowe wydawnictwa Racket Records:
- Afraid of Sunlight Live 2003
- This Strange Engine Live 2007
- Seasons End Live 2009
*kupujące je razem otrzymywaliśmy gratis specjalne pudełko
- Live In Montreal / Friday - 2CD 
 
Albumy prawdopodobnie będą dostępne w sprzedaży za pośrednictwem strony Marillion po Marillion Weekend w Kanadzie lub nawet po Leamington Spa. W tym roku także planowane jest wydanie w specjalnych wersjach przez Snapper Music 10 albumów Marillion, zaczynając od Marbles 2CD, która wreszcie trafi do zwykłych sklepów.
 
Czyli są to jeszcze nie wydane na CD piątkowe wieczory poprzednich Marillion Weekend.
Także dostępne były nowe koszulki, plakat oraz gadźety związane z rocznicą wydania Holidays in Eden.
 
W Center Parcs do dyspozycji Fanów były duże domki z salonem, aneksem kuchennym, sypialniami, łazienkami, tarasy, ogródki a wszystko blisko lub nie kiedy bezpośrednio przy morzu.
Darmowo dostępne były rowery oraz park wodny.
Fani mogli także zjeść w jednej z czterech restauracji, dwóch pubów, zrobić zakupy w sklepikach czy bawić się w parku rozrywki.
Wieczorami imprezy na scenie klubowej.
 
Pokoje trzeba było zwolnić do 10:00 rano następnego dnia
 
 
Marillion i Saga w Niemczech na jesieni 2011 roku
Marillion rok po udanym tourne z Deep Purple po Niemczech, gdzie zagrał jako support, w tym roku wyruszy w trasę z zespołem SAGA. Tym razem zagrają 12 koncertów. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że zespoły organizują te koncerty wspólnie i na zmianę będą się wymieniać kolejnością wyjścia na scenę.
Jednego dnia gwiazdą wieczoru będzie Saga a supportować ją będzie Marillion a następnego dnia będzie odwrotnie. Oba zespoły zagrają po 90min.
 
(SAGA & MARILLION)
11.11.2011 Munich, Circus Krone, Headliner Saga
12.11.2011 Würzburg, Post Hall, headliner Marillion
14.11.2011 Münster, Jovel Music Hall, headliner Saga
15.11.2011 Offenbach, Stadthalle, Headliner Marillion
16.11.2011 Mannheim, Mozart Hall, headliner Saga
18.11.2011 Stuttgart, Hegel Hall, headliner Marillion
19.11.2011 Idar-Oberstein, Exhibition Hall, headliner Saga
20.11.2011 Cologne, E-Werk, headliner Marillion
22.11.2011 Berlin, Tempodrom, Headliner Saga
24.11.2011 Hamburg, Docks, headliner Marillion
25.11.2011 Mülheim, RWE arena headliner Saga
26.11.2011 Pratteln (Switzerland), Z7, Headliner Marillion
 
kolejne wielkie tourne Marillion planuje na 2012 roku, kiedy będzie promować już nową płytę.
 
 
Bilety na projekcję DVD Marillion w Multikinie do zdobycia w Trójce!
W niedzielnym programie MiniMax na antenie radiowej Trójki zostaną rozdane bilety na projekcję DVD Marillion w Multikino. Zapraszamy wszystkich do słuchania Trójki oraz brania udziału w konkursie. A już 17 lutego odbędzie się przedpremierowy pokaz "Live From Cadogan Hall".
 
MiniMax, Niedziela 13 lutego godz. 21:00
Prowadzący:
Piotr Kaczkowski
Leszek Adamczyk
 
Premiera Live From Cadogan Hall na Blue-ray, DVD, CD - 21 lutego 2011
 
 
Koncerty, Download...
Dostępny jest już w wersji Download zestaw nagrań Marillion z trasy z Deep Purple po Niemczech nz następujących wieczorów:
Trier, 13 november 2010
Frieburg, 14 november 2010
MannHiem, 16 november 2010
Munich, 19 november 2010
Nuremburg, 20 november 2010
Berlin, 22 november 2010
Rostock, 23 november 2010
Braunschweig, 24 november 2010
Oldenburg, 26 november 2010
Hamburg, 27 november 2010
Essen, 28 november 2010
Stuttgart, 30 november 2010
 
a także w ramach tej serii mamy jeszcze udostępnionwe wczesniej koncerty z festiwali:
Slupsk, poland 14 August 2010  
The Assembly, Leamington 23 july 2010
 
koncerty dostępne na: https://www.marillion.com/shop/music/live2010.htm  
W zeszłym roku Marillion także zarejestrował na DVD koncert z Festivalu w Loreley (4 september), który z lekkim opóźnieniem ale trafił do fanów.
*****************************
W okresie przedświątecznym kilka solowych koncertów dał Steve Hogarth m.in w:
11 Dec   Zoetermeer Holland
12 Dec   Milano  Italy    
17 Dec   Liverpool  UK    
18 Dec   Liverpool  UK
19 Dec   London     UK
 
oraz w nowym roku:
8 Jan   Cologne    Germany
Ten pierwszy także został udostępniony na stronie w wersji Download a program tego koncertu wyglądał następująco:
Introduction,
Cloudbusting, 
(Interlude)
You’re Gone, 
(Interlude),
Everybody Hurts,
Beautiful, 
(Interlude),
Famous Blue Raincoat,
Let It Be,
Imagine,
All Things Must Pass, 
(Interlude),
Drilling Holes,
The Christmas Song,
Estonia 
(Interlude),
Fantastic Place,
Standing In The Swing,
Hard As Love,
Hollow Man
Wrapped Up In Time,
No One Can,
Real Tears,
Life On Mars,
Cover My Eyes
Afraid Of Sunlight,
The Day Before You Came,
The Whole Of The Moon,
Spirit
 
a więc naprawdę warto... koncert dostępny na: https://www.marillion.com/music/solo/h-selection.htm  
dodatkowe informacje na oświeżonej stronie Steve’a Hogartha https://www.stevehogarth.com
***************************
Aktualnie Marillion przygotowywuje się do Marillion Weekend, które odbędą się pod koniec marca, w kwietniu oraz na początku maja. Koniec rejestracji do 10 lutego! Koncerty będą oczywiscie nagrywane.
***************************
Wyznaczona także została data pierwszego Festiwalu na jakim w te wakacje wystąpi Marillion: 16 Lipca, Fulda, Niemcy na Herzberg Festival.
 
 
Marillion Live From Cadogan Hall w sieci Multikino
W dniu 17 lutego 2011 w 10 miastach Polski odbędzie się projekcja na wielkim ekranie ostatniego DVD Marillion Live From Cadogan Hall. Będzie to przedpremierowy pokaz gdyż zaledwie cztery dni później 21 lutego dzięki Mystic Production DVD ukaże się w polskich sklepach.
Projekcja jest przewidziana na godzinę 20:00 w następujących miastach:
Warszawa - Złote Tarasy
Poznań - Stary Browar
Wrocław - Arkady
Kraków
Szczecin
Bydgoszcz
Gdańsk
Gdynia
Zabrze
Łódź
 
Cena biletu to 15zł
szczegóły na www.multikino.pl
 
 
21.02.2011 Polska Premiera Live From Cadogan Hall !!
Premiera „LIVE FROM CADOGAN HALL” już w lutym!
Najnowsze wydawnictwo grupy Marillion „Live From Cadogan Hall“ zostało zarejestrowane 7 grudnia 2009 roku w Londynie. Finalny koncert trasy „Less is More“ nakręcono  dziewięcioma kamerami w standardzie HD. Nagranie zostało zmiksowane przez producenta Michael’a Hunter’a. 
 
Marillion to grupa istniejąca na rynku muzycznym od ponad 30 lat. Stworzyli około 20 hitów, które znalazły się na pierwszych pozycjach angielskich list przebojów. Na swoim koncie posiadają 15 albumów oraz listę odbytych koncertów na całym świecie. Zespół słynie z ogromnej liczby fanów. Jako pierwsi stworzyli własny model biznesu skierowany na fanklub. Dzięki stałym kontaktom z fanami, dbaniu o ich zdanie oraz potrzeby, Marillion przez lata, nieustannie sprzedaje albumy i wyprzedaje bilety na swoje koncerty. Zespół uznawany jest za jedną z najważniejszych grup neo-progresywnych. Oryginalny głos Steve’a Hogarth’a oraz rozpoznawalna gitara Steve’a Rothery sprawia, że grupa wciąż  znajduje się na listach przebojów.
 
Już 21. lutego to niesamowite wydarzenie w standardzie HD zostanie wydane w formatach DVD, CD oraz Blu – Ray. Podczas koncertu został odegrany w całości studyjny album „Less Is More“, natomiast w drugiej części wieczoru grupa zagrała specjalnie przygotowane utwory w nowej, akustycznej aranżacji. Dla zespołu to zupełnie nowe doświadczenie, które pokaże Marillion z zupełnie innej strony.  
Trailer dostępny na stronie: www.marillion.com  
 
Koncert „Live From Cadogan Hall” zespołu Marillion ukaże się w Polsce 21.02.2011 dzięki firmie Mystic Production.
www.mystic.pl
 
Marillion w Trasie
Marillion w ostatnim czasie sporo koncertuje w zachodniej Europie. Najpierw zagrał 12 koncertów na przemian z zespołem Saga. Średnio grali 11-13 utworów podczas jednego koncertu, natomiast podczas całej mini trasy po Niemczech i Szwajcarii zagrali utwory:
 
Splintering Heart
Cover My Eyes
King
Somewhere Else
Fantastic Place
Asylum Satellite #1
You’re Gone
Man Of a Thousand Faces
Kayleigh
Neverland
Invisible Man
 
The Release
Afraid Of Sunlight
Slainte Mhath
Hooks In You
Between You & Me
The Great Escape
Sugar Mice
Three Minute Boy
Cannibal Surf Babe
 
niemal na każdym koncercie zaskakiwali jedną nową w setliście piosenką, raz było to The Release, innym razem Slainte Mhath, Hooks in You czy Cannibal Surf Babe, a jeszcze innym razem Sugar Mice.
Mimo tylko 1,5 godzinnego show, setlista wygląda bardzo atrakcyjnie, szczególnie jeśli ktoś był na kilku koncertach.
Pierwszy koncert tej trasy zagrali 11 listopada, natomiast ostatni 26 listopada.
Już 28 listopada Marillion rozpoczął kolejną mini trasę Marillion Christmas Tour. Do tej pory zagrali dwa koncerty, trzeci aktualnie jeszcze trwa w Hadze. Pierwszy koncert w Amsterdamskim Paradiso wyglądał następująco:
 
Splintering Heart
Cover My Eyes
King
Asylum Satellite #1
Sugar Mice
Cannibal Surf Babe
Somewhere Else
You’re Gone
Afraid Of Sunlight
Man Of a Thousand Faces
Fantastic Place
The Great Escape
Between You & Me
Neverland
Invisible Man
Three Minute Boy
 
Piekna setlista, choć wydaje się mało świąteczna. Następnego dnia Marillion zagrał w Tilburgu i setlista praktycznie niczym się nie różni od tej z trasy z Sagą po Niemczech...
Po trzech koncertach w Holandii, Marillion zagra trzy koncerty w UK, w Manchester, Birmingham, a finalny koncert odbędzie się 14 grudnia w Londynie.
 
Po tej trasie, jeszcze przed świętami Steve Hogarth solo wystąpi 17 grudnia w Liverpoolu, 18 grudnia w Londynie, oraz dodał nową datę; 21 stycznia 2012 w Paryżu w Le Divan du Monde.
 
Marillion już planuje trasy promujące nowy album studyjny, nad  którym jeszcze pracują. Ogłoszono już trasę po USA i Kanadzie (Marillion ostatni raz zagrał trase po Ameryce Północnej w 2004 roku). Marillion North American Tour 2012 odbędzie się od 10 czerwca do 29 czerwca, czyli wtedy gdy u nas będzie EURO 2012.
Następna planowana trasa odbędzie się po Ameryce Południowej (Marillion ostatni raz zagrał trase po Ameryce Południowej w 1997 roku). Marillion South America 2012 planowana jest na październik. Marillion zagra koncerty w Argentynie, Brazylii, Chile, Wenezueli, Meksyku oraz w Kolumbii. Dokładne miejsca oraz liczba koncertów będzie podana wkrótce.
Trasa po Europie jeszcze nie jest ustalona, ale można się domyślać że będzie gdzieś między lipcem a wrześniem lub wiosną...
 
Marillion również przygotowuje się powoli do imprezy Marillion Weekend 2013, który według planu ma się odbyć w trzech krajach; UK -  luty 2013, Holandia - początek marca 2013, oraz Kanada - koniec marca 2013. Prawdopodobnie zapisy ruszą wiosną 2012.
 
 
Marillion Best.Live 2CD
Marillion wydał koncertową składankę Best.Live, która zawiera najlepsze fragment wydanych w latach 2003-11 wydawnictw koncertowych przez Racket Records. Album już dostępny od 16 listopada.
 
 
Marillion Christmas 2011 DVD! - 2004 Live at the German Space Day
Już trzeci raz z rzędu Marillion przygotował dla swoich Fan Klubowiczów na święta DVD. Tym razem dostaniemy archiwalny koncert, który odbył się na Cologne-Bonn Airport podczas tzw. German Space Day w 2004 roku. Marillion promował album "Marbles" a koncert odbył się 18 września.
Fani płytę powinni dostać w okolicach miokołajek 6 grudnia.
 
Aby dostać płytę, należy wykupić abonament roczny w The Web UK, lub ewentualnie w innym oficjalnym Fan Klubie: w Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii czy Skandynawii.
 
 
Edison's Children - "In The Last Waking Moments"
Edison's Children to nowy projekt Ptete Trewavasa i Ericka Blacwooda. Album nosi tytuł: In "The Last Waking Moments". Na albumie gościnnie wystąpili m.in. Ian Mosley w "The Awakening" i "Slow Burn", całość zmiksowali Robin Boult znany współpracy z Fishem, oraz z albumu "Acoustic Industry" wspólnego z Petem, i Mike Hunter, który stworzył utwór River z czasów albumu Brave Marillion. Na płycie wystąpił również Mark Kelly, który dodał swój głos w utworze: "The Aweking". W stworzeniu albumu pomagał również Steve Rothery.
Przy zamówieniu albumu 11.11.11, Fani dostają w prezencie specjalną koszulkę, oraz zostaną wpisani do wkładki albumu. Album ma swoją premierę 18.11.11 i będzie dostępny w wersjach; Download, na CD, Download & CD, oraz w pakiecie; Download/CD/T-shirt/Poster.
 
01. Dusk 6:53
02. Fracture 6:05
  - Fallout (of the 1st Kind)
  - The Last Refrain
03. Spiraling 4:18
04. The "Other" Other Dimension 7:06
  - Across The Plains
05. Outerspaced 3:15
06. In The First Waking Moments :45
07. A Million Miles Away 6:26 (I Wish I Had A Time Machine...)
08. Fallout (of the 2nd Kind) 4:15
09. In The Last Waking Moments 7:36
10. Lifeline 3:24
11. Fallout (of the 3rd Kind) 4:08
12. The Awakening 16:46
  - Slow Burn
13. Fallout (of the 4th Kind) 1:46
 
 
Wspólne zdjęcie Polskich Fanów Marillion
Jeżeli chcesz być na tym zdjęciu i do nas dołączyć, wyślij nam swoje zdjęcie w koszulce Marillion!
adres: invisibleman-pcm@wp.pl
W ostatnim Magazynie The Web, jest zestawienie jak w poszczególnych krajach i miastach Marillion jest popularny na Facebooku. Gdzie Marillion ma najwięcej Fanów na Facebooku. W śród krajów Polska zajęła 4 miejsce na świecie po UK, USA i Niemczech. Natomiast wśród miast, zwyciężyła Warszawa! wyprzedzając Londyn i Madryt (po tyle samo) i Rzym...
 
 
Holidays In Eden Live 2011 - 2CD
Przy okazji wydawnictwa Holdays In Zelande 5DVD ukazuje się piątkowy wieczór również na CD. Wydawnictwo Holidays In Eden Live 2011 zawiera pełne odegranie tego albumu przy okazji 20 rocznicy jego wydania podczas Marillion Weekend 2011 w Holandii.
Prócz utworów z albumu mamy także: How Can It Hurt oraz A Collection z tego samego okresu oraz Man Of A Thousand Faces i The Invisible Man jako dopełnienie koncertu.
Całość wydana na 2 CD dostępna od dziś w przedsprzedaży, a wysyłana od 7 listopada.
 
 
Marillion w Ameryce Północnej - Tour 2012
Miasto:  Data: Miejsce:
USA - Washington DC 10.06.2012 9:30 Club
USA - New York City 12.06.2012 Irving Plaza
USA - New York City 13.06.2012 Irving Plaza
USA - Philadelphia    15.06.2012 TLA
USA - Boston 16.06.2012 Paradise Rock Club
CANADA - Quebec 18.06.2012 Imperial
CANADA - Montreal 19.06.2012 L'Olympia
CANADA - Toronto 20.06.2012 The Opera House
USA - Chicago 22.06.2012 Park West
USA - Chicago 23.06.2012 Park West
USA - Los Angeles 27.06.2012 House Of Blues
USA - Los Angeles 28.06.2012 House Of Blues
USA - San Francisco 29.06.2012 The Fillmore
 
Marillion potwierdził już listę koncertów jakie zagra w ramach trasy po Ameryce Północnej w 2012 roku. Zagrają 10 koncerów w USA oraz 3 w Kanadzie. W miastach takich jak New York City, Chicago czy Los angeles zagrają po dwa razy, ale jak obiecali setlisty na tych koncertach będą się różnić od siebie. Marillion ostatnim razem zawitał do Ameryki Północnej na regularnej trasie w 2004 roku promując album Marbles. W przyszłym roku promować będą nowy 17 album studyjny i jak mają nadzieję ukaże się już on podczas amerykańskiej trasy.
Więcej szczegółów dotyczących trasy oraz biletów na stronie www.marillion.com:
 
 
'Holidays In Zelande' 5 DVD Deluxe Box Set
Już można zamawiać najnowsze DVD Marillion: "Holidays in Zelande" z tegorocznego, najlepszego jak do tej pory Marillion Weekend w Holandii.
Docelowo wydawnictwo będzie zawierać 5 płyt DVD!: pierwsza, z piątkowego wieczoru ukazuje się 7 listopada i będzie można ją zakupić wraz z opakowaniem w formie - box deluxe. Następnie na początku roku będzie można domówić już same kolejne dwie płyty z sobotniego wieczoru, oraz w okolicy połowy roku 2012 ostatnie dwie płyty z niedzieli.
Osoby, które zakupią to wydawnictwo, dostaną zniżkę na planowane w okolicy września 2012 wydanie tego wydawnictwa w formacie Blu-ray.
Każdej dacie premiery poszczególnych wieczorów na DVD będzie towarzyszyć również premiera na CD.
 
 
DeeExpus : The King Of Number 33 (Mark Kelly)
Już można zamawiać drugi album zespołu DeeExpus. Grający melodyczny rock progresywny zespół zachwycił swoim debiutanckim albumem: Half Way Home. Teraz powraca z nowym albumem: The King Of Number 33, na którym gościnnie wystąpił Mark Kelly! Jest to nie lada gratka, gdyż Marka możemy niezwykle rzadko spotkać na innych niż Marillion albumach.
Na uwagę zasługuje zwłaszcza utwór tytułowy, który ma ponad 27 minut. Płyta ma swoją światową premierę 5 grudnia:
 
Me and My Downfall (7:09)
Maybe September (7:39)         
Marty and the Magic Moose (4:41)
The King of Number 33 (26:47)
i - Pauper's Parade
ii - Accession
iii - The Physician and the Traitor
iv - The Hunt
v - Never Ending Elysium
vi - Rex Mortuus Est Memo
 
 
Steve Hogarth wystąpił w Hiszpanii
teve Hoharth 15 października zagrał koncert w ramach projektu H-Natural w Valencji w Teatro Flumen.
Teraz Marillion rusza na trasę po Niemczech z Marillion i występować będą na zmianę z zespołem Saga, następnie rusza Świąteczna trasa Marillion po Holandii i UK a Steve'a będzie można jeszcze zobaczyć na koniec na dwóch solowych występach w Londynie i Liverpoolu.
 
 
September News
Port Zelande 2011 na DVD i Blu-ray:
7 listopada ukaże się na DVD pierwsza z nocy Marillion Weekend 2011 w Holandii. Tego wieczora Marillion zaprezentował album Holidays in Eden. Wydawnictwo będzie zawierać na razie 1 płyę DVD oraz opakowanie na wszyskie 3 płyty. Pozostałe dwie zostaną dosłane w połowie 2012 roku, już w zwykłych kopertach. Cena za każdą płytę wyniesie 10£ plus koszty wysyłki. Marillion Weekend w Port Zelande, był nagrywany kamerami HD a więc zostanie całość wydana również na Blu-ray w październiku 2012 roku. Osoby, które wcześniej zakupią to wydawnictwo na DVD, dostaną rabat na płytę Blu-ray. Ścieszki audio z tej imprezy powinny się pojawiać w tym samym czasie co DVD.
 
EMI wyda na LP 8 pierwszych albumów Marillion:
Chodzą także słuchy o ponownym wydaniu na płytach Vinyl, wszystkich pierwszych 8 albumów studyjnych Marillion, również Brave i Afraid of Sunlight, które dziś są najtrudniej dostępne. Zajmie się tym EMI.
Miejmy nadzieję że Madfish wyda rónież na tym samym nośniku albumy od This Strange Engine do Anoraknophobia.
 
Trasa po USA:
Prawdopodobnie światowe tourne Marillion w 2012 roku promujące nowy album odwiedzi pierwszy raz od 8 lat Amerykę Północną.
 
Trawevas / Blacwood:
Pete Trewavas w przerwie podczas nagrań nowego albumu Marillion oraz Eric Blackwood wspólnie w USA pracowali nad niezwykłym albumem, który ukazać ma się 31 października 2011 roku. Jego niezwykłość ma polegać na tym że wszystkie partie instrumentów nagrali sami we dwójkę. Jak to wyszło dowiemy się, gdy ukaże się album "In The Last Waking Moments..."
Pojawiają się także informacje że muzyka tych dwóch Panów jak i Marillion miała by się ukazać jako soundtrack o czym Panowie rozmawiają z producentem Hudsun Film Group.
 
hBarbieri:
Natomiast Steve Hogarth z Ritchardem Barbierim (Porcupine Tree, H-Band), nagrywali kolejne ścieżki do projektu "Bulgarian" hBarbieri. Jak wiadomo zbliżają się dwa występy Stevena w październiku oraz grudniu.
 
DotCom:
W najbliższym czasie również lekki lifting ma przejść strona Marillion www.marillion.com
 
 
H - 3 nowe nagrania live
Steve Hogarth udostępnił w formacie 320 Kbps MP3 Audio Download trzy swoje występy: z 21 maja 2011 Sala Music Hall - Barcelona, Gloria - Cologne z 8 stycznia 2011, oraz z klubu Blue Note - Milan z 12 grudnia 2010.
 
 
Zróbmy to samo, ale na większą skalę!
Fani Marillion w Australii zebrali się pod słynną Operą w Sydney do wspólnego zdjęcia, które wysłali w Świat...:
Wzorem Australijskich Fanów, zróbmy to samo w Polsce! Zbierzmy się w większych miastach Polski;
w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku/Sopocie/Gdyni, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Kielcach, Radomiu, Szczecinie, Białymstoku, Olsztynie, Częstochowie, Zakopanem...
W miejscu, które jest związane z Marillion (np. miejsce gdzie wystąpił Marillion, gdzie spotkał się z Fanami, lub przebywał). Są wakacje, można się zorganizować i spotkać w wyjątkowym miejscu; w górach, na szlaku, nad jeziorami czy morzem. W miejscach, które są wizytówką danych miast, przy znanych budynkach, zabytkach...
Pokażmy ilu nas jest!, pokażmy jaka Polska jest piękna!
W Warszawie proponuję spotkanie i wspólne zdjęcie na schodach pod Salą Kongresową w PKiN od Emilii Plater (gdzie wystąpił Marillion podczas Brave Tour '94). Termin do ustalenia.
 
Akcja trwa do końca września, zdjęcia publikujcie na Facebooku, przesyłajcie innym, niech Marillion Nas zobaczy!
 
 
Herzberg Festival - setlista / H-Natural 2011
16 lipca Marillion wystąpił na Herzberg Festival w Niemczech. Zaprezentował bardzo bogaty materiał:
 
Invisible Man
Asylum Satellite #1
Fantastic Place
Cannibal Surf Babe
You're Gone
Estonia
Afraid Of Sunlight
Beautiful
King
Kayleigh
Between You and Me
Neverland
Happiness Is The Road
 
W tym roku Marillion wystąpi jeszcze na serii koncertów z zespołem Saga także w Niemczech oraz na świątecznych koncertach w Holandii i UK.
Natomiast koncert 30 listopada w Leeuwarden - WTC w Holandii został odwołany i przeniesiony do Den Haag - Het Paard i odbędzie się także 30 listopada.
 
Steve Hogarth podał daty dwóch kolejnych występów solowych|:
 
15 października Walencja - Hiszpania
18 grudnia Londyn - UK
Natomiast 22 lipca w klubie Bordeline w Londynie zagra jako support Pete & Robin i zaprezentują materiał ze swojego projektu Acoustic Industry.
 
Nowych dat oraz nowej płyty spodziewajmy się w 2012 roku.
 
 
Somewhere In London 2DVD Deluxe Edition
4 lipca ukazuje się na nowo wydawnictwo DVD Somewhere In London zawierający koncert z Londynu trasy Somewhere Else 2007. Koncert wyreżyserowany przez Tima Sidwella, zmiksowany przez Michaela Huntera, nagrany w stereo oraz 5.1 surround sound.
Wydanie deluxe, w formie Digi-book, 36 stronicowa książeczka, zupełnie nowa grafika zaprojektowana przez Carla Glovera (poprzednie wydanie oraz sam projekt okładki był mało atrakcyjny).
 
 
Marillion.com deluxe edition
27 czerwca ukaże się kolejna reedycja od Madfish. Tym razem będzie to album Marillion.com. Reedycja będzie podobnie jak wcześniej wydane zawierać 36 stronicową książeczkę, pudełko w kształcie książki oraz oryginalne nie publikowane ilustracje Carla Glovera.
 
Na stronie www.marillionweekend.com można zobaczyć kilka bardzo ciekawych zdjęć ze wszystkich trzech Marillion Weekendów 2011.
 
Marillion także prosił swoich Fanów o przesyłanie nagrań video z Marillion Weekend na ich skrzynkę co może wiązać się z ich publikacją w przyszłości.
 
 
Somewhere Else - limited double Vinyl Edition 
11 lipca na podwójnej płycie Vinyl ukaże się po raz pierwszy album Marillion Somewhere Else. Będzie zawierał zmienioną kolejność piosenek oraz dodatkowe nagrania w wersji live. Jest to już czwarte wydawnictwo Madfish (wytwórnia Snapper) z katalogu Marillion.
Płytę można już zamawiać jako pre-order na stronie https://www.burningshed.com/store/madfish/
 
 
Pete Trewavas & Robin Boult Acoustic Industry / Marillion nowe daty koncertów
Kilka dni temu ukazał się akustyczny album projektu Pete Trewavas'a oraz Robina Boulta (znany z współpracy z Fishem). Pete i Robin przyjaźnią się od bardzo dawna, grali już razem w zespole Manatus, w którym Pete zadebiutował.
Mieliśmy okazje zapoznać się z ich materiałem na żywo podczas Marillion Weekend 2011 w Holandii. Płyta zawiera pięć utworów i została wydana pod tytułem Acoustic Industry:
 
Lazybones
Suburb
Serious Stupid
Waiting
Django
 
W koncertowym kalendarzu Marillion pojawiły się trzy kolejne daty ich świątecznej trasy w grudniu po UK:
 
12 grudnia - Manchester Academy - Manchester
13 grudnia - HMV Institute - Birmingham
14 grudnia - HMV Forum - London
 
 
Assembly Leamington Spa - MW
Trzeci i ostatni Marillion Weekend w tym roku, który odbył się w Assembly Leamington Spa już za nami. Oto list utworów:
 
Piątek:
Splintering Heart
Cover My Eyes (Pain and Heaven)
The Party
No One Can
Holidays in Eden
Dry Land
Waiting to Happen
This Town
The Rakes Progress
100 Nights
 
A Collection
How Can it Hurt
Beautiful
 
Man of a Thousand Faces
Memory of Water (Big Beat Version)
 
The Invisible Man
 
Sobota:
Asylum Satellite #1
Born to Run
Cannibal Surf Babe
Deserve
Especially True
Fantastic Place
Grendel
 
Gazpacho
Half the World
Second part
Jigsaw (Crowd on vocals)
King
Last Century For Man
Marbles III
No Such Thing
The Only Unforgivable Thing
Pseudo Silk Kimono
Quartz
The Release
Sugar Mice
Three Minute Boy
 
Under the Sun
Voice From The Past
The Wound
Senses Working Overtime (XTC cover) (with Dave Gregory)
You're Gone
Black Dog / Separated Out / Kashmir (Led Zeppelin cover)
 
Niedziela:
Mad/The Opium Den/The Slide/Standing in the Swing
Hard as Love
Afraid of Sunlight
One Fine Day
Easter
Go!
Brave
Between You and Me
Out of This World
Estonia
Neverland
 
Ocean Cloud
 
This Strange Engine
 
Happiness Is the Road
 
 
Support Band / Christmas Shows 2011
Ukazały się dwie płyty zespołów, które supportowały Marillion podczas ostatniego Weekendu w Holandii. Na uwagę zasługuje szczególnie płyta: SUN DOMINGO Songs For End Times (digipak), na której pojawili się znakomici goście m.in. Steve Hogarth, Adrian Belew, John Wesley. Druga płyta to Tin Spirits: Wired To Earth. Obie można zakupić za pośrednictwem strony Marillion, jak również w polskich sklepach. 
 
W listopadzie natomiast Marillion zagra 3 koncerty w ramach Christmas Shows 2011. Odbędą się w Holandii:
28 listopad - Amsterdam - Paradiso
29 listopad - Tilburg - 013
30 listopad - Leeuwarden - WTC
 
bilety w sprzedaży od 7 maja
 
Sundomingo - Songs For End Times:
The Last Sunrise
Bound By These Rings
For Only You
Anymore
It's Happening Now
Mad Maze
Call
Till Then We Wait
Find A Way Out
Meditation
Love Is All Around You
It's Happening Now
    
Tin Spirits - Wired To Earth:
1.Glimmer
2. ...and go
i, This Fearless Minute
ii, The Burn
iii, ...and it ends
3. Back In NYC
4. Broken
i, Mr Second Chance
ii, Better Place
iii, Can't Find Out
5. Breathe Shallow
i, Chasing Shadows
ii, Come To Light
 
 
Marillion 2 pierwsze reedycje digibook
Ukazały się 2 z planowanych 10 reedycji studyjnych płyt Marillion w formie DigiBook. Na początek Marbles i Somewhere Else. Świetnie wydane płyty ucieszą Fanów, szczególnie że w wersji specjalnej lub deluxe ukazały się tylko: Anoraknophobia, Marbles i Happiness is the Road. Sklepowa wersja Anoraknophobia dawała jednak dużo do życzenia. Płyty sukcesywnie będą pojawiać się w sklepach. Można już je gdzieniegdzie znaleźć.
 
 
MARBLES (VINYL EDITION 2011) - wreszcie!
Marillion 25 kwietnia wydaje na podwójnej płycie Vinyl swoje arcydzieło Marbles. Płytę można już zamawiać na stronie Marillion.
Prawdopodobnie ilość zamówionych wcześniej płyt wpłynie na ostateczny nakład tego wydawnictwa. Nie wykluczone że tym razem może to zapoczątkować wydaniem także innych albumów studyjnych.
 
Marillion wreszcie zrobił coś z patologią jaka miała miejsce na aukcjach ebay. Wydany wcześniej już Marbles Vinyl w 2006 roku z nakładem 500 sztuk numerowanych na białym vinylu osiągały na aukcjach zawrotne sumy od 1000zł w górę. Wydanie Marbles ponownie w większym nakładzie nie tylko ocali Fanów przed kolosalnym wydatkiem aby uzupełnić swoją kolekcję ale także pozwoli unormować szalone ceny ustalane przez sprzedających na ebayu.
 
 
Przytoczna Info - "Zlot Fanów Marillion"
W serwisie internetowym Gminy Przytoczna pojawił się ciekawy news o zlocie Fanów Marillion, który jest planowany na początku października 2011 roku:
 
"Bardzo ciekawa impreza szykuje się w październiku tego roku w Folwarku Helena w naszej gminie. W dniach 07-09.10.2011 odbędzie się tam zlot fanów brytyjskiego zespołu Marillion, zespołu legendy rocka progresywnego, niegdyś z wokalistą Fishem, dziś z Hogarthem. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Bartłomiej Orzeł.
 
- Pod koniec marca byłem na imprezie zwanej "Marillion Weekend" w Holandii - mówi Bartłomiej Orzeł - Było to trzydniowe spotkanie dla ponad 3 tys. osób. Odbyły się trzy długie koncerty poprzedzone suportami i wiele imprez towarzyszących. Oczywiście, największą radość dało nam przebywanie z muzykami z zespołu Marillion. Ich dostępność i otwarta postawa wobec fanów była niesamowita. Na spotkaniu było wielu Polaków i wpadłem na pomysł zorganizowania zlotu fanów w Polsce. Będzie to pierwsza taka impreza u nas w kraju. Nie będzie co prawda zespołu, ale weekend z muzyka Marillion, wspólne oglądanie koncertów, samodzielne muzykowanie i wiele innych atrakcji pozwoli na zintegrowanie się polskich fanów co ma zaowocować założeniem oficjalnego fanklubu "Marillion WEB Polska". W programie nie zabraknie również możliwości zwiedzenia atrakcji turystycznej naszej gminy czy powiatu. Mam już wiele zgłoszeń od Polaków z całego kraju, a także z Francji czy Norwegii. Wszystkie te osoby chcą aktywnie włączyć się w organizację spotkania. Wiem również, że wiele osób z Przytocznej słuchało niegdyś Marillionu. Jeżeli chcą odświeżyć pamięć i zapoznać się z nowymi albumami, serdecznie zapraszam. Kto wie, marzy mi się, że na kolejny zlot uda nam się zaprosić kogoś z muzyków Marillion...
Poniżej kilka fotek z Marillion Weekend 2011 w Port Zelande w Holandii."
 
 
'Live In Montreal' 3DVD Live Set
Podczas Marillion Weekend w Montrealu 2011 ukazało się jeszcze jedno wydawnictwo: Live in Montreal 3DVD Live Set, które jest zapisem video wydanych wcześniej Live in Montreal / Friday / Saturday / Sunday. Blisko 3h muzyki. Dostępne tylko w NTSC.
 
 
Zlot Polskich Fanów Marillion!
W dniach 7-9 października 2011 odbędzie się założycielskie spotkanie Marillion Web Poland. Pięknie położone gospodarstwo agroturystyczne: Folwark Helena (miejsce może jeszcze ulec zmianie) z mnóstwem atrakcji (każdy uczestnik może zgłosić swoje pomysły), m.in. projekcje koncertów, wspólne muzykowanie, słuchanie Marillion, jazda jeepami, jazda konna, ognisko, grill... Każdy uczestnik otrzyma koszulkę okolicznościową. Ilość miejsc ograniczona, tylko 40. Koszt to 320zł od osoby w skład czego wchodzi; nocleg, wyżywienie, atrakcje.
Zapraszamy Wszystkich Fanów Marillion!
 
 
Montreal Kanada: Marillion Weekend 2011, Friday Night 2009
Marillion zakończył Weekend w Montrealu (Kanada), gdzie odbył się drugi z trzech tegorocznych Marillion Weekend. Z tej okazji ukazała się już w sprzedaży płyta z zapisem piątkowego wieczoru z poprzedniej edycji. Marillion w 2009 roku zagrał pierwszy raz taką imprezę za oceanem. Różni się jednak ona od tej w Holandii, ponieważ odbywa się ona w zwykłej ale pięknej sali koncertowej, bez zakwaterowania i dodatkowych atrakcji.
 
 
Friday Night: 2003 2007 2009
Już można zamawiać 3 nowe wydawnictwa Marillion Live: Friday Night czyli:
 
Afraid Of Sunlight (Live 2003)
This Strange Engine (Live 2007)
Seasons End (Live 2009)
 
Są to piątkowe wieczory z trzech weekendów: 2003, 2007 oraz 2009. Przy zakupie trzech płyt dostajemy limitowanej ilości box na te wydawnictwa.
Czekamy jeszcze na wydany już piątkowy wieczór z Montrealu 2009. Aktualnie tam właśnie w najbliższy weekend odbywa się Marillion Weekend 2011. Prawdopodobnie po tej imprezie będzie ono dostępne w ogólnej sprzedaży za pośrednictwem Marillion.com
 
 
Marillion Weekend, Port Zelande 2011 za nami!
Marillion Weekend 2011 w Port Zelande już za nami. Działo się na prawdę dużo, mogliśmy przeżyć niezwykłą za każdym razem inaczej opowiedzianą historię po wspaniałym dorobku Marillion, czego przykładem jest poniższa lista.
 
25-28 Marca 2011
 
PIĄTEK: 
zakwaterowanie w domkach od 15:00
19:15 Royal Cartel
20:30 Holidays in Eden: 
Splintering Heart
Cover My Eyes
The Party
No One Can
Waiting To Happen
Holidays In Eden
Dry Land
This Town
The Rakes Progress
100 Nights
How Can It Hurt
 
A Collection
Man of a Thousand Faces
 
The Invisible Man
 
23:30 Lucy's Rock 'Disco'
23:30 Stephanie's Prog 'Disco'
 
W piątek większość Fanów zakwaterowała się w swoich pokojach wcześniej lub ledwo zdążyła na główny koncert (tak jak ja). Droga do Holandii była długa i zatłoczona. Tego dnia Marillion zaproponował już tradycyjnie odegranie w całości jednego z albumów. Wiadomo było od początku że ta konwencja dedykowana była Holiday's in Eden, która ukazała się już 20 lat temu.
Za wielką białą kurtyną na której wyświetlane były fragmenty teledysków oraz symboli z Holiday's rozpoczęły się początkowe dźwięki Splintering  Heart. Nagle, gdy nastąpiła odsłona, nad sceną górował zawieszony na stelażu od reflektorów Steve Hogarth, który delikatnie opadał na scenę. Dodatkowego smaku dodały wybuchy przed sceną w decydującym momencie. Tłum oszalał. Był to najlepiej przyjęty utwór tego wieczoru i zagrany w sposób najbardziej efektowny podczas całego Weekendu.
Następnie dostaliśmy w trochę innej kolejności niż na albumie pozostałe utwory z Holidays, gdzie na uwagę zasługuje zdecydowanie utwór tytułowy, który wspaniale brzmi na koncertach, niestety niezwykle nie zbyt często, a smaku dodał dźwięk przelatującego samolotu nad sceną.
Z okresu tej płyty dostaliśmy także A Collection oraz How Cant It Hurt. Na koniec dwa utwory z zupełnie innego okresu: Akustyczny Man of a Thousand Faces oraz nowoczesny The Invisible Man.
Piątkowy koncert był krótki, miał nas przygotować na istne szaleństwo w następnych dwóch dniach.
 
SOBOTA:
 
*9:00 Poranny bieg na ok 10km po Center Parks w towarzystwie Marka Kellyego oraz Pete'a. Zapisy były wcześniej przez internet, ale każdy mógł się dołączyć.
 
11:00 International Web Fan Club Event
14:00 Marillioke - karaoke
14:00 Marillion Quiz
16:30 Jo McCafferty
18:30 Pete and Rob's Musical Whimsy
19:15 Sundomingo
20:30 A-Z:
Asylum Satellite #1
Born To Run
Cannibal Surf Babe
Deserve
Especially True
Fantastic Place
Gazpacho
Half the World
Intermission
Jigsaw
King
Last Century for Man
Marbles 1
No Such Thing
The Only Unforgivable Thing
Pseudo Silk Kimono
Quartz
The Release
Sugar Mice (wspaniała owacja)
Three Minute Boy (szał Fanów)
 
Under the Sun
Voice From the Past
The Wound
XTC – Senses Working Overtime (with Dave Gregory)
 
You’re Gone
Zeparated Out (+ Led Zeppelin’s Rock n Roll & Kashmir)
 
23:45 Party Time
23:45 The Chill Zone
 
Sobota zaczęła się od porannego zabawnego biegu z głównego placu w towarzystwie Marka i Pete'a. Biegliśmy prawie godzinę, między domkami i na pobliskich polach. Grupa bardzo się rozciągnęła ale każdy dobrze się bawił. Zabawne było także to że nie mogliśmy znaleźć otwartej furtki z ośrodka.
O godzinie 11:00 w pasażu handlowym prezentowały się regionalne Fan Cluby. Następnie można było sprawdzić swoje umiejętności wokalne w Marillioke, czyli po prostu karaoke. Następnie pierwsza odsłona Marillion Quiz i Swap The Bank, której finał odbył się następnego dnia. Marillion odpowiadał na pytania, grał na żywo, brali też w tym udział wybrani Fani.
Następnie rozpoczęły się pierwsze koncerty, supporty oraz wystąpił Pete wraz z Robinem Boultem, z którym Pete się od dawna przyjaźni a sam Robin udzielał się na solowych płytach Fisha.
Wreszcie głównym wydarzeniem był występ Marillion. Tym razem postanowili zagrać utwory od A do Z i nie zabrakło niespodzianek. Właściwie cały koncert obfitował w niespodzianki oraz utwory, które Marillion nie prezentuje zbyt często. Zaczęli od Asylum Satelite #1, ale już następnym był wspaniały bluesowy Born To Run z płyty Radiation.
Cannibal Surf Baby, Deserve, Espencialy True - te nazwy mówią same za siebie. Co ciekawe podczas Marillion Weekend dostaliśmy obszerne fragmenty Afraid of Sunlight (nie zagrali tylko Afraid of Sunrise - ale Steve proponował go Fanóm następnego dnia!), oraz Somehere Else.
Po utworze Half The World, nastąpiła tajemnicza przerwa. Po niej na scenie pojawił się zespół bez Steve'a, przyszła pora na literkę J i zagrali instrumentalną wersję Jigsaw!. Co ciekawe Steve Rothery zagrał także początek Grendel.
Na scenę wrócił Steve i Marillion zagrał chyba najgłośniejszą końcówkę King w swojej historii. Następną perełką był utwór na O, czyli Only Unforgivable Thing, którego zespół praktycznie nie wykonywał na żywo, z wyjątkiem Marillion Weekend 2005, gdzie odegrał pełną wersję Marbles. Sam utwór mógłby się równać z Fantastic Place, którego także nie zabrakło tego wieczoru.
Nagle kolejny fragment z czasów Fisha i Pseudo Silk Kimono, które zabrzmiało wspaniale a dodatkiem były zielone lasery, które Marilllion użył pierwszy raz podczas tego Weekendu (wróciły następnego dnia). Gdy już Fani wiedzieli że ten koncert jest wyjątkowy, dostali jeszcze lepsze utwory; Quartz, którego zespół już jakiś czas nie wykonywał, wspaniale brzmiący na żywo The Release, chyba najmocniejszy moment wieczoru Sugar Mice, gdzie cała hala śpiewała razem a podwójne specjalne owacje zebrał Steve Rothery za wspaniałą solówkę. Kolejny utwór to Three Minute Boy, gdzie w momencie, gdy Steve śpiewa Scream, Fani oszaleli i krzyczeli najgłośniej jak się dało aż dwa razy musieli przerwać piosenkę.
Rozpoczęły się bisy i w pewnym momencie na scenę wszedł Dave Gregory i zagrali wspaniale Senses Working Overtime z repertuaru XTC. Literka Y to oczywiście Youre Gone, natomiast gdy już wszyscy myśleli że to koniec, ponieważ Marillion nie ma utworu na Z i nagle dostali Zeparated Out, czyli specjalną wersję Separatet Out, który jest jednym z najbardziej koncertowych otworów w całej twórczości Marillion.
Koncert trwał chyba 3h, był wspaniały. 
 
NIEDZIELA:
 
14:30 Marillion Quiz Final, Swap The Band and Band Q&A Session
The Party
  Gary Foale - Bass
  Luiz Gustavo Amorim Melo Avim - Keys
Quartz
  Alessandro Carmassi - Vocals
Kayleigh
  Carl Wragg - Guitar
Deserve
  Aril Broter - Drums
  Marchin Sosnowski - Sax
Cannibal Surf Babe
 
19:00 Tin Spirits
20:30 The Glow Must Go On:
Afraid Of Sunlight
The Other Half
One Fine Day
Beautiful
Beyond You
Goodbye to All That / Hard As Love (L=M version)
Brave
Go!
Easter
The Great Escape
Out Of This World
Between You And Me
Memory Of Water (Big Beat Mix)
Neverland
 
This Strange Engine
 
Happiness Is The Road
 
23:45 Market Dome and Adventure Factories
 
Niedzielne atrakcje rozpoczęły się trochę później (pewnie przez zmianę czasu na letni..). O 14:00 Fani zebrali się w głównej hali (Main Hall) na finale Quiz oraz Swap The Band, gdzie Marillion także wystąpił.
Niedzielny koncert miał dość tajemniczą nazwę; The Glow Must Go On. Trudno było się domyśleć co tym razem  Marillion przygotował dla nas. Koncert polegał na tym że Steve proponował do wyboru Fanom dwie piosenki a oni za pomocą świecących pałeczek oraz głośnej reakcji, głosowali który utwór Marillion ma zagrać.
I tak zaczęli od Afraid of Sunlight, następnie The Other Half. Fani wybrali One Fine Day, Beautiful oraz Beyond You. Nagle bez głosowania na scenie pojawił się Steve, przebrany za księdza i zagrali najmocniejszy moment całego niedzielnego występu; Goodbye to All That / Hard As Love (przepleciona z wersją z Less is More) oraz Brave. Niesamowicie w tym albumie pulsuje perkusja, wspaniale sprawdza się to na koncertach.
Było to duże zaskoczenie, chociaż w poprzednich dniach Marillion nie zagrał tylko utworów właśnie z Brave i wiadome było, że to jeszcze przed nami. Fani wybrali Go!, kolejny ciekawy i mało grany utwór (w Polsce nigdy go nie zagrali). Steve zapytał Fanów czy wolą Easter czy The Great Escape. Fani nie dali za wygraną, co prawda Steve zaczął od Easter ale musiał zaśpiewać takze The Great Escape.
Estonia przegrała z Out of This World, gdzie podobnie jak na trasie Happiness is the Road wyświetlany był film z wypadkiem Donalda Campbella, któremu ten utwór jest dedykowany. Marillion zagrał kolejny trwały punkt wieczoru w postaci remiksowej wersji Memory of Water, z płyty Positive Light z okresu Radiation. Bardzo ciekawa wersja. Neverland zakończył główną część wieczoru. Mimo że grali go w ostatnich latach nazbyt często to tego wieczoru zabrzmiał on wyjątkowo świeżo i wspaniale dopełnił wieczór.
Pierwszy bis to wygrana This Strange Engine z Ocean Cloud. Wybór był trudny ale dobrze się stało, ten utwór brzmiał niemal jak Brave. Zespół po blisko 15 minutowym utworze z szedł ze sceny. Wrócił Mark i powiedział że tym razem nie mamy wyboru i zagrali na pożegnanie, na powrót do domu Happiness is the Road, który tradycyjnie śpiewała cała sala a to jak to wyglądało to najlepiej opiszą zdjęcia i filmy.
Zespół wrócił jeszcze w komplecie i ukłonił się publiczności. Marillion Weekend się skończył, jeszcze tylko zabawa w klubie do 2:00.
 
Zagrali nie mal wszystkie najlepsze piosenki, niczego tym razem nie brakowało.
Całosć była filmowana i nagrywana z myslą o wydaniu na DVD i CD
Podczas Marillion Weekend można było także odwiedzić Muzeum Marillion
 
Podczas Weekendu Fani mogli jako pierwsi zakupić nowe wydawnictwa Racket Records:
- Afraid of Sunlight Live 2003
- This Strange Engine Live 2007
- Seasons End Live 2009
*kupujące je razem otrzymywaliśmy gratis specjalne pudełko
- Live In Montreal / Friday - 2CD 
 
Albumy prawdopodobnie będą dostępne w sprzedaży za pośrednictwem strony Marillion po Marillion Weekend w Kanadzie lub nawet po Leamington Spa. W tym roku także planowane jest wydanie w specjalnych wersjach przez Snapper Music 10 albumów Marillion, zaczynając od Marbles 2CD, która wreszcie trafi do zwykłych sklepów.
 
Czyli są to jeszcze nie wydane na CD piątkowe wieczory poprzednich Marillion Weekend.
Także dostępne były nowe koszulki, plakat oraz gadźety związane z rocznicą wydania Holidays in Eden.
 
W Center Parcs do dyspozycji Fanów były duże domki z salonem, aneksem kuchennym, sypialniami, łazienkami, tarasy, ogródki a wszystko blisko lub nie kiedy bezpośrednio przy morzu.
Darmowo dostępne były rowery oraz park wodny.
Fani mogli także zjeść w jednej z czterech restauracji, dwóch pubów, zrobić zakupy w sklepikach czy bawić się w parku rozrywki.
Wieczorami imprezy na scenie klubowej.
 
Pokoje trzeba było zwolnić do 10:00 rano następnego dnia
 
 
Marillion i Saga w Niemczech na jesieni 2011 roku
Marillion rok po udanym tourne z Deep Purple po Niemczech, gdzie zagrał jako support, w tym roku wyruszy w trasę z zespołem SAGA. Tym razem zagrają 12 koncertów. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że zespoły organizują te koncerty wspólnie i na zmianę będą się wymieniać kolejnością wyjścia na scenę.
Jednego dnia gwiazdą wieczoru będzie Saga a supportować ją będzie Marillion a następnego dnia będzie odwrotnie. Oba zespoły zagrają po 90min.
 
(SAGA & MARILLION)
11.11.2011 Munich, Circus Krone, Headliner Saga
12.11.2011 Würzburg, Post Hall, headliner Marillion
14.11.2011 Münster, Jovel Music Hall, headliner Saga
15.11.2011 Offenbach, Stadthalle, Headliner Marillion
16.11.2011 Mannheim, Mozart Hall, headliner Saga
18.11.2011 Stuttgart, Hegel Hall, headliner Marillion
19.11.2011 Idar-Oberstein, Exhibition Hall, headliner Saga
20.11.2011 Cologne, E-Werk, headliner Marillion
22.11.2011 Berlin, Tempodrom, Headliner Saga
24.11.2011 Hamburg, Docks, headliner Marillion
25.11.2011 Mülheim, RWE arena headliner Saga
26.11.2011 Pratteln (Switzerland), Z7, Headliner Marillion
 
kolejne wielkie tourne Marillion planuje na 2012 roku, kiedy będzie promować już nową płytę.
 
 
Bilety na projekcję DVD Marillion w Multikinie do zdobycia w Trójce!
W niedzielnym programie MiniMax na antenie radiowej Trójki zostaną rozdane bilety na projekcję DVD Marillion w Multikino. Zapraszamy wszystkich do słuchania Trójki oraz brania udziału w konkursie. A już 17 lutego odbędzie się przedpremierowy pokaz "Live From Cadogan Hall".
 
MiniMax, Niedziela 13 lutego godz. 21:00
Prowadzący:
Piotr Kaczkowski
Leszek Adamczyk
 
Premiera Live From Cadogan Hall na Blue-ray, DVD, CD - 21 lutego 2011
 
 
Koncerty, Download...
Dostępny jest już w wersji Download zestaw nagrań Marillion z trasy z Deep Purple po Niemczech nz następujących wieczorów:
Trier, 13 november 2010
Frieburg, 14 november 2010
MannHiem, 16 november 2010
Munich, 19 november 2010
Nuremburg, 20 november 2010
Berlin, 22 november 2010
Rostock, 23 november 2010
Braunschweig, 24 november 2010
Oldenburg, 26 november 2010
Hamburg, 27 november 2010
Essen, 28 november 2010
Stuttgart, 30 november 2010
 
a także w ramach tej serii mamy jeszcze udostępnionwe wczesniej koncerty z festiwali:
Slupsk, poland 14 August 2010  
The Assembly, Leamington 23 july 2010
 
koncerty dostępne na: https://www.marillion.com/shop/music/live2010.htm  
W zeszłym roku Marillion także zarejestrował na DVD koncert z Festivalu w Loreley (4 september), który z lekkim opóźnieniem ale trafił do fanów.
*****************************
W okresie przedświątecznym kilka solowych koncertów dał Steve Hogarth m.in w:
11 Dec   Zoetermeer Holland
12 Dec   Milano  Italy    
17 Dec   Liverpool  UK    
18 Dec   Liverpool  UK
19 Dec   London     UK
 
oraz w nowym roku:
8 Jan   Cologne    Germany
Ten pierwszy także został udostępniony na stronie w wersji Download a program tego koncertu wyglądał następująco:
Introduction,
Cloudbusting, 
(Interlude)
You’re Gone, 
(Interlude),
Everybody Hurts,
Beautiful, 
(Interlude),
Famous Blue Raincoat,
Let It Be,
Imagine,
All Things Must Pass, 
(Interlude),
Drilling Holes,
The Christmas Song,
Estonia 
(Interlude),
Fantastic Place,
Standing In The Swing,
Hard As Love,
Hollow Man
Wrapped Up In Time,
No One Can,
Real Tears,
Life On Mars,
Cover My Eyes
Afraid Of Sunlight,
The Day Before You Came,
The Whole Of The Moon,
Spirit
 
a więc naprawdę warto... koncert dostępny na: https://www.marillion.com/music/solo/h-selection.htm  
dodatkowe informacje na oświeżonej stronie Steve’a Hogartha https://www.stevehogarth.com
***************************
Aktualnie Marillion przygotowywuje się do Marillion Weekend, które odbędą się pod koniec marca, w kwietniu oraz na początku maja. Koniec rejestracji do 10 lutego! Koncerty będą oczywiscie nagrywane.
***************************
Wyznaczona także została data pierwszego Festiwalu na jakim w te wakacje wystąpi Marillion: 16 Lipca, Fulda, Niemcy na Herzberg Festival.
 
 
Marillion Live From Cadogan Hall w sieci Multikino
W dniu 17 lutego 2011 w 10 miastach Polski odbędzie się projekcja na wielkim ekranie ostatniego DVD Marillion Live From Cadogan Hall. Będzie to przedpremierowy pokaz gdyż zaledwie cztery dni później 21 lutego dzięki Mystic Production DVD ukaże się w polskich sklepach.
Projekcja jest przewidziana na godzinę 20:00 w następujących miastach:
Warszawa - Złote Tarasy
Poznań - Stary Browar
Wrocław - Arkady
Kraków
Szczecin
Bydgoszcz
Gdańsk
Gdynia
Zabrze
Łódź
 
Cena biletu to 15zł
szczegóły na www.multikino.pl
 
 
21.02.2011 Polska Premiera Live From Cadogan Hall !!
Premiera „LIVE FROM CADOGAN HALL” już w lutym!
Najnowsze wydawnictwo grupy Marillion „Live From Cadogan Hall“ zostało zarejestrowane 7 grudnia 2009 roku w Londynie. Finalny koncert trasy „Less is More“ nakręcono  dziewięcioma kamerami w standardzie HD. Nagranie zostało zmiksowane przez producenta Michael’a Hunter’a. 
 
Marillion to grupa istniejąca na rynku muzycznym od ponad 30 lat. Stworzyli około 20 hitów, które znalazły się na pierwszych pozycjach angielskich list przebojów. Na swoim koncie posiadają 15 albumów oraz listę odbytych koncertów na całym świecie. Zespół słynie z ogromnej liczby fanów. Jako pierwsi stworzyli własny model biznesu skierowany na fanklub. Dzięki stałym kontaktom z fanami, dbaniu o ich zdanie oraz potrzeby, Marillion przez lata, nieustannie sprzedaje albumy i wyprzedaje bilety na swoje koncerty. Zespół uznawany jest za jedną z najważniejszych grup neo-progresywnych. Oryginalny głos Steve’a Hogarth’a oraz rozpoznawalna gitara Steve’a Rothery sprawia, że grupa wciąż  znajduje się na listach przebojów.
 
Już 21. lutego to niesamowite wydarzenie w standardzie HD zostanie wydane w formatach DVD, CD oraz Blu – Ray. Podczas koncertu został odegrany w całości studyjny album „Less Is More“, natomiast w drugiej części wieczoru grupa zagrała specjalnie przygotowane utwory w nowej, akustycznej aranżacji. Dla zespołu to zupełnie nowe doświadczenie, które pokaże Marillion z zupełnie innej strony.  
Trailer dostępny na stronie: www.marillion.com  
 
Koncert „Live From Cadogan Hall” zespołu Marillion ukaże się w Polsce 21.02.2011 dzięki firmie Mystic Production.
www.mystic.pl