Hogarth / Barbieri

W 2011 roku, Steve nawiązał ponownie współpracę z Richardem Barbierim (współpracowali również przy okazji płyty "Ice Creum Genius" w 1997 roku jak i podczas trasy ją promuącą w latach 2000-2003), czego efektem jest album "Not The Weapon But The Hand" (12.02.2012), który promował utwór "Red Kite".
Na płycie udzielają się również: Danny Thompson na kontrabasie, Arran Ahmun (John Martyn) oraz Chris Maitland (ex Porcupine Tree) na perkusji i Dave Gregory (XTC) na gitarze, basie.
Pod koniec 2013 roku ukazał się mini album Arc Light, który swoją nieoficjalną premierę miał podczas występu h w krakowskiej Rotundzie 2 grudnia (h przywiózł ze sobą kilkadziesiąc świeżo wydanych sztuk).
Na przełomie sierpnia i września 2013 roku h i Barbieri mieli zagrać 11 koncertów w Europie, w tym dwa w Polsce (31 sierpnia na Ino Rock Festiwal w Inowrocławiu i 1 września w krakowskim klubie Studio), jednak trasa została odwołana.
Panowie zagrali sotatecznie tylko 30 listopada 2013 roku w szweckim Halmstad.
W planach muzyków był również kolejny album, jednak z braku czasu nie doszło do nagrań. Barbieri natomiast polecił h szewckich muzyków z Isildurs Bane, czego efektem jest album "Colours Not Found In Nature". Podczas występu Isildurs Bane i Steve'a Hogartha podczas XIII Night of the Prog w Loreley na scenie pojawił się również Barbieri. Wykonali razem utwory "Red Kite", Arc Light".
 

 

Dyskografia:

Występy:

15.07.2018 Night of the Prog XIII, Freilichtbühne Loreley, St. Goarshausen, Germany (h+Barbieri+Isildurs Bane)
Halmstad 30.11.2013 Sweden, Kulturhuset