2004-2006

 


- w corocznym wydawnictwie christmas jaki Marillion wysyła do członków fanklubu tym razem fani dostaną zapis koncertu z krakowskich Wianek.

- w listopadzie w nakładzie 500 sztuk ukazuje się numerowany winyl Marbles.

- Na jesieńi 2006 roku ukzajuą się albumy koncertowe Smoke oraz Mirror rejestrujące Marillion Weekend z Butlins z kat już pochodzi album Marbles By The Sea.

- Natomiast 24 czerwca na krakowskich Wiankach gwiazdą będzie Marillion, grając jedyny koncert w tym roku.

- 11 czerwca w ramach trasy H-Natural Steve Hogarth zagra koncert w Bajce w Warszawie.

- także w kwietniu ukazał się album z serii making-of Unziped the making of anoraknophbia

- w kwietniu 2006 ukazuje się na rynku podwójne wydawnictwo DVD Colour And Sound zawierający blisko 6h dokumentu z europejskiej części trasy Marbles.

- W 2005 roku Marillion wyruszył w trase Los Trios Marilos grając koncerty akustyczne.

- Na jesieni 2005 roku ukazują się dwa wydawnictwa dotyczące Marbles; Marble- Live zawierający ścieżke z wydanego już DVD Marbles On The Road oraz Marbles By The Sea zawierający pełne wykonanie podwójnego albumu z Marillion Weekend z Butlins.

- w kwietniu 2005 roku ukazuje się singiel Youre Gone zawierający nagrania w stylu albumu Remixomatosis, który zawierał nagrania zrobione przez fanów na bazie albumu anoraknophobia. Marillion zorganizował konkurs na taki projekt a nagrodą było wydanie najlepszych nagrań na CD.

- Marillion zapowiada wydanie pięciokanałowe Marbles, a także DVD dokumentującego zeszłoroczną trasę po Europie i USA.

- W marcu ukazuje się niezwykłe 4 płytowe wydawnictwo DVD pod tytułem Wish You Were Here oraz dwu płytowe CD pod tytułem Pop Music, dokumentujące imprezy Marillion Weekend 2002 oraz 2003.

- 11-14 marzec w miejscowości Butlins na zachodnim wybrzeżu UK odbywać się będzie impreza Marillion Weekend 2005, na którą przyjedzie około 2,5 tys. fanów z całego świata, zespół ma zamiar po raz pierwszy zagrać w całości album Marbles, które będzie nagrywane dla potrzep planowanego wydawnictwa koncertowego, które ma ukazać się jeszcze w pierwszej połowie roku.

- 9 marca zespół Marillion organizuje charytatywny koncert, z którego dochód przeznaczony będzie dla ofiar Tsu-Nami, koncert odbędzie się w rodzinnym mieście Aylesbury.

- 1 stycznia 2005 roku członkowie Fanclubu otrzymają niezwykłe świąteczne wydawnictwo zawierające przeróbki utworów z albumu Anoraknophobia, jakie zrobili fani dla potrzeb konkursu zorganizowanego przez Marillion, a nie znalazły się na niedawno wydanym Remixomatosis.

- 21 października 2004 roku w sieci kin Multikino na terenie kraju odbędzie się specjalny przedpremierowy pokaz koncertowego wydawnictwa DVD Marbles On The Road, które trafi do sklepów 25 października w wersji jednopłytowej, oraz jest dostępne za pośrednictwem strony Marillion w specjalnej dwu płytowej edycji. Dodatkowo w Internecie ukazał się singel Damage, (live), który osiągnął pierwsza pozycje w tego rodzaju wydawnictw.

- 6 sierpnia 2004 roku w USA ukazuje się album, Marbles, na którym dodatkowo zamiast singlowej wersji Youre Gone fani dostaną teledysk do utworu, Dont Heart Yourself, który jak wiadomo kręcony był również w Polsce.

- 12 lipca 2004 ukazuje się drugi singel z albumu, Marbles pod tytułem Dont Heart Yourself, ciekawostką jest fakt, że teledysk, który towarzyszy wydaniu kręcony był podczas ostatnich koncertów Marillion w Polsce.

- Zespól Marillion na koncertach w Polsce; w Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej 16 maja, na krakowskim rynku grając akustyczny set połączony wraz z rozdawaniem autografów w pobliskim sklepie muzycznym 17 maja, oraz 18 maja na normalnym koncercie w Hali Wisły.

- Podczas koncertów, jakie Marillion gra na trasie zagra całą podstawową wersję albumu Marbles.

- Singel Youre Gone dochodzi do 7 miejsca brytyjskiej listy przebojów.

- 3 maja 2004 roku ukazuje się najnowsze trzynaste już dzieło Marillion pod tytułem Marbles. Będzie to album dwu płytowy zawierający blisko 100 minut premierowej muzyki, jednak do sklepów trafi wersja skrócona jedno płytowa.

- 19 kwietnia 2004 roku ukazuje się najnowszy singel zespołu Marilion Youre Gone, który będzie dostępny w trzech wersjach w tym jednej DVD.

- 18 marca Marillion niespodziewanie pojawił się w Polsce!!! W warszawskim Trafiku pojawił się o godz. 18:00 na zaproszenie Gazety Wyborczej, zaprezentował zgromadzonej publiczności handlową wersję zbliżającej się najnowszej płyty Marbles. Aby się na tym spotkaniu znaleźć trzeba było wziąć udział w specjalnym konkursie SMS organizowanym przez Gazetę Wyborczą. Do Warszawy przyjechali; Steve Hogarth, Mark Kelly, Ian Mosley. Następnego dnia Marillion brał udział w Czacie na Onet.pl o godz. 12:00. przez godzinę korespondowali z fanami i odpowiadali na różne pytania. Także w tym czasie Marillion wziął udział w wielu wywiadach również dla potrzeb programu 30 Ton, lista, lista, która pokazała go dopiero w okresie wydania Marbles.

- 1 marca Racket Records zaczął wysyłać specjalną wersję, Marbles, którzy zakupili ją w przedsprzedaży.

- Do końca roku 2003 fani mogą zakupić specjalna dwu płytową wersję albumu Marbles, która będzie zawierać 128 stronicową książeczkę, w której znajdzie się nasze nazwisko!!! Wielka kampania reklamowa, która ma na celu trafieniem albumem Marbles do jak największej rzeszy odbiorców ruszyła z dniem 1 września 2003 roku.